خواص موسیر + ۱۴ خاصیت موسیر (تازه و خشک) برای بدن

.خواص موسیر برای لاغری

 

  خواص موسیر در طب سنتی

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه
 
 

خواص موسیر + ۱۴ خاصیت موسیر (تازه و خشک) برای بدن

موسیر یک نوع گیاه شبیه پیاز و سیر است ولی مانند سیر بو ندارد، این چاشنی اشتهای آور دارای ترکیبات گوگوری و میکروب کشی بوده و برای معده مفید است

در این مطلب با خواص موسیر تازه و خشک آشنا می شوید

خواص موسیر در طب سنتی بصورت تازه و خشک شده

مبارزه با کلسترول بد خون 

بیشتر افراد در اثر بالا رفتن سن کلسترول بد خونشان بیشتر می شود رسوب چربی در درون رگ ها و بالاخره منجر به لخته شدن خون در رگ ها می شود با استفاده از موسیر می توانید چربی بد خون را کاهش داده و از لخته شدن خون در رگها جلوگیری نمایید.

ویتامین B در موسیر

موسیر حاوی مقدار زیادی ویتامین B6 میباشد که این ویتامین برای سیستم عصبی مفید و ضروری بوده و اسید فولیک یا همان ویتامین B9 موجود در ان نیز باعث کاهش استرس در بدن می شود.

مفید برای پوست و مو

موسیر باعث می شود موهای شما دیر سفید شده و از ریزش آنها جلوگیری می نماید موسیر دارای مقدار زیادی سولوفور است برای شفافیت پوست می شود.

سرطان دستگاه گوارش

گوگردی که در گیاه موسیر وجود دارد ضد تومور بوده و در نتیجه باعث می شود از انواع سرطان ها جلوگیری نماید، بهتر است گهگاهی در رژیم غذایی از موسیر نیز استفاده نمایید.

استحکام استخوان ها

پوکی استخوان یکی از بیماری شایع در بدن می باشد موسیر دارای ویتامین  A، C، فسفر و منیزیم است که برای استحکام استخوان ها بسیار مفید میباشد.

ضد میکروب و ضد عفونت

موسیر خواص ضد عفونت و ضد میکروب دارد؛ اگر قسمتی از بدن در معرض عفونت قرار بگیرد موسیر از انتشار عفونت و میکروب به جاهای مختلف بدن جلوگیری می نماید.

خواص موسیر برای زنان باردار

مویر به جهت دارا بودن انواع ویتامین و مواد معدنی برای رشد جنین در رحم مادر بسیار مفید می باشد، فولات موجود در موسیر برای سیستم عصبی جنین در حال رشد مناسب است

خواص موسیر برای لاغری

از موسیر برای لاغری و تناسب اندام می توانید استفاده نمایید چون ذخیره چربی بدن را کاهش می دهد و خاصیت چربی سوزی دارد برا این منظور می توانید از خاصیت موسیر خشک شده و تازه بهره ببرید

کاهش قند خون

موسیر باعث تولید انسولین در بدن شده و قند خون را کاهش می دهد، افرادی که بیماری دیابت دارند از موسیر برای کنترل قند خون استفاده نمایند.

سم زدایی از کبد

موسیر به علت دارا بودن گوگرد می تواند جریان خون را بهتر نموده و افرادی که مبتلا به بیماری کبد چرب هستند با کمک موسیر می توانند کبد خود را سم زادیی نماید.

کاهش سردرد های میگرنی

موسیر مسکن خوبی برای افرادی است که میگرن دارند، با خوردن موسیر درد میگرن کاهش یافته و حمله های میگرنی نیز کمتر می شود.

افزایش دفع ادرار

افرادی که سنگ کلیه یا سنگ مجاری ادراری دارند بهتر است از موسیر به جهت خاصیت ادار آورد بودن آن استفاده نمایند تا در دفع سنگ به کلیه ها کمک کند.

امگا ۳ در موسیر

امگاه ۳ از پیری زودرس جلوگیری نموده و توان ذهنی را افزایش می دهد بیشتر در غذاهایی دریایی امگا ۳ یافت می شود موسیر نیز یک منبع امگا ۳ ارزان بشمار می رود.

کاهش فشار خون

یا افزایش سن فشار خون نیز در افراد بالا میرود شما می توانید با خوردن موسیر در ماست و یا غذاهای مختلف فشار خونتان را کاهش دهید.

از خواص موسیر تا پیاز و سیر

در این مطلب با خاصیت موسیر خشک شده و تازه آشنا شدید، یکی از شگفت انگیزترین ها خواص پیاز و خواص سیر هست که ضامن سلامتی می باشد

خواص موسیر در طب سنتی | سایت فتوکده

مطلب مفید بود ؟ ۴۲ ۸

شما هم بخوانید