درمان خروپف؛ ۲۰ درمان خانگی خروپف با طب سنتی و علمی

.درمان خروپف؛ 20 درمان خانگی خروپف با طب سنتی و علمی

 

  راههای درمان خروپف شبانه

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه
 
 

درمان خروپف؛ ۲۰ درمان خانگی خروپف با طب سنتی و علمی

خروپف یک عارضه ای است که در برخی افراد منجر به خوابی ضعیف در آنها می شود، طوری که با ایجاد سروصدای دهانی باعث برهم زدن خواب در فرد و حتی اطرافیانش می شود

عضلات نرم سقف دهان و زبان کوچک و حتی بافت های گلو در هنگام خواب، موجب انسداد راههای تنفسی می شوند و هرچه این راهها تنگ تر شود تنفس کشیدن سخت تر و خروپف نیز تشدید می شود

در این مطلب سعی شده است از شما با انواع راههای از بین بردن خروپف در طب سنتی و علمی در خانه به شما اطلاعات بدهیم

راههای درمان خروپف در خانه

درمان خروپف شبانه در خانه با طب سنتی و علمی

راه های درمان خروپف چیست ؟

بالش مناسب و تنظیم آن

برای داشتن خوابی راحت و بدون خروپف، بالشی نرم با قطری مناسب را انتخاب کنید و آن را طوری بگذارید که در امتداد سر شما باشد و تا چند سانتیمتر سرتان را بلند کنید نه کمتر و نه بیشتر؛

چون این موجب مسدود شدن راه تنفسی شده و ایجاد خروپف می کند.

به پشت نخوابید

وقتی به پشت می خوابید زبان عقب تر رفته و به نرم کام پلویتان فشار می آورد و راه تنفس را باریک تری می کند، سعی کنید به پهلو بخوابید

می توانید توپ تنیس را به پشت لباس خود وصل کنید تا خوابیدن به پشت را سخت کرده تا کم کم عادت به پهلو خوابیدن داشته باشید

کاهش وزن

اگر شما از جمله افرادی هستید که از اضافه وزن رنج می برید باید توجه داشته باشید که این می تواند موجب بروز خروپف در شما گردد

زیرا بافتهای چربی و بافتهای گلو موجب انسداد تنفس شده و این باعث تشدید خروپف می شود ،بنابراین وزن خود را کنترل کنید.

تمرینات زبان

این روش کمی تخصصی تر است و زیر نظر پزشک، فرد مبتلا با انجام تکنیک هایی باعث تقویت زبان کوچک و گلو می شود، این تمرینات به طور چشمگیری خروچف را در افراد می کاهد.

داشتن رژیم غذایی مناسب

در این روش با داشتن رژیم غذایی مناسب می توانید خوابی بدون خروپف را تجربه کنید :

● سعی کنید شب ها غذایی سبک و کم چرب مصرف کنید.

● قبل از خواب از داروهای آرام بخش استفاده نکنید.

● از مایعات الکلی بپرهیزید.حتی المقدور قبل از خواب مصرف ننمایید.

تمرینات تخصصی یوگا

برای داشتن خوابی دلچسب با آرامش و بدور از خروپف، بهتر است از کلاس های یوگا به ویژه تمرینات پرانایاما استفاده کنید تا علاوه بر آرامش، خروپف شما هم به تدریج کاسته شود.

مرطوب نگه داشتن محل خوب

حشکلی هوا روی اغلب کسانی که سابقه قبلی خروف نداشتند عال مهمی است، قبل از خواب یا دوش آب گرم بگیرید یا در اتاق خود دستگار بخور داشته باشید

تمرینات شش گانه گلو

براساس مطالعات انجام شده به ویژه در بحث گفتار درمانی، تمرینات تخصصی ششگانه گلو، بهترین درمان برای رفع گام به گام خروپف می باشد که همراه با تلفظ صدهای بلند و کشیده شروع و نهایتا با آواز خواندن موجب تقویت عضلات گلو و باز شدن راههای تنفسی می شود.

درمان خروپف شبانه با تکنیک استنشاق

سعی کنید همواره از دستگاههای مرطوب کننده و یا از آب جوش در کتری یا هر ظرف دیگری در محیط خانه استفاده کنید تا همواره هوایی مرطوب را استنشاق نمایید.این کار با باز کردن مجاری تنفسی،خروپف شما را کاهش می دهد.

دوری از آلاینده و آلودگی ها

همواره خود را از آلودگی های تنفسی و گرد و خاک و یا آلایندهای دیگر دور نگه دارید، زیرا اولین عارضه این آلودگی ها،خروپف و عدم خوابی مناسب می باشد.

درمان مشکلات بینی

برخی از افراد بدون اینکه خودشان بدانند مبتلا به انحراف ببینی هستند و این باعث سختی نفس کشیدن و خروپف در خواب می شود. بهتر است حتماً به یک پزشک متخصص مراجعه شود تا زودتر مشکل آنها رفع گردد.

تمیز کردن بینی و گلو

چنانچه به سینوزیت یا سرماخوردگی دچار شده اید این موجب خواب پر از خروپف می شود. بنابراین پیش از خوابیدن بهتر است با ترکیب آب و نمک چند قطره را هر سوراخ بینی بریزید و یا آن را در گلویتان غرغر کنید.

اجتناب از سیگار کشیدن

به طور کلی سیگار کشیدن و استعمال انواع مواد مخدر می تواند علاوه بر مشکلات اساسی که برای سلامت انسان به وجود می آورد، موجب مشکلات شدید تنفسی و ایجاد خروپف شود.

وضعیت مناسب خوابیدن

برای داشتن خوابی مناسب و دور ازخروپف باید جای خوابی راحت و وضعیتی مناسب داشته باشید. مثلاً اگر روی شکم بخوابید یا سرتان بالا و یا عقب بیفتد و یا صورتتان روی بالش قرار بگیرد مطمئناً خوابی با خروپف خواهید داشت.

استفاده از محافظ دهانی

این روش می تواند نوعی ابتکار باشد که شما با آن می توانید خوابی بدور از خروپف را تجربه کنید، نقش این محافظ این است که با جلو آوردن زبان و فک پایین، موجب باز شدن راههای تنفسی شده و از خروپف می کاهد.

نوار بینی هم می تواند خروپف را قطع کند، از داروخانه ها می توانید تهیه کنید

گیاهای دارویی برای درمان خروپف

● جوشانده مریم گلی و بخور کردن آن به مدت ۱۵ دقیقه در یک نوبت شبانه پیش از خواب به طور منظم

● روغن نعنا و یا عرق نعنا را هم می توانید قبل از خواب غرغر کنید و هم چند قطره را داخل سوراخ های بینی بچکانید

● گیاه گزنه را بجوشانید و آب آن را صاف کرده و قبل از خواب بنوشید

● آویشن را می توانید بخور کنید و یا روغن آویشن را قبل از خواب به کف پاهای خود بمالید

درمان خروپف در خانه با زیتون

بهتراست که در رژیم غذاییتان زیتون کنجانده شود و برای درمان خروپف نیز می توانید پیش از خواب، مقداری از آن را به داخل بینی و اطراف بینی بمالید تا با نرم کردن آنجا تنفس را تسهیل کند.

سینوزیت

اگر سینوزیت دارید یا عفونت های مزم سینوسی مباره می کنید از شوینده بینی استفاده کنید تا مخاط جمع شده در بینی را از بین ببرد

دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیل پیش از خواب موجب افزایش بزاق دهانی شده و از خشکی و گرفتگی گلو می کاهد و به این ترتیب می تواند در درمان خروپف مؤثر باشد.

درمان خروپف با روغن بنفشه

روغن بنفشه یا روفن سیاه دانه هم می تواند خروپف را قطع کند

هر شب ۳ قطره دریک بینی و شب بعد در بینی دیگر به مدت دو هفته مدام ادامه دهید، سپس یک هفته استراحت داده و دومرتبه ادامه دهید تا نتیجه آن را ببینید

۲۰ درمان خانگی برای دندان درد

روش درمان خروپف شبانه چیست | سایت فتوکده

مطلب مفید بود ؟ ۴ ۱

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

قدم ناز مرتضوی

۱۴ مهر ۱۳۹۷


جالب و موثر بود ممنون

شما هم بخوانید