تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1394

پوست لیموترش و لاغری

پوست لیموترش و لاغری,خواص لیموترش و کاهش وزن,خواص پوست لیمو

پوست لیموترش و لاغری,خواص لیموترش و کاهش وزن,خواص پوست لیمو,لیمو ترش و سلامت قلب,لیموترش و چربی,روغن پوست لیموترش,لیموترش برای پوست,فواید لیمو ترش برای بدن.

پوست لیموترش و لاغری    . . . Lemon

.

.

خواص لیموترش و نقش آن در کاهش وزن در سایت فتوکده : http://photokade.com

.

سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها

.

.

بهتر است قبل از دور انداختن پوست لیمو کمی به خواص آن فکر کنیم،چرا که حتی پوست لیمو نیز بسیار مفید است. پوست لیمو و کاهش وزن پوست لیمو در کاهش وزن موثر است. پوست لیمو دارای اجزاء ترکیب‌کننده‌ای هست که به عنوان پکتین شناخته شده است و مسئولیت کاهش وزن بدن را به عهده دارد.
.
لیمو ترش حاوی ویتامین C زیادی است که سوخت و ساز و متابولیسم بدن را بالا می برد و در کاهش وزن مؤثر است.علاوه بر این در جداره پوست لیموی شیرازی،ماده مؤثره ایی وجود دارد که با کاهش اشتها،در کاهش وزن طی طولانی مدت مؤثر است یکی دیگر از خواص آن، “خاصیت لیپولیز” است که با حل کردن چربی در بافت های چربی،به کاهش وزن کمک می کند.
.
بهتر است لیمو ترش به صورت کامل و همراه پوست مصرف شود تا خاصیت چربی سوزی و کاهندگی اشتهای آن نتیجه بخش تر باشد. از دیگر مزایای مفید پوست لیمو می‌توان به پاک‌ سازی کبد، تقویت مویرگ‌ها، درمان عفونت گوش، گردش خون منظم، کاهش انقباضات ماهیچه‌ای، جلوگیری از سکته و … اشاره کرد.
.

پوست لیمو و سلامت استخوان و مفاصل

.

پوست لیمو به بهبودی سلامت استخوان کمک می‌کند، زیرا سرشار از کلسیم و ویتامین C است که در حفظ و بهبود سلامت استخوان نقش دارند. پوست لیمو همچنین از ابتلا به بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید و رماتیسم التهابی جلوگیری می‌کند و در کاهش استرس اکسیداتیو نقش دارد.
.
پوست لیموترش و لاغری,خواص لیموترش و کاهش وزن,خواص پوست لیمو,لیمو ترش و سلامت قلب,لیموترش و چربی,روغن پوست لیموترش,لیموترش برای پوست,فواید لیمو ترش برای بدن.

پوست لیمو و سرطان

.

پوست لیمو حاوی مقدار زیادی بیوفلاونوییدهای مرکبات است که منبع بسیار قوی برای مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن می‌باشد. مردم به ندرت آگاهی دارند که از پوست لیمو در جلوگیری و درمان سرطان استفاده می‌شود. پوست لیمو حاوی سالوسترول Q 40 و لیمونن می‌باشد که با سلول‌های سرطانی موجود در بدن مبارزه می‌کند.
.

پوست لیمو و سلامت قلب

.
فلاونوییدهای پلی‌فنول موجود در پوست لیمو باعث کاهش سطح کلسترول خون می‌شود که در بهبود سلامت قلب مفید است. از طرفی وجود پتاسیم در پوست لیمو باعث حفظ فشارخون در سطح مناسب می‌شود. بدین ترتیب پوست لیمو از بیماری‌های قلبی، حمله قلبی و ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند.
.

پوست لیمو و دهان و دندان

.
کمبود ویتامین C مشکلاتی نظیر خونریزی لثه، اسکوروی و التهاب لثه را به وجود می‌آورد. پوست لیمو سرشار از اسیدسیتریک می‌باشد که می‌تواند کمبود ویتامینC موجود را تامین کند .
.
پوست لیموترش و لاغری,خواص لیموترش و کاهش وزن,خواص پوست لیمو,لیمو ترش و سلامت قلب,لیموترش و چربی,روغن پوست لیموترش,لیموترش برای پوست,فواید لیمو ترش برای بدن.

پوست لیمو و سلامت پوست

.

پوست لیمو در جلوگیری از مشکلات پوستی نظیر چین و چروک، آکنه، رنگدانه‌ها و لکه‌های تیره نقش دارد؛ چرا که رادیکال‌های آزاد نقش بسیار مهمی در این فرایند بازی می‌کنند و پوست لیمو سرشار از آنتی‌اکسیدان است و تا حد زیادی در سم‌زدایی پوست نقش دارد.
.

بهترین روش برای خوردن پوست لیمو

.

اکنون اجازه دهید بهترین شیوه برای خوردن پوست لیمو را پیشنهاد کنیم. ابتدا باید لیمو را در فریزر نگهدارید تا فریز شود. سپس آن‌ها را خرد یا رنده کنید. حال می‌توانید این تکه‌ها را در سالاد استفاده کنید و یا مستقیماً با مقداری شکر مخلوط کرده و میل بفرمایید. این بهترین شیوه است تا هم از مزه و هم از خواص مفید پوست لیمو بهره‌مند شوید.
.

فواید عصاره‌ی روغنی پوست لیموترش

.

پژوهشگران می‌گویند: مصرف عصاره روغنی پوست لیموترش چربی‌های مضر خون را کاهش می‌دهد و دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند. گروهی از پژوهشگران دانشگاه‌های آزاد اسلامی تهران، علوم پزشکی بقیه الله و کردستان، تأثیر مصرف عصاره روغنی پوست لیموترش را بر میزان چربی‌های خون و گویچه‌های سفید خون شماری از موش‌های آزمایشگاهی بررسی کردند. بر اساس این بررسی که مشروح آن در شماره جدید مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان منتشر شد، مصرف عصاره روغنی پوست لیموترش، میزان چربی زیانبار خون یا در اصطلاح کلسترول ال دی ال و تری گلیسیرید خون را کاهش و تعداد گویچه‌های سفید خون را افزایش می‌دهد. به گفته پژوهشگران مصرف عصاره روغنی پوست لیموترش با کاهش چربی‌های مضر خون، بروز تصلب شرایین و در نهایت بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد. همچنین به گفته آنان مصرف این عصاره، با افزایش گویچه‌های سفید به ویژه لنفوسیت‌ها، دستگاه ایمنی بدن را تقویت و از بروز بیماری‌های عفونی و سرطان جلوگیری می‌کند.
.

.

.
.
پوست لیموترش و لاغری,خواص لیموترش و کاهش وزن,خواص پوست لیمو,لیمو ترش و سلامت قلب,لیموترش و چربی,روغن پوست لیموترش,لیموترش برای پوست,فواید لیمو ترش برای بدن,نقش لیمو ترش در سلامتی و چربی سوزی,تحقیق در مورد لیمو ترش,نقش لیمو ترش در کاهش وزن و لاغزی,نحوی استفاده از لیمو ترش برای لاغری و کاهش وزن,لیمو ترش
مطالب پیشنهادی
loading...
نظــرات کاربران