خواص یاقوت کبود | ۱۶ حقیقت در مورد سنگ یاقوت کبود

15 حقیقت در مورد خاصیت سنگ یاقوت کبود برای زنان و مردان

 

خواص سنگ یاقوت کبود آشنایی با حقایقی از خاصیت یاقوت کبود برای بدن فواید یاقوت کبود در روایات مضرات یاقوت کبود را در سایت فتوکده می خوانید

خواص یاقوت کبود

از سنگ های قیمتی دنیا می توان به یاقوت کبود آبی اشاره نمود

این سنگ از قدیم نشانه اشرافیت و تجمل بوده و به باور بیشتر افراد یاقوت کبود بر روی ثروت، شانس و دیگر بخش های زندگی تاثیر مثبتی دارد

سنگ یاقوت کبود در اساطیر آسمانی مقدس بوده و این سنگ یکی از سه گوهر از کانی های کرندوم است، سنگ یاقوت کبود در رنگ های آبی، آبی بنفش، آبی شیری، آبی جوهری رنگ و آبی سبز وجود دارد.

خواص سنگ یاقوت کبود در روایات و آشنایی با مضرات یاقوت کبود

سنگ جادوگران + محافظ چشم بد

در گذشته و حتی اکنون از یاقوت کبود بعنوان مخافظ در برار چشم بد و بازتاب دهنده نیات پلید به فرستنده در خانه ها، محل کار و حتی ماشین استفاده می شود

جادوگران در گذشته برای افزایش و هدایت انرژی جادوی خود از آن استفاده می کردند

 

سنگی از زحل

هندی ها آنرا سنگ سیاره زحل می دانند و معتقدند که دروازه ای به سوی قلمروهای آسمانی می باشد،  اصلی ترین یاقوت نیز متعلق به کشمیر هندوستان می باشد

همچنین یاقوت برمه، استرالیا، سریلانکا، تانزانیا و ماداگاسکار هم مشهور هستند

انرژی یاقوت کبود

سنگ یاقوت کبود را به مدت زمان ۱۰ دقیقه درون آب انداخته و بلافاصله آن را بر روی چاکرای سوم قرار دهید تا انرژی مثب یاقوت کبود جذب بدن شما شود.

این امواج در بدن به مانند یک نسیم سرد احساس می شوند.

خاصیت یاقوت کبود برای زنان و مردان

درمان سردرد با یاقوت کبود

یک قطعه متوسط از یاقوت کبود را در آب ولرم به مدت یک ساعت قرار داده و ۲۰ دقیقه در مقابل تابش آفتاب قرار داده و ۱۰ دقیقه روی سر در مکانی آرام قرار داده تا امواج و انرژی شفابخش آن جذب بدن شود.

آرامش دهنده

امواج مثبت موجود در سنگ یاقوت کبود بسیار آرام بخش بوده و از بین برنده حس های منفی در فرد می باشد. یک قطعه سنگ یاقوت کبود را روی چشم گذاشته و در قسمت آرام خانه دراز بکشید.

خواص سنگ یاقوت کبود برا لکنت

برخی از کودکان دچار لکنت زبان هستند و خانواده برای رفع آن بسیار تلاش می نمایند. کودکانی که دارای لکنت زبان هستند، سنگ یاقوت کبود را با کلسدوئین به گردن کودک بیاویزید.

چشم سوم

سنگ یاقوت کبود با جشم سوم یا همان چاکرای ششم مرتبط است.

قرار دادن این سنگ روی پیشانی برای بیشتر شدن آگاهی روان بینی و رفع مشکلات بی خوابی که سبب ناراحتی عصبی می شود، بسیار مفید می باشد.

خواص یاقوت کبود برای هوش

یاقوت کبود جهت فعال سازی توانایی های ذهنی، افزایش هوش و ذکاوت و ادراک ما بسیار موثر می باشد. سنگ یاقوت کبود در درمان سردردها، سرگیجه، درد گوش و مشکلات بینایی بسیار مفید است.

مانع خونریزی بینی

سنگ یاقوت کبود به درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی کمک کرده و باعث استحکام دیواره رگ های بدن شده و از خونریزی مکرر بینی در مواقع مختلف جلوگیری می نماید.

خاصیت یاقوت کبود برای ایمنی بدن

یاقوت کبود یا سافیر بعد از الماس دومین کانی سخت محسوب می شود و مصارف صعنتی بسیاری دارد. سنگ یاقوت کبود با دفع انرژی منفی بدن باعث افزایش ایمنی بدن می گردد.

برای تیروئید و گلودرد

سنگ یاقوت کبود دارای خاصیت شفابخشی بوده و برای درمان گلودرد، تیروئید و پاراتیروئید بسیار مفید است و این سنگ باعث تعادل قلب شده و سیستم ایمنی بدن را زیاد می کند.

ترمیم سلول ها

سنگ یاقوت کبود برای ترمیم سلول های پوست، ناخن و مو بسیار مفید بوده و برای درمان اگزمای پوست و جوش های صورت بسیار کارآمد می باشد و آثار جراحی و زخم را نیز رفع می کند.

خواص سحری یاقوت کبود

سنگ یاقوت کبود برای از بین بردن فقر و تنگدستی و مبارزه با عصبانیت توصیه شده است. دارنده سنگ یاقوت کبود شانسش زیاد شده و نجانت و بزرگی نصیبش خواهد شد.

روایات درباره یاقوت کبود

سنگ یاقوت بنا به سوره الرحمن قرآن کریم افضل انگشترها است.

همراه داشتن سنگ یاقوت کبود باعث باشکوه و پر هیبت جلوه کردن در بین مردم می گردد و یاقوت کبود از سنگ های فرخنده و مبارک به شمار می رود.

یاقوت کبود در روایات همواره تاکید شده است

خواص یاقوت کبود در روایات

سنگ یاقوت کبود در رفع ترس و اضطراب موثر بوده و باعث افزایش عزت شخص می شود. این سنگ خودآگاهی فرد را زیاد کرده و به وی در برقراری ارتباط با دیگران و صحبت قاطعانه بسیار کمک می کند.

دقت در خرید یاقوت کبود

در زمان خرید یاقوت آبی به شدت احتیاط کنید

نوعی اصلی آن بسیار گرانقیمت می باشد، ارزشمند ترین یاقوت رنگ آبی است، توجه به میزان شفایت این سنگ زیبا و عبور نور از یاقوت و وزن آن دقت کنید

در زمان خرید از فروشنده درخواست گواهینامه اصالت کنید، به این گواهی هم دقت کنید جعلی نباشد، این گواهی باید توسط اتحادیه سنگ های قیمتی صادر شده باشد

مضرات یاقوت کبود

همواره این مورد را توجه داشته باشید برخی سنگ ها مثل یاقوت کبود از موادی همچون : سرب، آرسنیک، کادومیم، مس، باریم، جیوه و دیگر مواد سمی تشکیل شده است

گرچه هنوز هیچ مقاله مستند از مضرات یاقوت کبود بصورت علمی منتشر نشده ولی در طولانی مدت استفاده از این نوع سنگ ها پیشنهاد نمی شود

آشنایی با ۲۸ خواص سنگ فیروزه

خواص سنگ یاقوت کبود برای سلامتی | سایت فتوکده

این مطلب کامل بود ؟ ۴۵ ۸

شما هم بخوانید