تاریخ انتشار : 12 بهمن 1394

ماجرای ساز زدن صوفیانه گلشیفته فراهانی

.

 

  ساز نوازی گلشیفته فراهانی با شمایل صوفیانه
 

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها
 

جنجال ساز صوفیانه گلشیفته فراهانی

 

در فیلمی که اخیرا از گلشیفته فراهانی بازیگر پر حرف و حدیث و جنجالی منتشر شده است این بازیگر سابق سینمای ایران با شمایل صوفیانه در  منزل شیخ ناظم حقانی در قبرس، هندپن یا هنگ می نوازد!

 

هندپن یا هنگ یک نوع ساز صوفیانه است که بسیار شبیه درام امروزی است و نکته جالب این است که این فیلم در سایت های تخصصی موسیقی منتشر شده است!

 

 

sazzadangolshi-fte-photokade (1)

 

نقشبندیه یکی از شاخه های تصوف است منسوب به خواجه بهاءالدین محمد نقشبند بخارایی (۷۹۱-۷۱۸ هـ. ق)، شاخه‌ای منشعب از سلسله خواجگان که اصل آن به خواجه یوسف همدانی باز می‌گردد.

 

بعدها این سلسله در هند هم نفوذ یافت و به خصوص در دوره اقتدار مغولان در هند، تأثیر و نفوذ مشایخ آنها قابل ملاحظه بود و سلاطین آن سرزمین غالباً به این طریقه منسوب بودند؛ چنانکه گویند امیر تیمور گورکانی به شاه نقشبند ارادت داشت.

 

sazzadangolshi-fte-photokade (3)

 

از نشانه های این فرقه  گیسوی بلند است،همچنین انجام  ریاضت های طولانی و اعمال خارق العاده از جمله خوردن مهتابی و سیخ زدن به بدن نزد پیروان این گروه رواج دارد نقشبندیه مدعی پیروی از پیامبر اکرم(ص) ابوبکر، سلمان، قاسم بن محمد بن ابی بکر؛ امام صادق(ع) بوده! و تلفیقی عجیب از شیعه و سنی هستند.

 

شیخ ناظم حقانی تا زمان مرگ در قبرس زندگی می کرد، دکتر عطاالله مهاجرانی، وزیر ارشاد دوران اصلاحات از کسانی بود که بارها به دیدار ناظم حقانی رفته بود.

 

sazzadangolshi-fte-photokade (2)

  .

.

ساز زدن صوفیانه گلشیفته فراهانی,گلشیفته فراهانی و نوازندگی لباس صوفیانه,فیلم ساز نوازی صوفیانه گلشیفته فراهانی,گلشیفته,گلیشفته فراهانی در حال ساز زدن صوفیانه,گلشیفته فراهانی در حال ساز زدن صوفی,ساز نوازی جنجالی گلشیفته فراهانی ,جنجال ساز نوازی گلشیفته فراهانی در کنار صوفی مشهور,گلشیفت هفراهانی صوفی شده است,جدیدترین جنجال گلشیفته فراهانی,ماجرای ساز زدن صوفیانه گلشیفته فراهانی,,

 

ماجرای ساز زدن صوفیانه گلشیفته فراهانی,ساز زدن صوفیانه گلشیفته فراهانی,گلشیفته فراهانی و نوازندگی لباس صوفیانه,فیلم ساز نوازی صوفیانه گلشیفته فراهانی,گلشیفته

مطالب پیشنهادی
loading...
نظــرات کاربران