تاریخ انتشار : 17 خرداد 1395

سحری چه بخوریم + توصیه های یک کارشناس تغذیه

.سحری چه بخوریم,سحری چه غذاهایی بخوریم؟,سجری چی بخوریم,بهترنی غذا برای سحری,غذاهای مناسب سحری,بهترین سحری برای ماه رمضان,سحری چی بخوریم تشنه نشویم,غذای سحری

 

  سحری چه بخوریم تا سالم باشیم و تشنه نشویم
 

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها
 

سحری چه بخوریم

سحری چه بخوریم,سحری چه غذاهایی بخوریم؟,سجری چی بخوریم

در ماه مبارک رمضان، علاوه بر داشتن برنامه معنوی برای خودسازی، باید از دستورات تغذیه ای سالم، نیز استفاده کنید تا علاوه بر کمال تقوا در ماه مهمانی خدا، به سلامتی جسم نیز، نزدیک تر شویم توصیه های یک کارشناس تغذیه در مورد سحری :

 

وعده های سحری حاوی مواد پروتئینی

بهترنی غذا برای سحری,غذاهای مناسب سحری

وعده سحری بهتر است حاوی مواد پروتئینی مانند گوشت، مرغ، ماهی، شیر و حبوبات و مشابه وعده ناهار با حداقل مقدار روغن و چربی باشد و غذای اصلی در این وعده صرف شود وی اضافه کرد : انواع چلوخورش‌ها و پلوهای مخلوط با حبوبات و سبزیجات مانند عدس پلو، لوبیا پلو و سبزی پلو به همراه مرغ، ماهی یا گوشت و سبزی‌های تازه مانند سبزی خوردن یا سالاد و ماست برای این وعده مناسب هستند.

 

چایی بعد از سحری بخوریم یا نخوریم ؟

 

طاهری کارشناس تغذیه یادآور شد : بلافاصله بعد از اتمام سحری از نوشیدن چای اجتناب کنید، زیرا جذب آهن را کاهش می‌دهد و بهتر است از میوه‌ها و آب استفاده کنید. نوشیدن زیاد چای در وعده سحری باعث افزایش ادرار و دفع مواد معدنی مورد نیاز بدن و بروز تشنگی در طول روز می‌شود.

بهترین سحری برای ماه رمضان,سحری چی بخوریم تشنه نشویم

پرخوری اجتناب کنیم

 

این کارشناس تغذیه توصیه کرد در وعده سحری و افطار از پرخوری، مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی و غذاهای حاوی مقادیر زیاد قندهای ساده مانند قند، شکر، زولبیا و بامیه پرهیز کنید وی گفت : صرف کربوهیدرات‌ های مرکب در سحر که زمان هضم آنها طولانی‌تر است، باعث می‌شود شما کمتر گرسنه شوید. حلیم یک منبع عالی پروتئین و از غذاهائی است که دیر هضم می‌شود.

 

موز بخورید

 

طاهری افزود: خرما یک منبع عالی قند، ‌فیبر، کربوهیدرات، پتاسیم و منیزیوم است. مغزها نیز غنی از پروتئین و فیبر و دارای حداقل چربی هستند. موز یک منبع خوب پتاسیم، منیزیوم و کربوهیدرات است این کارشناس تغذیه در پایان یادآور شد  مصرف زیاد آب یا آب میوه در صورت امکان در فاصله بین افطار و زمان خواب باعث تامین آب مورد نیاز بدن می‌شود

 

سبزی و میوه بجای آب

 

افراد روزه‌دار می‌بایست از افطار تا قبل از سحر آب لازم بدن را تامین کنند در این فاصله زمانی افطار تا قبل از سحر آب و مایعاتی مانند آب میوه طبیعی، دوغ ومیوه استفاده کنیم. البته در وعده سحری افراد روزه‌دار می‌توانند از سبزی و میوه به جای آب مصرف کنند چون استفاده از آب سبب دفع سریع آن از بدن می‌شود.

 

سحری چه غذاهایی بخوریم؟

غذای سحری

برخی خانواده‌ها بر این باورند که غذای سحری باید فقط گوشت و برنج باشد در حالی که غذاهایی مانند لوبیاپلو و عدس‌پلو که ترکیبی از حبوبات، برنج و پروتئین است بهترین وعده غذایی است.

 

سحری چه بخوریم + سحری چه غذاهایی بخوریم؟ | سایت فتوکده

 

مطالب پیشنهادی
loading...
نظــرات کاربران