آتلیه تخصصی کودک و نوزاد

عکاسی هنری از کودک

آتلیه تخصصی کودک و نوزاد

امروزه عکاسی از نوزاد و کودک در میان خانواده مورد استقبال زیادی قرار گرفته و به لطف پیشرفت تکنولوژی عکس و عکاسی نیز جذابیت های بیشتری پیدا کرده است.

آتلیه یا استودیو عکس یکی از بهترین فضاهایی است که میتوان به آن مراجعه کرد و عکس های زیبا ثبت کرد. بعضی از این عکاسان بصورت تخصصی عکاسی کودک انجام میدهند و به نظر میرسد برای علاقمندان به ثبت تصاویر کودکانشان مراجعه به این افراد گزینه مناسبی می باشد.

عکاسی نوزاد چندماهه

عکاسی نوزاد یکی از شاخه های جذاب عکاسی کودک است و در بسیاری از کشورها طرفداران زیادی دارد، عکاسی نوزاد به نوعی خلق یک اثر هنری محسوب می شود.

عکاسی نوزاد در آتلیه

عکاسی نوزاد در آتلیه بهتر است در کمتر از ۱۴ روزگی یا دوهفتگی انجام شود، به این دلیل که در این سن نوزاد مدام در خواب است و عکاس میتواند فرم دهی صورت و بدن نوزاد را آسان تر و به شکل بهتری انجام دهد.

ایده عکس ماهگرد نوزاد

عکاسی نوزاد در خانه

عکاسی نوزاد در خانه توسط عکاسان متبحری انجام می شود که با درخواست خانواده انجام میشود، در این عکاسی عکاس تجهیزات نوری و اکسسوار مورد نیاز برای دکوراسیون و فضاسازی عکس را به محل موردنظر خانواده ها میبرد و عکاسی انجام میدهد.

ایده ماهگرد عکاسی نوزاد

یکی از جالب ترین ایده های جدید، ایده عکس ماهگرد نوزاد می باشد، عکس ماهگرد پسر و عکس ماهگرد دختر هردو را میتوان به شکل توالی عکس انجام داد، بدین صورت که هر روز و هرهفته و هرماه عکس هایی را در پوزیشن های مختلف از نوزاد ثبت می کنید و در آخر آنهارا کنار هم میگذارید و یک آلبوم عکس از رشد نوزاد خود میسازید. ایده متنوعی برای ماهانه و هفتگی میتوانید در نظر بگیرید.

ایده عکس ماهگرد نوزاد

عکاسی بارداری و مادران

عکاسی بارداری از مادران یکی از زیباترین نوع عکاسی میباشد، درست زمانی که متوجه میشوید که خالق یک موجود هستین انرژی عجیبی تمام وجود شمارا فرا میگیرد، پیشنهاد میشود از لحظه لحظه این دوران عکاسی کنید و از حال خودتان و شادی خود تصاویری را برای آینده ثبت کنید.

در عکاسی بارداری شکل و فرم شکم مادر، عکس مربوط به سونوگرافی، یا لباس از قبل تهیه شده نوزادی و حتی دکوراسیون اتاق نوزاد و سیسمونی بصورت یک آلبوم می توانند ایده خوبی باشد. همچنین عکس هنری که در آتلیه ثبت می شود، مثل عکس های رویایی از یک خانم باردار با لباس سفید و یا رنگ های متنوع با توجه به فضا و دکور جذابیتی دوچندان به عکس می بخشد.

عکاسی بارداری در ماه های اول

برای عکاسی بارداری ایده زیاد است، باید درنظر بگیرید که هر ثانیه و هر لحظه میتواند عکس زیبایی بسازد. عکس دست های مادر روی شکم، عکس همراهی پدر در کنار مادر، خنده ها و تقسیم شادی ها، عکس های مرتبط به خرید برای نوزاد و عکس در کنار خانواده ها، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و لحظات کنارهم بودن ها همگی جزو بهترین صحنه هایی است که یک عکاس حرفه ای دوران بارداری به خوبی آن را ثبت می کند.

عکاسی بارداری در هفته آخر

مهم ترین بخش عکاسی حرفه ای بارداری عکاسی در آتلیه بارداری در هفته آخر دوران بارداری مادر می باشد، درست در زمانی که شکم مادر فرم گرفته و در بزرگترین حالت خود قرار دارد.

عکس رویایی بارداری

لباس های حریر و بلند همچنین انتخاب فضای باز، همراهی پدر و مادر کنارهم، دردست داشتن کفش نوزاد، لباس نوزاد، عکس سونوگرافی و… در عکاسی میتواند جلوه زیبایی به روز عکاسی ببخشد.

عکاسی جشن تعیین جنسیت

عکس تعیین جنسیت؟

عکاسی جشن تعیین جنسیت درست زمانی است که مادر و پدر از یکی از نزدیکان خود میخواهند که از دکتر زنان سونوگرافی را تهییه کنند و بدون اینکه به پدر یا مادر اطلاع بدهند آنها را در یک جشن سوپرایز کنند.

اصولا از رنگ آبی برای پسر و رنگ صورتی برای دختر استفاده می شود، ایده مختلفی برای برگزاری این جشن وجود دارد، مثل قراردادن بادکنک رنگ موردنظر در جعبه، یا باز شدن در یک اتاق با دیزاین رنگ صورتی یا آبی و …

عکاسی در این لحظه بسیار دیدنی و هیجان انگیز میباشد، حتما از عکاس حرفه ای خود بخواهید تمامی لحظات را ثبت کنند که یکی از قشنگ ترین خاطرات هر پدر و مادری این لحظه ها می باشد.

عکاسی کودک چندماه تا چندسال

کودک از تولد تا یک سالگی بیشترین رشد و تغییرات ظاهری و رفتاری را دارد، بهترین سن عکاسی کودک تا یک سالگی است و بیشترین و زیباترین عکسهای کودک هم در این بازه زمانی است. اما در این یک سال، برای عکاسی زمان مهمتری نیز وجود دارد; برای مثلا زمانی که کودک شروع به نشستن و روی شکم خوابیدن می نماید.

عکس پدر و پسری در آتلیه

یکی از سخت ترین تایم های عکاسی کودک ۱.۵ سال تا ۳ سال میباشد، کودک به راه افتاده و به دنبال استقلال خود می باشد، در این زمان برای داشتن عکس های خوب حتمه به یک آتلیه کودک خوب مراجعه کنید چون آنها با توجه به تخصص خود بهتر میتوانند با بازی کردن و جلب کردن توجه کودک آنها را در مسیری قرار دهند که بتوانند عکس خوبی به ثبت برسانند.

عکاسی کودک تا ۲ سال

عکس کودک در این سنین و مخصوصا بین یک تا دو سال را جدی بگیرید، چون زیباترین نوع عکس ها در این سنین شکل میگیرد، البته باید توجه داشته باشید نباید سخت بگیرید و سعی کنی روزمرگی را عکاسی کنید چون در این سن خیلی نمیتوانید عکس های شیک و بدون نقص ثبت کنید!

عکاسی کودک در سنین مختلف بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد، مثلا در عکاسی کودک یک دختر یا پسر یک ساله قطعا نمیتوانید از مدل عکاسی نوزاد مثل گذاشتن داخل سبد و … استفاده کنید، از طرفی نمیتوانید از او بخواهید که ژست بگیرد! بهتر است نمونه های مختلف ایده عکس کودک تا یک سالگی را جستجو کنید و با توجه به سلیقه خود عکس های متنوع ثبت کنید.

عکاسی کودک از ۷ سال

خب عکاسان کودک در سنین بالاتر شرایط ساده و آسانی در پیش دارند، البته غافل نشید که باید در این زمان جدیت بیشتری در عکاسی داشته باشید و علاقمندی ها و شخصیت کودک را بررسی نمایید، عکاسی از تم های کارتونی، انیمیشن ها و ترندهای شبکه های اجتماعی مثل تیک تاک، اینستاگرام و … را در نظر بگیرید.

عکاسی مد از کودک پسر و دختر

عکاسی مد و به اصطلاح فشن نوع دیگری از عکاسی میباشد که خارج از بحث عکاسی کودک و در دسته بندی عکاسی تبلیغات قرار میگیرد، لزوما یک عکاس حرفه ای کودک در این زمینه نیاز ندارید و بهتر است به یک عکس یا فیلمساز در خصوص عکاسی تبلیغاتی و صنعتی مراجعه کنید.

چالش عکاسی از کودک و نوزاد

شما بارها و بارها سعی می کنید یک عکس عالی از کودکان  بگیرید: اگر فقط میشد یکجا بنشینند، اگر فقط میشد لبخند بزنند، اگر فقط میشد به دوربین نگاه کنند! اتفاقات خوب زیادی وجود دارد که خیلی دوست داشتند در چنین موقعیتی بیفتد اما نیفتاده و شما هم نمی توانید بدون عکس گرفتن کار را تمام کنید. نکاتی مهمی وجود دارد که می تواند به شما در عکاسی کودک کمک کند.

راهنمایی برای عبور از چالش های عکاسی کودک و نوزاد

از مهمترن نکات، تلاش برای ثبت عکس طبیعی است، سعی کنید همه ی آنچه که در صحنه سکانس عکاسی رخ می دهد را ثبت کنید، لبخندها، کنجکاوی ها، نشستن ها، ایستادن ها، لباس ها، عکس العمل ها و حتی پلک زدن ها نباید از قلم بیفتد، در حین عکاسی سعی کنید بروز احساسات مادر و پدرها را زیرنظر داشته باشید، آغوش پدر و مادر می تواند بهترین عکسی باشد که ثبت می کنید.

چطور اعضای خانواده بالاخص مادر و پدر می توانند نقش مهمی در عالی شدن پروژه عکاسی ایجاد کنند؟ قطعا پدرها و مادرها علاقمندن عکس های خاطره انگیزی ثبت کنند، البته برای به نتیجه رسیدن این مهم نیاز هست خانواده ها آموزش ببنند و همکاری لازم را داشته باشند.

جمله کوتاهی با عکاسان کودک : اگر به عکاسی کودک و داشتن یک آتلیه کودک فکر میکنید به شما توصیه میکنم مقاله آموزش عکاسی کودک در وب سایت آتلیه سروش را حتما مطالعه بفرمایید تا با روند و کلیات یک جلسه عکاسی کودک آشنا شوید. البته در مقالات دیگر نیز آموزش عکاسی نوزاد و همچنین آموزش عکاسی بارداری بصورت جامع تدوین و منتشر شده است که قطعا خواندن آن خالی از لطف نیست.

در آخر:

توصیه عکاسان متبحر در خصوص عکاسی کودک و همچنین متخصصین عکاسی نوزاد را مطالعه کنید و سعی کنید از شبکه های اجتماعی مثل پینترست و اینستاگرام نمونه های مختلف را تماشا کنید تا هنگام عکاسی از نوزاد، کودک یا بارداری ایده های خوبی داشته باشید.

برای عکاسی در آتلیه در هر بخش بهتر است به متخصص آن مراجعه کنید، اگر برای عکاسی از یک محصول به استودیو عکاسی مراجعه می کنید قطعا تجربه و تسلط عکاس در آن شاخه می باشد، برای عکاسی کودک سعی کنید به آتلیه کودک مراجعه کنید که تجربه کافی برای عکاسی تخصصی کودک داشته باشند.

مطلب مفید بود ؟ ۲ ۰

شما هم بخوانید