سایت فتوکده

دور دور بچه پولدارها در ایران با عکس

دور دور بچه پولدارها در ایران با عکس,دور دور بچه پولداری های تهران و ایرانی

.

دور دور بچه پولدارها در ایران با عکس . . . Rich Kids Iran

.

گزارس دویچه وله از دور دور جوانان ایرانی …

.

.

عکس های دور دور بچه پولدار های ایران در سایت فتوکده : http://photokade.com

.

سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها

.

.

دویچه وله : “دوردورکردن” یا دورزدن دختران و پسران جوان در خیابان‌ها با اتومبیل گرچه پدیده جدیدی نیست، اما این واژه‌ای است که این‌روزها معنی خاصی در ایران پیدا کرده است. در دهه‌های گذشته یکی از تفریحات جوانان چه پیاده و چه با اتومبیل در خیابان‌ها به خصوص در هنگام عصر گشت‌زنی بوده‌است. این “خرده‌فرهنگ” خاص جوانان تنها مربوط به ایران نیست و در بسیاری دیگر کشورها هم وجود دارد. (عکس از صفحه بچه‌پولدارهای تهران)

.

دور دور بچه پولدارها در ایران با عکس,دور دور بچه پولداری های تهران و ایرانی,عکس دور دور بچه پولدار ها,عکس بچه های پولدار,عکس دختر و پسر پولدار در دور دور.

در آلمان به “دور‌دورکردن” در اصطلاح عامیانه “اشپریتزتور” (Spritztour) و همچنین “اشپاتزیرفارت” (Spazierfahrt) گفته می‌شود. در این کشور هم اغلب جوانان با اتومبیل‌های خود یا خانواده ‌به همراه دوستان در خیابان‌ها دور می‌زنند.

.

در آلمان هم مسابقات غیرقانونی خیابانی، “لایی‌کشیدن” و شنیدن موزیک در اتومبیل با صدای بلند در بین جوانان مرسوم است و هر از چندگاهی قربانیانی برجای می‌گذارد. موارد مسابقات غیرقانونی اتومبیل‌رانی در خیابان‌های شهر و خلاف‌های رانندگی با کنترل پلیس و جریمه‌های سنگین روبرو هستند.

.

  پدیده “دوردورکردن” در بین جوانان نقاط مختلف آمریکا نیز رایج است و این خرده فرهنگ حتی شامل زیر مجموعه‌هایی همچون ” Lowrider” هم هست که در دهه ۹۰ میلادی رواج یافت. اتومبیل‌هایی که فنرهای آن دست‌کاری شده‌اند تا همراه با موزیک رپ بتوان در خیابان با آن حرکاتی انجام داد. ir-rick-kids-photokade (4).

در روزهای اخیر خبرگزاری‌های ایران گزارش‌های میدانی از “دوردور‌کردن” جوانان منتشر کرده‌اند. انتشار این گزارش‌ها پس از تصادف خونین یک پورشه که منجر به کشته شدن نوه آیت‌الله ربانی شیرازی و یک دختر و همچنین سخنان انتقادی آیت‌الله خامنه‌ای، صورت گرفته‌است.

.دور دور بچه پولدارها در ایران با عکس,دور دور بچه پولداری های تهران و ایرانی,عکس دور دور بچه پولدار ها,عکس بچه های پولدار,عکس دختر و پسر پولدار در دور دور.

یکی از ماموران نیروی راهوار در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا می‌گوید: «موظف هستیم خودروهای مدل بالا که به گونه‌ای مشکوک هستند را متوقف کرده و از راننده آن تست اعتیاد و الکل بگیریم». وی می‌افزاید: «در بسیاری از موارد، وقتی خودروی دختر یا پسرانی که دارای مشکلات ذکر شده هستند را توقیف می‌کنیم بلافاصله با یک تماس خودروهای آن‌ها از توقیف خارج می‌شوند.»

.

این مامور پلیس که تمایلی به ذکر نامش ‌ندارد به خبرگزاری ایرنا می‌گوید: «هر یک از این دختران و پسران به جایی وصل هستند، حتی ادبیات آن‌ها با ماموران به گونه‌ای است که ترسی نداشته و با اعتماد به نفس و حتی گستاخی صحبت می‌کنند.»

.

ir-rick-kids-photokade (6).

به گزارش ایرنا رانندگان خودروهای لوکس، اعتنایی به خودروهای مدل پایین نمی‌کنند، مگر اینکه سرنشینان (دختر و زن) این خودروها “سر و وضع خاصی” داشته باشند.

.

روزنامه خراستان به نقل از “خاطره دختر ۲۵ ساله‌ای” از مشهد می‌نویسد: «چرا فکر می‌کنید این تنها تفریحِ ما، باعث ایجاد ناامنی روانی، مزاحمت و سرخوردگی روحی برای بقیه‌‌ است. من اصلا این حرف را قبول ندارم. این خیلی طبیعی است که بعضی خانواده‌ها و آدم‌ها، به هر دلیلی، متمول‌تر از بقیه باشند. به هر حال باید این واقعیت را پذیرفت. شرایط مالی بقیه به من ربطی ندارد. از قدیم گفته‌اند دارندگی و برازندگی!»

.

ir-rick-kids-photokade (7).

امیر ۲۸ ساله صاحب خودروی اف جی کروز مشکی از خاطراتش به روزنامه خراسان می‌گوید: «دخترهای زیادی را می‌بینی که ماشینی قرض گرفته‌اند و لَنگِ شامِ شب هستند یا دخترهای پولدار که تنها هستند و خیانت دیده‌اند و دنبالِ یک مرهمِ عاطفی‌اند».

.

امیر به روزنامه خراسان می‌گوید: «زن‌های‌ مطلقه‌ای‌ که با چشم‌های‌ اشک‌آلود دور می‌زنند و خیلی خیلی آسیب پذیرند. پسرهایی که پشت شیشه‌های‌ دودی خودروشان، انواع چیزها پیدا می‌شود. آقازاده‌های محتاط و محافظه کاری که فقط آمده‌اند بچرخند و جراتِ دست از پا خطا کردن ندارند و مردهای عیاشِ سن بالا که دنبالِ طعمه‌اند.»

.

ir-rick-kids-photokade (8)  ir-rick-kids-photokade (9)  دور دور بچه پولدارها در ایران با عکس,دور دور بچه پولداری های تهران و ایرانی,عکس دور دور بچه پولدار ها,عکس بچه های پولدار,عکس دختر و پسر پولدار در دور دور  ir-rick-kids-photokade (11)  ir-rick-kids-photokade (12)  دور دور بچه پولدارها در ایران با عکس,دور دور بچه پولداری های تهران و ایرانی,عکس دور دور بچه پولدار ها,عکس بچه های پولدار,عکس دختر و پسر پولدار در دور دور

.

.

دور دور بچه پولدارها در ایران با عکس,دور دور بچه پولداری های تهران و ایرانی,عکس دور دور بچه پولدار ها,عکس بچه های پولدار,عکس دختر و پسر پولدار در دور دور

این مطلب کامل بود ؟ 0 2

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران