سایت فتوکده

33 خواص سیب زمینی برای پوست، مو و بدنسازی

.خواص سیب زمینی برای پوست و مو و لاغری

 

  خواص سیب زمینی برای پوست

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه
 
 

33 خواص سیب زمینی برای پوست، مو و بدنسازی

 

 

سیب زمینی هم به عنوان یک ماده غذایی و هم برای کاربرد دارویی شناخته شده ست، سیب زمینی در خود ویتامین های آ، ب، ث و مقداری مواد نشاسته ای گلوکز و املاح معدنی مانند آهن، منیزیم و پتاسیم دارد.

 

قسمت های سبز شده و خراب سیب زمینی دارای سولاتین سمی است و به همین جهت بایستی سیب زمینی را پوست کند و قسمت های خراب سیب زمینی را جداکرد.

 

در این مطلب با خواص سیب زمینی آشنا شوید

 

سیب زمینی برای جوش صورت و لاغری

 

شیوه صحیح نگه داری از سیب زمینی

 

سیب زمینی برای جلوگیری از خرابی یا سبز شدن باید در جای خشک، سرد و تاریک نگه داری شود، نگه داری سیب زمینی در کیسه کار غلطی است چرا که باعث جوانه زدن یا گندیدگی آن می شود.

 

بهترین کار ریختن سیب زمینی در جعبه های متعدد میوه و روی هم چیدن جعبه ها هست، همچنین روی هر جعبه را با کاغذ بپوشانید بدین ترتیب سیب زمینی خشک میماند و هوای کافی به آن می رسد و کمتر دچار پوسیدگی می شود

 

خواص سیب زمینی برای پوست و جوش صوتر

سیب زمینی در بدنسازی و لاغری

 

خواص درمانی سیب زمینی که نمی دانید

 

بیماری قلبی

 

سیب زمینی کلسترول ندارد و دارای پتاسیم، فسفر، کلسیم و منیزیم می باشد و به علت داشتن پتاسیم برای قلب بسیار مفید است و بیماران قلبی بهتر است سیب زمینی را در برنامه غذایی خود جای دهند.

 

تحقیقات نشان داده که مصرف سیب زمینی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش میدهد.

 

درمان دیابت

 

سیب زمینی حاوی نشاسته است که باعث افزایش قند خون می شود.

 

از طرفی سیب زمینی نسبت به مواد غذایی مانند قند، بیکوئیت و دیگر مواد خوراکی بسیار کندتر تجزیه و هضم می شود و این باعث می شود شخص دیرتر احساس گرسنگی کند 

 

مصرف سیب زمینی آب پز برای کنترل پرخوری و کنترل قند خون مفید است

 

درمان سوختگی و آفتاب سوختگی

 

یک عدد سیب زمینی را پوست بکنید و رنده کنید سپس سیب زمینی رنده شده را روی قسمت سوخته شده گذاشته و روی آن را ببندید، این کار باعث آرامش شدن درد می شود

 

برای آتاخب سوختگی نیز می توانید سیب زمینی را ورقه ورقه کرده و بر روی قسمت های آفتاب سوخته بگذارید، بهتر است این کار را دو ساعت یکبار تکرار کنید 

 

درمان ضرب خوردگی

 

سیب را پوست بکنید و 20 دقیقه آن را بجوشانید، سپس آن را له کرده و به صورت پوره در بیاورید آن را در پارچه نازکی ریخته و آن را به صورت ضماد گرم بر روی ضرب خوردگی ببندید.

 

سیب زمینی برای جوش صورت

 

سیب زمینی برای پوست نیز موفید است

 

اضدعفونی کننده و آنتی باکتریال است و در کاهش جوش و از بین بردن جای جوش موثر است، پوره سیب زمینی را به روی قسمتی از پوست که مبتلا به جوش است بمالید.

 

بعد از چند روز خواهید دید که جوش ها از بین رفته اند.

 

درمان اسهال

 

سیب زمینی حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات است که در بهبود اسهال مفید است، سیب زمینی را در آب جوش ریخته و بگذارید تا بپزد سپس آن را مصرف نمائید.

 

مصرف سیب زمینی برای بهبود اسهال مفید است

 

درمان اگزما

 

سیب زمینی دارای فیبر و ویتامین سی است و در درمان اگزما نقش موثری دارد، پوره سیب زمینی سرد شده را بر روی محل اگزما بمالید،

 

بهتر است هر دو ساعت یکبار این پماد تجدید شود تا نتیجه مطلوب به دست آید.

 

تقویت و بهبود عملکرد مغز

 

سیب زمینی به علت داشتن فسفر و مقادیر زیادی ویتامین ث و ب باعث بهبود عملکرد مغز می شود، همچنین سیب زمینی دارای اسیدهای مفیدی مانند اسید آلفا لیپویک است که در تقویت مغز موثر است.

 

درمان پف چشم ها

 

عصاره ی سیب زمینی را بر روی محل مورد نظر بگذارید.همچنین سیب زمینی خام نیز به دلیل وجود فیبر و ویتامین ب6 برای سیاهی دور چشم و پف ها مناسب است

 

ترک خوردگی پوست در اثر سرما

 

هرگاه پا یا دست شما بر اثر سرمای زمستان ترک خورد می توانید پوره سیب زمینی را بر روی محل قرار دهید به زودی ترک و سرمازدگی ها التیام پیدا می کند

 

سلامت انگشت ها

 

گاهی اوقات گوشه انگشت چرک کرده و دردناک می شود برای درمان آن بایستی سیب زمینی پخته شده را بر روی انگشت قرار دهید و اجازه دهید یک روز تمام سیب زمینی بر روی انگشت ها بماند.

 

خواهید دید که عفونت سرباز کرده و درد برطرف می شود.

 

آرامش بخش و درمان ضعف اعصاب

 

مصرف سیب زمینی باعث آرامش می شود.

 

سیب زمینی مقادیر زیادی ویتامین ث دارد که در پیشگیری از افسردگی و کاهش اثرات بیماری های اعصاب موثر اس. همچنین جوشانده برگ سیب زمینی در تسکین درد و برطرف کردن ضعف اعصاب موثر است

 

سرمه چشم

 

از سیب زمینی سرمه نیز تهیه می شود که در تقویت بینائی بسیار موثر است.

 

فشار خون

 

سیب زمینی حاوی مقادیر زیادی پتاسیم است.

 

وجود مقدار مناسب پتاسیم در خون باعث می شود کلیه ها عملکرد بهتری داشته باشند ودر سلامت جریان خون مفید است و این به کاهش فشار خون کمک می کند

 

پیشگیری از سرطان

 

مصرف بیش اندازه سیب زمینی سرخ شده می تواند منجر به سرطان شود زیرا باعث تولید آکریلامید می شود که ماده ای شیمیای و خطرناک برای سلامت انسان است.

 

با این حال سیب زمینی پخته شده یا آب پز حاوی مقادیر زیادی ویتامین ث هستند. و تحقیقات نشان می دهد ویتامین ث باعث پیشگیری از سرطان می شود.

 

همچنین در درمان سرطان هایی مانند معده و روده نیز اثر گذار است.

 

پوکی استخوان

 

منیزیم و پتاسیم موجود در سیب زمینی باعث افزایش سلامت استخوان ها می شود، از طرفی میت واند موجب جلوگیری از پوکی استخوان و مشکلات استخوان می شود.

 

درمان روماتیسم

 

سیب زمینی دارای خاصیت ضد التهابی است و در کاهش التهاب و ورم موثر است بنابراین در کاهش دردهای روماتیسمی موثر است.

 

بهبود در هضم

 

فیبر موجود در سیب زمینی هضم را بهبود می بخشد.

 

همچنین وجود کربوهیدرات در هضم بهتر غذا موثر است .اما توجه داشته باشید که نشاسته موجود در سیب زمینی غیر قابل هضم است

 

بی خوابی

 

سیب زمینی دارای پتاسیم است که برای ماهیچه ها مانند آرام بخش عمل می کند بنابراین در بهبود کیفیت خواب شما کمک می کند.

 

افزایش ایمنی بدن

 

سیب زمینی یک ضدالتهاب طبیعی است و بر روی سیستم ایمنی بدن اثر مستقیم می گذارد، پوست سیب زمینی نیز حاوی فیبر است و برای سلامت ایمنی بدن مفید است

 

خواص سیب زمینی برای لاغری و چاقی

 

سیب زمینی نشاسته زیادی به همراه دارد و مدت زمان بیشتری در معده می ماند بنابراین با خوردن سیب زمینی آب پز شخص دیرتر احساس گرسنگی می کند و بدین طریق سیب زمینی در مدیریت وزن و کاهش وزن کمک می کند.

 

توجه داشته باشید که مصرف بیش از اندازه سیب زمینی به دلیل وجود نشاسته ممکن است باعث چاقی نیز بشود

 

درمان سندرم قاعدگی

 

پیش از رسیدن به زمان قاعدگی شما با مصرف روزانه سیب زمینی می توانید باعث کاهش دردهای قاعدگی شوید. کربو هیدرات ها در آب تولید سروتونین در بدن را افزایش می دهند.

 

بنابراین برای درمان سندرم قاعدگی موثر است.

 

سنگ کلیه

 

سیب زمینی غنی از منیزیم و فیبر است و در جلوگیری از پیشرفت سنگ کلیه کمک می کند.

 

رفع چین و چروک

 

ویتامین ث موجود در سیب زمینی در پیشگیری و کاهش چین و چروک پوست موثر است، همچنین می توانید سیب زمینی را در ترکیب با روغن زیتون نیز استفاده کنید که در پیشگیری از پیری موثر است.

 

جوانسازی و رطوبت رسان

 

سیب زمینی باعث کلاژن سازی پوست می شود و در بهبود کیفیت پوست صورت مفید است همچنین سیب زمینی حاوی آنتی اکسیدان است و در جوان سازی و رطوبت رسانی به پوست مفید است و یک مرطوب کننده طبیعی پوست به حساب می آید.

 

ریزش مو

 

عصاره سیب زمینی و عسل یکی از بهترین ماسک های مو برای جلوگیری از ریزش مو است و به دلیل وجود ویتامین ب باعث تقویت مو می شود.

 

همچنین ترکیب سیب زمینی با آلوئه ورا نیز باعث تقویت مو و استحکام تارهای مو می شود

 

خواص سیب زمینی در بدنسازی

 

بدن سازان برای عضله سازی خود به کربوهیدرات زیادی احتیاج دارند سیب زمینی آب پر فاقد هر گونه چربی است و علاوه بر آن حاوی مقادیر زیادی پروتئین و کربوهیدرات است.

 

بنابراین سیب زمینی آب پز تمام خواسته های ورزشکاران و بدن سازان را برآورده می کند، به دلیل وجود ویتامین ب 6 در سیب زمینی آب پزباعث تسریع متابولیسم می شود و در جذب و کارکرد اسید های آمینه و پروتئین ها نقش بسیار مهمی دارد و در عضله سازی و افزایش حجم عضلات مفید است.

 

همچنین به دلیل وجود ویتامین سی و خاصیت آنتی اکسیدانی سیب زمینی آب پز یکی از بهترین میان وعده های ورشکاران برای به دست آوردن انرژی است.

 

تقویت قوای جنسی

 

فسفر موجود در سیب زمینی باعث تقویت قوای جنسی و افزایش میل جنسی می شود، همچنین به دلیل وجود نشاسته نیرو بخش است.

 

درمان خارش

 

خاصیت ضدالتهابی سیب زمینی باعث می شود در درمان خارش پوست و سوزش گزیدگی مفید عمل کند، سیب زمینی را می توان به صورت خام یا پوره برای درمان خارش استفاده کرد.

 

بهبود عملکرد کبد

 

سیب زمینی دارای اسیدهای آلی و پتاسیم است و در تمییز کردن کبد و بهبود عملکرد کبد و کنترل چربی کبد مفید است

 

بواسیر

 

سیب زمینی پخته شده یا خام رنده شده خاصیت ضد التهابی دارد و استعمال خارجی آن در کاهش درد بواسیر موثر است همچنین سیب زمینی خام را مانند شیاف نیز می توانید استفاده کنید.

 

مصرف سیب زمینی برای کودکان

 

سیب زمینی یک منبع خوب فیبر و پتاسیم است و می تواند فیبر مورد نیاز کودکان را تامین کند،  سیب زمینی پخته شده برای عملکرد دستگاه گوارشی کودکان نیز مفید است و به علت وجود ویتامین ب 6 نیروبخش است.

 

خواص جوانه گندم

 

خواص سیب زمینی برای پوست و مو | سایت فتوکده

این مطلب کامل بود ؟ 18 1

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران