خالق چالش سطل آب یخ درگذشت

در حالیکه تب «چالش سطل آب یخ» به ایران هم رسیده و ستاره ها مرتب از یکدیگر دعوت می کنند

.

خبر هولناکی مخابره شده است . . .

.

شوک بزرگ! خالق چالش سطل آب یخ درگذشت,کوری گرفین درگذشت,شوک بزرگ چالش سطل آب یخ,اولین قربانی چالش سطل اب یخ,خالق سطل اب یخ کشته شد,شوک بزرگ ماه,طلسم آب یخ
کوری گرفین، جوان آمریکایی مبتکر «چالش سطل آب یخ» (Ice Bucket) که کمپینی برای حمایت از بیماران ALS ترتیب داده بود، روز جمعه درگذشت. در واقع او در حال شنا کردن بود که این اتفاق برای او افتاد و در آبهای منطقه سترایت وارت جزیره «نانتوکیت» در ایالت ماساچوست آمریکا غرق شد.

.


.

جدیدترین اخبار و مطالب روز در سایت فتوکده :   http://photokade.com

.

در هر حال این روزها افراد مشهور و معروف بسیاری در زمینه های گوناگون، در فعالیت بشر دوستانه جدیدی با عنوان «چالش سطل آب یخ» برای حمایت از افرادی که دچار بیماری موسوم به ALS هستند شرکت کرده اند و البته عادل فردوسی پور مجری برنامه نود هم توسط بسیاری از ستاره ها به این کار دعوت شده است.

.

همانطور که می دانید موج حمایت از بیماران اسکلروز با چالش «سطل یخ» در حالی طی چند روز گذشته به ایران رسیده است که هنرمندان و ورزشکاران یکدیگر را به حضور در این اقدام خیرخواهانه دعوت می کنند. در خبرها هم داشتیم علی کریمی، رضا عطاران، علی دایی و مازیار فلاحی را به چالش سطل آب یخ دعوت کرده است و رضا عطاران هم  با انتشار ویدئویی شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، کلاه قرمزی و عادل فردوسی‌پور را به چالش سطل یخ دعوت کرد.

.

377c60363aa

.

علاوه بر این افراد، بسیاری از روزنامه نگاران ورزشی و حتی افراد عادی هم با خالی کردن سطل یخ بر روی سر به منظور حمایت از بیماران اسکلروز و نشان دادن فیلم آن در شبکه های اجتماعی، عادل فردوسی پور را به این چالش دعوت کرده اند و این دعوت ها همچنان ادامه دارد.

همانطور که می دانید در این کمپین، افراد دعوت شده لازم است ظرف ۲۴ ساعت یک سطل آب یخ را بر روی سر خود خالی کنند یا اینکه به جای آن مبلغی پول – معمولاً ۱۰۰ دلار برای مبارزه با بیماری موسوم به ALS اهدا کنند.

اما مرگ مبدع این کار، بسیاری از کسانی که این کار را انجام می دهند را شوکه کرده است.

روزنامه بوستون گلوب در گزارشی اعلام کرد که کوری گرفین ۲۷ ساله پس از پریدن از ساختمان به آبهای ویژه غواصی در منطقه سترایت وارت، جان خود را از دست داده است. این روزنامه نوشته است  بسیاری از جوانان در مکانی که گرفین از آن برای آخرین بار به سمت آب پرید، تجمع کردند و برایش اشک ریختند و به یادش گل روی آب ریختند.

در هر حال او پیش از مرگ توانست از طریق ابتکار «چالش سطل آب یخ» ۱۰۰ هزار دلار برای مبارزه با بیماری ALS جمع آوری کند. در ایران کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند و پولی هم کمک کنند برخی انجمن های خیریه معرفی شده اند اما مکان خاصی معرفی نشده است.

.

.

منبع : ریتم زندگی

.

شوک بزرگ! خالق چالش سطل آب یخ درگذشت,کوری گرفین درگذشت,شوک بزرگ چالش سطل آب یخ,اولین قربانی چالش سطل اب یخ,خالق سطل اب یخ کشته شد,شوک بزرگ ماه,طلسم آب یخ

این مطلب کامل بود ؟ ۱ ۰

شما هم بخوانید