خواص آبغوره + ۲۴ خاصیت آبغوره با مضرات برای بدن

خاصیت آبغوره برای کبد و دیابت

خواص آبغوره برای لاغری خاصیت آبغوره برای کبد چیست نقش آبغوره برای پوست و مو و فواید آبغوره برای دیابت را در سایت فتوکده می خوانید

خواص آبغوره

آبغوره از انگورهای ترش نرسیده تهیه می شود و از نظر طب سنتی دارای طبع سرد و خشک می باشد و از آن برای درست کردن انواع ترشی استفاده می شود.

آب انگور نرسیده یا همان آبغوره به میزان زیادی آنتی اکسیدان در خود دارد که نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

آبغوره حاوی مواد مغذی بسیاری بوده که برای چاقی مفرط و پوست بدن فواید زیادی دارد و با افزایش اسیدیته معده باعث هضم بهتر غذاهای چرب و سنگین می شود و استفاده از آبغوره شاخص لیپید را بهبود ‌می بخشد تا با تاثیرات آترواسکلروتیک مبارزه کند.

مصرف آبغوره فشار خون بالا را کاهش داده و برای طعم دار کردن غذاها نیز بکار می رود و فواید زیادی برای حفظ سلامتی بدن دارد.

آبغوره برای لاغری و پوست و مو چه فوایدی دارد

خواص آبغوره برای سلامتی

طبع آبغوره سرد است و افراد طبع سرد نباید از ان استفاده کنند زیاد باعث ضعف اعصاب می شود ولی برای افراد گرم مزاج موجب از بین رفتن صفرا و بلغم در معده می شود

نحوه تشخیص طب سرد و گرم

کاهش فشار خون بالا

آبغوره مدر بوده و یکی از موارد مصرف آن برای کاهش فشار خون بالا می باشد و این نوشیدنی ترش دارای میزان زیادی پتاسیم است که برای تنظیم فشار خون موثر می باشد.

بهبود هضم غذا

مصرف آبغوره با افزایش اسیدیته در معده می تواند باعث هضم بهتر غذاهای سنگین و چرب شود. معده افراد مسن اسیدیته کمی داشته و غذا را بخوبی هضم نمی کنند و می توانند برای بهبود هضم از آبغوره استفاده کنند.

پیشگیری از تومورهای سرطانی

در انگور ماده ای به نام فیتواسترول وجود دارد که خاصیت ضد توموری دارد و این ماده در انگورهای رسیده اندک بوده ولی میزان آن در غوره بیشتر است و مصرف آبغوره از بروز تومورهای سرطانی پیشگیری می کند.

افزایش کلسترول خوب بدن

مصرف آبغوره برای بدن فواید زیادی دارد و استفاده از آن در افراد سالم سطح کلسترول خوب بدن را نسبت به کلسترول بد افزایش داده و از تجمع کلسترول بد جلوگیری می کند.

از بین برنده کرم معده و روده

اغلب افراد برای از بین بردن انگل های معده و روده خود بدنبال درمان های طبیعی بوده و آبغوره به علت ترکیبات ضدعفونی کننده، پاک کننده معده و روده بوده و در دفع کرم روده نیز موثر عمل می کند.

افزایش میزان آنتی اکسیدان ها

در آبغوره مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز بدن وجود دارد و مصرف این ماده خوراکی میزان آنتی اکسیدان ها را در بدن افزایش می دهد و در نتیجه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

درمان درد سیاتیک

در آبغوره ماده معدنی پتاسیم به میزان زیادی وجود دارد و این پتاسیم برای درمان درد سیاتیک و مشکلات ناحیه کمر بسیار موثر بوده و استفاده از آبغوره درد مفصلی را نیز تسکین می بخشد.

تسکین کمردرد

کمردرد از شایع ترین عارضه ها بوده و مانع از انجام بهتر فعالیت های روزانه افراد می شود. از خواص آبغوره در طب سنتی می توان به تسکین درد کمر و درمان آن اشاره کرد.

قاعده آور

پریود نامنظم از مشکلات بسیاری از زنان بوده که سعی در درمان طبیعی آن دارند و با مصرف آبغوره این مشکل درمان می شود. استفاده از آبغوره باعث جلو افتادن دوره بلوغ در دختران جوان می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

آب بدست آمده از انگور کال یا همان آبغوره بهمیزان زیادی آنتی اکسیدان دارد که از آسیب رادیکال های آزاد به سلول های بدن جلوگیری می کند و در نتیجه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

خاصیت آبغوره برای دیابت و لاغری بدن

مضرات آبغوره برای سلامتی بدن

درمان ورم گلو

گلو درد یک بیماری شایع بوده و اغلب آن را به سرماخوردگی ربط می دهند. برای درمان ورم گلو استفاده از آبغوره بصورت غرغره کردن در دهان و گلو بسیار موثر عمل می کند.

خاصیت آبغوره برای کبد

آبغوره فواید بسیاری برای سلامتی بدن داشته و استفاده از آن باعث تقویت کبد می شود. در طب اسلامی از خواص غوره به رفع عطش، دفع صفرا و تعدیل اشتها اشاره شده است.

ضد عفونی کننده دستگاه گوارش

آبغوره از نظر طب سنتی ایران سرد و قابض بوده و در درمان ورم مخاط دهان و نرمی لثه ها موثر می باشد. مصرف آبغوره در درمان اسهال و ضدعفونی کردن دستگاه گوارش بسیار مفید می باشد.

درمان بواسیر

بواسیر بیماری شایعی بوده و نیمی از افراد بالای ۵۰ سال به آن دچارند. مصرف بواسیر به همراه آب تره برای درمان بواسیر بسیار موثر بوده و استفاده از آن به افراد مبتلا به این عارضه توصیه شده است.

فواید آبغوره برای لاغری

افرادی که بدنبال رژیم های غذایی برای لاغری هستند، گنجاندن آبغوره در برنامه غذایی آنان توصیه می شود. نوشیدن مکرر آبغوره صبح ها بصورت ناشتا بدن را لاغر کرده و چربی دور شکم را نیز آب می کند.

پیشگیری از بیماری های قلبی

مصرف آبغوره باعث کاهش کلسترول و چربی بد خون شده و آن را به چربی خوب تبدیل می کند و به همین خاطر مصرف آبغوره از بروز بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند.

خواص آبغوره برای دیابت

آبغور برای افراد دیابتی و دارای قند خون بسیار مفید است

برای این منظور می توانید ۴۰ روز هر صبح پس از بیدار شدن بصورت ناشتا یک فنجان آبغوره بخورید،بعد ۴۰ روز تست بگیرید اگر قند خونتان پایین آمده بود مصرف آن را به حداقل سه بار در هفته برسانید

حفظ سلامت پوست

آبغوره برای پوست فواید زیادی داشته و از آن جمله می توان به حفظ تعادل پوست در حالت اسیدی با استفاده از ماست ترش و سایر ترشی های طبیعی نظیر آب نارنج، آبلیمو و آبغوره اشاره کرد.

در بارداری

 مصرف اندک آبغوره به همراه غذای روزانه در زنان باردار به حفظ سلامتی جنین کمک کرده و زیاده روی در مصرف آن نیز باعث سقط جنین خواهد شد.

مصرف آبغوره برای زنان باردار بعنوان چاشنی همراه غذا به میزان کم توصیه می شود.

مضرات آبغوره برای سلامتی

● استفاده از آبغوره برای افرادی که کبد سرد دارند و افرادی که از ناحیه شش ها دچار ناراحتی هستند، توصیه نمی شود

● مصرف آبغوره برای افرادی که دچار مشکلات معده نظیر زخم معده و بالا بودن اسید معده هستند، نوشیدن آبغوره و یا خوردن غوره برای آنان ممنوع می باشد

● مصرف بیش از حد آبغوره منجر در افراد مختلف به ضعیف شدن قوای جنسی منجر می شود

● زیاده روی در مصرف آبغوره برای زنان باردار توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث سقط جنین گردد

● نفخ، دلپیچه، جمع شدن گاز در دستگاه گوارش و در هم کشیدن اجزای معده از مضرات زیاده روی در خوردن آبغوره می باشد

خاصیت آبغوره برای کبد و دیابت چیست | سایت فتوکده

مطلب مفید بود ؟ ۳۸ ۹

شما هم بخوانید