فتوکده| عکس بازیگران , عکس نوشته , متن

 • امروز سه شنبه ۳۱ مرداد

 • 

  ویدیو حمله به علی مطهری در شیراز

  فیلم حمله به علی مطهری,ویدیو حمله به علی مطهری در شیراز

  motahari-shiraz-photokade.

  ویدیو حمله به علی مطهری در شیراز

  .

  .

  .

  ویدیو حمله به علی مطهری در شیراز در سایت فتوکده : http://photokade.com

  .

  سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها

  .

  .


  .

  .


  .

  دانلود ویدیو [ اندازه ۲٫۵ مگابایت ] DOWNLOAD

  .


  .

  این واقعه را از زبان مطهری می خوانید:

  .
  حدود بیست روز بود که انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز با ارسال دعوتنامه اصرار بر ایراد سخنرانی بنده در آن دانشگاه داشت.
  با وجود مشغله زیاد و کارهای عقب‌مانده سرانجام دعوت آنها را برای هفته‌ای که مجلس جلسه علنی نداشت پذیرفتم. آنها مجوز این سخنرانی را هم برای من فکس کردند. موضوع سخنرانی «اسلام و آزادی» بود و بنا داشتم وضعیت افتخارآمیز آزادی تفکر و آزادی بیان در طول تاریخ اسلام و نیز تفاوت نگاه اسلامی و نگاه غربی به مسئله آزادی را تشریح کنم.

  .

  alimotahari-photokade.

  ساعت ۴٫۵ بعدازظهر روز دوشنبه ۱۸ اسفند وارد فرودگاه شیراز شدم. طبق معمول چند تن از دانشجویان دعوت‌کننده به استقبال آمدند و از سالن فرودگاه خارج شدیم. دیدم آنها اصرار دارند که با یک تاکسی زردرنگ برویم. ظاهراً متوجه شده بودند که عده‌ای می‌خواهند آسیب برسانند، می‌خواستند خودروی ما شناسایی نشود.
  من متوجه ماجرا نبودم و در فکر مطالب سخنرانی بودم. حدود صد متر که جلو آمدیم دیدم عده‌ای بین سی تا چهل نفر روبروی ما هستند و یک نفر خود را روی کاپوت خودرو انداخت. راننده به هر زحمتی بود او را رد کرد ولی کمی جلوتر سنگ و آجر و گوجه‌فرنگی بود که به سمت ما می‌‌آمد. شیشه عقب و شیشه‌های دو طرف خودرو کاملا خرد و پودر شد و ذرات آن به سر و صورت و دست ما پاشید و برخی فرو رفت. گاز فلفل هم سلاح دیگر آنها بود که از نزدیک استفاده کردند و حدود یک دقیقه نفسم بند آمده بود.

  .

  444936_447..

  اگر یکی از آن ضربات آجر و سنگ به من اصابت کرده بود معلوم نبود که اکنون زنده بودم. ظاهرا به قصد کشتن یا ناقص کردن آمده بودند. راننده به هر ترتیب بود از میان آنها گریخت اما آنها با موتورهای سنگین و یک وانت ما را تعقیب می‌کردند و باز سنگ و اشیاء دیگر و دشنام های ناموسی و کلماتی مانند «حرامزاده» بود که به سمت ما می‌آمد.

  .

  راننده ناچار وارد کلانتری ۲۰ گل‌سرخ شیراز شد. ما خیال می‌کردیم الان نیروهای کلانتری این افراد را بازداشت می‌کنند ولی دیدیم هیچ عکس‌العملی نشان ندادند و فقط از ورود آنها به کلانتری جلوگیری کردند.

  .

  ظاهراً یک اصل پذیرفته شده بود که این افراد که از تجهیزاتشان مانند موتورهای سنگین و گاز فلفل معلوم بود از چه نهادی دستور گرفته‌اند در این گونه کارها آزادند و کسی حق مزاحمت برای آنها ندارد مگر این که فرد مورد تهاجم از شدت ضربات از دنیا برود.

   .444937_794

  .

  جالب است که یکی از مقامات ارشد آن کلانتری می‌گفت با وجود فناوری جدید که از داخل خانه هم می‌شود به صورت ویدئو کنفرانس برای دانشجویان صحبت کرد چه اصراری به برگزاری این گونه جلسات است. گفتم من که عشق سخنرانی ندارم، آنها به اصرار دعوت کردند من هم پذیرفتم و اکنون باید به وعده خود وفا کنم.

  .

  به رئیس کلانتری گفتم شما به جای تلاش برای لغو سخنرانی، الان که اینها در دسترس شما هستند بازداشتشان کنید تا مجازات شوند. اگر یک بار این کار را بکنید دیگر این رذالت ها تکرار نمی‌شود. گفت ما اطلاعات و عکس همه آنها را داریم، ‌بعدا همه‌شان را بازداشت می‌کنیم؛ و من منتظر بازداشت آنها هستم!

  .

  این در حالی بود که می‌گفتند حدود هزار دانشجوی انجمن فرهنگ و سیاست و بسیج دانشجویی و غیره در سالن سخنرانی منتظر ورود من هستند.
  یکی از مسئولان امنیتی گفت ما احتمال این وضع را می‌دادیم. گفتم پس چرا تمهیدات لازم را برای حفظ امنیت فراهم نکردید یا لااقل زمانی که در تهران بودم به من اطلاع ندادید؟ امیدم از نیروی انتظامی ناامید شد. به امید مسئولان اجرایی استان بودم که آنها با دستور مناسب، آن اراذل را بازداشت و راه برگزاری مراسم را هموار و اینجانب را تحت‌الحفظ به دانشگاه ببرند.

  .

  اما از تماسهایی که گرفته می‌شد فهمیدم که آنها درست برعکس عمل می‌کنند یعنی اولا همت و تصمیم اصلی آنها این است که به هر ترتیب شده آن جلسه سخنرانی دارای مجوز برگزار نشود و ثانیا هیچ کاری به کار مهاجمان نداشتند و آنها برای هر اقدامی آزاد بودند. اینجا بود که شمه‌ای از تدبیر دولت یازدهم را درک کردم.

  .

  444963_498 .

  خلاصه مقامات دولتی و انتظامی همه تلاش می‌کردند که سخنرانی انجام نشود و از آن سو غبار ناراحتی و کدورتی بر دل مهاجمانی که برخی از آنها در اطراف کلانتری بودند ننشیند. سرانجام از طرف استانداری در سالن سخنرانی به دروغ اعلام شد که آقای مطهری به تهران بازگشتند تا جمعیت متفرق شود.

  .

  به هرحال بعد از حدود ۳ ساعت چون لباسم پر از خاک و گل و غیره شده بود یک دست کت و شلوار آوردند تا لباسم را عوض کنم – و البته آن کت و شلوار را پس خواهم فرستاد – و آنگاه راهی فرودگاه برای بازگشت به تهران شدیم.

  در راه بازگشت بی‌اختیار به یاد سخن امام(ره) بودم که فرمود در جمهوری اسلامی حتی کمونیست‌ها آزادند که حرف خود را بزنند، و سخن شهید مطهری که فرمود در جمهوری اسلامی حتی احزاب غیراسلامی می‌توانند فعالیت داشته باشند مشروط به این که با تابلوی خودشان فعالیت کنند، و یاد تأکید دلسوزانه رهبر انقلاب بر کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها افتادم و از جهالت آن افراد و منافقان زیرکی که این جاهلان را ابزار نیل به اهداف خود قرار می‌دهند تأسف خوردم.

  .

  به مسئولان استانی و انتظامی شیراز گفتم اگر قرار بر زورآزمایی اجتماعی است بفرمایید تا من هم هوادارانم را به خیابانها فرا بخوانم، در آن صورت این اراذل یک لقمه آنها خواهند بود.

  .

  به رئیس جمهور محترم عرض می‌کنم فکری به حال استان فارس بکنند و البته نتیجه بده و بستان در معرفی وزیر کشور به مجلس بهتر از این نمی‌شود و این حوادث نتیجه آن تصمیم غلط است. از دانشجویان محترم دانشگاه شیراز نیز به جای استانداری و نیروی انتظامی فارس عذرخواهی می‌کنم و بدانند که آفتاب پشت ابر نخواهد ماند.

  .

  والسلام
  علی مطهری

  ۱۹/۱۲/۹۳

  .

  IMG_1461-0

  .

  .


  .

  .

  ویدیو حمله به علی مطهری در شیراز,ویدیو حمله اوباش به علی مطهری در شیراز,فیلم حمله به علی مطهری,ویدیو حمله به علی مطهری در شیراز,عکس علی مطهری بعد حمله,ویدیو حمله به علی مطهری در شیراز توسط گروه فشار,حمله به قصد کشت علی مطهری,عکس حمله به علی مطهری,علی مطهری,وضع جسمانی علی مطهری,متن نامه علی مطهری بعد از حمله در شیراز

  • فتوکده دات کام
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۳
  • نظرات تایید شده : ۱۹
  ۱۹ نظر به ثبت رسیده است
  1. مهدی در تاریخ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ گفته :

   خیلی بی احترامی بود

  2. ناشناس در تاریخ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ گفته :

   مهد ی یعنی چه؟

  3. ناشناس در تاریخ سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   دمشن گرم داقونش می کردن

  4. ناشناس در تاریخ دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   من به شما شیرازبها امیدواریم بیشتر شد

   (بوشهرم)

  5. ناشناس در تاریخ دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   سلام قسم به خون پاک شهداء این کارها به سود امریکا و اسراعیل هست لطفا تمام کنید در ضمن اقای مطهری کشور باید بزرگتر داشته باشه به عراق و سایر همسایه ها نگاه کنید چون رهبری ندارن چه بر سرشون اومده مگه مقام معظم رهبری جزءسعادت و اسایش ملت شریف ایران چی میخواد پس پشت رهبر عزیزمان باشید و نگذارید از شما سوءاستفاده بکنند تا دیر نشده در کنار رهبری باشید و مثل یک سرباز فرمان بردار رهبر عزیزمان باشید .خدا پدر شما و تمامی شهداء را با امام حسین ع محشور بفرماید و برای رهبر فرزانه انقلاب طول عمر با سلامتی عطاء بفرماید انشاألله
   ء

  6. ناشناس در تاریخ یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   وقتی علی آقا تو یکی از دانشگاه های کشور صحبت می کرد در حضور ایشان می زدند به یکی از دانشجوها که ککشونم نمی گزید و یاد صحبتای آزادی بیان و… نیفتادن حالا که سر خودشون آورده یاد این. حرف افتادن؟!!!!!!!!!!!!!

  7. ناشناس در تاریخ یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   ملت ما همینند دیگه///بابا چرا انتقاد پذیر نیستین مگه آزادی بیان چ اشکالی داره من طرفدار هیچکسی نیستم ولی این رفتار فقط از یه عده افراطی بی فکر سر میزنه

  8. مصطفي در تاریخ یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   کافر؟؟؟!!!
   حکم ارتداد صادر میکردی

  9. حسین در تاریخ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   واقعا برای این دوستان بی فرهنگ و کافری که نظر دادند و اینکارو انجام دادند
   همچنین واسه سایتی ک این نظرات منتشر کرده متاسفم

  10. 001 در تاریخ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   همین اقا در مجلس یه کف گرگی زد / حالا هم یکی خورد .حساب حسابه کاکا برادر

  11. ناشناس در تاریخ جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   شعبان بی مخ

   • ناشناس در تاریخ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ گفته :

    احسنت. گل گفتی

  12. ناشناس در تاریخ جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   کدام دمشون گرم برادر یاخواهر من الان سال ۲۰۱۵است خوب به هر حال اون هم تحصیل کرده ودر بعضی مسائل صاحب نظر وکارشناس است اگر جایی نظر مخالف داد که نباید این طور رفتار شود اون هم در شهر با فرهنگ ومتمدنی مثل شیراز

  13. ناشناس در تاریخ پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   باید می زدن تو دهنش

  14. ناشناس در تاریخ چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   دمشون گرم گل کاشتن

  15. ناشناس در تاریخ چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   کدو م ملت کل یا جزء؟

  16. ناشناس در تاریخ چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   واقعا که با این کار ناپسند عده ایی اوباش و جاهل آبروی کل شهر بلکه آبروی کل استان رفت و تا زمانی که زمانه از آن عده ایی اوباش است بهتر است که اندیشه خود پنهان نگه داریم

  17. ناشناس در تاریخ چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   واقعا که با این کار ناپسند عده ایی اوباش و جاهل آبروی کل شهر بلکه آبروی کل استان رفت و تا زمانی ….

  18. ناشناس در تاریخ چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ گفته :

   تمیز بود
   دم ملت گرم

  نظر بدهید (نظرات بعد از تایید نمایش داده میشود)