تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۹۵

گاف تقویم رسمی کشور : ماه ذی القعده اشتباها یک روز جلو است

.

 

  وقتی روزهای ماه ذی القعده در تقویم اشتباه است

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها
 
 

گاف در تقویم رسمی | روز های ماه ذی القعده در تقویم ۹۵ اشتباه است

جلو بودن ماه ذی القعده,روز تولد امام رضا در تقویم ۹۵ اشتباه بود هندی

 

اشتباه فاحش در تقوی رسمی ایران، این خبر که ابتدا در فضای مجازی پیچیده شده و اینقد قوی بود که خبر ساعت ۱۴ شبکه یک در ۷ شهریور جرات اعلام تقویم قمری رو پیدا نکرد

 

طی تماس با مرکز پاسخ به سئوالات شرعی دفتر مقام معظم رهبری مشخص شد امروز ۷ شهریور ماه ۱۳۹۵ روز دحوالارض نیست و بنابرین ۸ شهریور مصادف با ۲۵ ۲۵ ذی القعده سال ۱۴۳۷ قمری می باشد که اشتباها در تقویم رسمی یک روز عقب نوشته شده است

 

ماه ذی القعده در تقویم 95 اشتباه است

روز تولد امام رضا و حضرت معصومه و … اشتباه بود !

 

فضه ساداتت حسینی مجری اخبار در این رابطه نوشت : نمیدونم چی شد ک این طوری شد؟! از دیشب در شبکه های مجازی خبری پیچید ک ماه ذی القعده، اشتباه دیده شده و شوال سی روزه بوده است! با این محاسبات یعنی روز ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) و روز نیمه ماه و روز زیارتی مخصوص و دحوالارض یک روز دیرتر از تقویم بوده !

 

یعنی امروز دحوالارض نبود و فرداست (۸ شهریور)! و این یعنی یک اتفاق خیلی بد! نه اینکه ب امور واجب مردم لطمه زده باشه بلکه کلی محاسبات و مستحبات همه رو بهم زده ! مثلا کسی ک کلی هزینه کلی و خواسته روز ولادت یا روز زیارتی مخصوص مشهد باشه، نمیدونم واقعا زودتر متوجه نشده بودن یا فکر میکردن مهم نیست ک اطلاع وسانی بکنن و حالا ک رسیدن به “دحوالارض” ک روز بسیار مهمیه، مجبور شدن!

 

بماند ک باز هم اعلام رسمی نشد و فقط برخی خبرگزاریها اعلام کردن ! اونقدر این اختلاف بود ک ما در خبر ١۴ امروز، تقویم شرعی رو حذف کردیم هم از تصویر و هم مکتوب و فقط روز تقویم شمسی رو اعلام کردیم ! و این یعنی پاک کردن صورت مساله !

 

حذف اعلام تاریخ قمری در اخبار

.

دانلود

.

روز های ماه ذی القعده در تقویم ۹۵ اشتباه است | سایت فتوکده

 

 

نظــرات کاربران