سایت فتوکده

حقایقی در مورد چپ دست ها

.حقایقی در مورد چپ دست ها,روز چپ دست ها,مزیت چپ دست بودن,چه کسانی چپ دست هستند,آیا کسانی که چپ دستند زود می میرند؟,مشکلات چپ دست بودن,مزایای چپ دست بود

  MIRROR که سایتی انگلیسی است به بهانه ۱۳ آگوست، روز جهانی چپ دست‌ها نوشته‌ای را منتشر کرده و در آن هم اشاره‌‌ای به افراد سرشناس چپ دست داشته و هم برخی مزیت‌های آن‌ها را برشمرده است. این سایت در ادامه می‌نویسد

 

 

.


.

.

حقایقی در مورد چپ دست ها در سایت فتوکده : https://photokade.com

.

سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها

.

.

با اینکه تاکنون آمار مشخصی از افراد چپ دست در دست نیست، اما مطالعات نشان داده که بین ۱۰ تا ۳۰ درصد جمعیت جهان چپ دست هستند. با این حال بیشتر افرادی ه در اطراف خودمان می‌بینیم؛ مانند گلف‌بازها، آرایشگرها و … راست دست هستند؛ البته برخی چهره های مشهور نیز چپ دست هستند، باراک اوباما، بیل گیتس، اپرا وینفری و پرنس ویلیام.

.

مجله مهر نوشت: پس اگر هم اکنون با دست چپ در حال کار با سیستم‌تان هستید، بدانید که قرار ست با حقایقی آشنا شوید که در انگشتانتان مخفی بوده‌اند و از آن‌ها خبر نداشته‌اید.

.

۱. مردان چپ دست پول‌ دارترند

.

با توجه به مطالعات به نظر می‌رسد ۱۳ درصد از مردان چپ دستی که به دانشگاه رفته‌اند، پول بیشتری نسبت به همتایان راست دست خود به دست می‌آورند. البته این موضوع درباره زنان فرق می‌کند و در آن‌ها چپ دست‌ها ۵ درصد کمتر نسبت به راست دست‌ها در آمد دارند.

.

۲. چپ دست‌‌ ها زودتر می‌میرند

.

بر اساس تحقیقات چپ دست‌ها ۹ سال کمتر از همتایان راست دست خود عمر می‌کنند؛ بد شانس‌ها! همچنین آن‌‌ها مستعد ابتلا به بیماری‌های آلرژی، میگرن، بی‌خوابی و جنون هستند. یادتان باشد ۴۰ درصد از بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی چپ دست بوده‌اند.

.

۳. چپ‌ دست‌ها ذهن فعالی دارند

.

چپ دست‌ها در انجام فعالیت‌های همزمان با یکدیگر بسیار خوب عمل می‌کنند و مخصوصا در ورزش نیز بسیار موفق هستند، برای نمونه رافائل نادال و سسک فابرگا چپ دست هستند. همچنین آن‌ها به سمت مشاغل هنری و موسیقیایی بیشتر کشیده می‌شوند و درک بهتری هم از مسایل سه بعدی دارند. البته جالب‌تر این است که بر اساس تحقیقات دانشگاه ییل، آی‌کیو افراد چپ دست بالاتر از راست دست‌هاست و از افراد معروف چپ دست در این حوزه می‌توان به اسحاق نیتون، آلبرت انیشتین، چارلز داروین و بنجامین فرانکلین اشاره کرد.

.

۴. رهبران امریکا و انگلیس چپ دست هستند

.

در تاریخ هم مقامات چپ دست کمی نداشته‌ایم، باراک اوباما رپیس جمهور امریکا از این جمله است و همچنین روسای کاخ سفید مانند بیل کلینتون، جورج بوش و جرالد فورد با دست چپ می‌نویسند. چپ دستان خانواده سلطنتی هم شامل ملکه مادر، ملکه الیزابت دوم، پرنس چارلز و پرنس ویلیام.

.

۵. چپ‌ دست‌ها ترسوترند

.

در یک آزمایش فیلم‌های ترسناک، دریافتند که چپ دست‌ها بعد از دیدن ۸ دقیقه از فیلم سینمایی «سکوت بره‌ها» ترس بیشتری از خود نسبت به راست دست‌ها نشان دادند. محققان نیویورکی بر این باورند که این اتفاق به این دلیل می‌افتد که ممکن است سمت راست مغز این افراد غالب بر سمت چپ است و به همین دلیل در ترس هم بیشتر درگیر می‌شود.

.

جام جم سرا

.


.

.

حقایقی در مورد چپ دست ها,روز چپ دست ها,مزیت چپ دست بودن,چه کسانی چپ دست هستند,آیا کسانی که چپ دستند زود می میرند؟,مشکلات چپ دست بودن,مزایای چپ دست بود

این مطلب کامل بود ؟ 2 1

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران