سایت فتوکده

اختراعات جالب آلمانی ها

.

 

  اختراعات پرطرفدار آلمانی ها
 

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها
 

مخترع فلاکس

 

آیا می‌دانستید که فلاکس چای را “راینهولد بورگر” (Reinhold Burger) مهندس صنایع شیشه‌سازی در سال ۱۹۰۳ میلادی اختراع کرد. (عکس از موزه فلاکس چای در آلمان)

 

ekhtera-almania-photokade (1)

مخترع بازی منچ

 

بازی منچ یا آنطور که آلمانی‌ها می‌گویند:(منش ارگر دیش نیشت) “Mensch ärgere dich nicht” را یوزف اشمیت (Josf Schmidt) در سال ۱۹۰۵ اختراع کرد. این بازی بیش از ۷۰ میلیون بار تنها در کشورهای آلمانی زبان به فروش رفته است. 

 

ekhtera-almania-photokade (2) 

مخترع خمیر دندان

 

اوتمار هاینسیوس فون ماینبورگ (Ottomar Heinsius von Mayenburg) در سال ۱۹۰۷ میلادی خمیر دندان را اختراع کرد. این نوآوری برای نظافت و بهداشت دندان به سرعت در سراسر جهان جای خود را باز کرد.

 

ekhtera-almania-photokade (3) 

مخترع پاستیل

 

هانس ریگل (Hans Riegel) در سال ۱۹۲۲ پاستیل را اختراع کرد. دارایی رسمی و به ثبت رسیده او در آغاز عبارت بود از: یک کیسه شکر، یک چهارپایه، یک دیگ مسی، یک قطعه سنگ مرمر، یک اجاق و یک غلطک برای پهن کردن خمیر. شرکت هاریبو اکنون با درآمد سالانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو، ۶ هزار کارگر و کارمند دارد و محصولات آن در بیش از ۱۰۰ کشور جهان به فروش می‌رسد.

 

ekhtera-almania-photokade (4) 

مخترع نوار ضبط صوت

 

فریتز فلویمر (Fritz Pfleumer) در سال ۱۹۲۸ نوار ضبط صوت را اختراع کرد. هفت سال بعد او با همکاری شرکت “AEG” دستگاه ضبط صوت با نام “K1” را در نمایشگاه رسانه در برلین ارائه کرد.

 

ekhtera-almania-photokade (5) 

مخترع چای کیسه‌ ای

 

آدولف رامبولد (Adolf Rambold) در سال ۱۹۲۹ چای کیسه‌ ای را اختراع کرد. حاصل این اختراع اکنون سالانه ۲۲۰ میلیارد بار برای تهیه چای توسط مردم جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ekhtera-almania-photokade (6) 

مخترع تلویزیون

 

مانفرد فون آردنه (Manfred von Ardenne) در سال ۱۹۳۰ تلویزیون را اختراع کرد. در سال ۱۹۳۵ پخش اولین برنامه روزانه تلویزیونی آغاز شد و اکنون سالانه ۱۶۷ میلیون دستگاه تلویزیون در سراسر جهان با مارک‌های مختلف به فروش می‌روند.

 

ekhtera-almania-photokade (7) 

مخترع قطار الکترومغناطیسی

 

هرمان کمپر (Hermann Kemper) در سال ۱۹۳۴ قطار الکترومغناطیسی را اختراع کرد. او با حذف چرخ قطار از نیروی مغناطیس برای به حرکت درآوردن آن استفاده کرد.

 

ekhtera-almania-photokade (8) 

مخترع نوار چسب

 

گویی اختراع کرم مراقبت از پوست “نیوآ” و کرم نرم‌ک نند ه لب “لابلو” برای اسکار تروپلوویتس (Oscar Troplowitz) شیمی‌ دان آلمانی، کافی نبود. به همین دلیل بود که او سرانجام نوار چسب را اختراع و چندی بعد در سال ۱۹۰۱ چسب زخم لویکوپلاست را به بازار عرضه کرد.

 

ekhtera-almania-photokade (9) 

مخترع آکاردئون

 

آکاردئون در سال ۱۸۲۲ توسط کریستیان فردریش لودویگ بوشمن (Christian Friedrich Ludwig Buschmann) هفده ساله اختراع شد. بوشمن تنها آکاردئون را به دنیای موسیقی عرضه نکرده است، او در سال ۱۸۲۱ سازدهنی را نیز اختراع کرده بود. آکاردئون سال‌ هاست، هم در کنسرت‌های خیابانی و هم در سالن‌های موسیقی مکان ویژه‌ای برای خود دارد.

 

ekhtera-almania-photokade (10)

مخترع فلاکس

 

در ماه آگوست سال ۱۹۴۹ دو پزشک آلمانی، به نام‌های دکتر ویلهلم بالترز و آدولف مولر (Wilhelm Balters / Adolf Müller) نخستین پستانک به شکل امروزی را تحت عنوان “مکنده آرامش‌بخش طبیعی و متناسب با فرم فک” اختراع کردند. این ساخته امروزه نیز تحت نام تجاری “NUK” شناخته می‌شود که مخفف دو صفت طبیعی و متناسب با فک در زبان آلمانی است.

 

ekhtera-almania-photokade (11)

 

.

.

اختراعات جالب آلمانی ها,اختراعات پرکاربرد آلمانی ها,اختراع جالب آلمانی ها,مخترع پاستیل,مخترع تلویزیون,مخترع بازی منچ,مخترع خمیردندان,مخترع نوار چسب,پستونک

این مطلب کامل بود ؟ 2 0

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران