سایت فتوکده

شبیه سازی تاسیسات اتمی ایران در آمریکا

شبیه سازی تاسیسات اتمی ایران در آمریکا,شبیه سازی تاسیسات ایران در آمریکا

شبیه سازی تاسیسات اتمی ایران در آمریکا,شبیه سازی تاسیسات ایران در جنگل های تنسی آمریکا,تاسیسات اتمی ایران در تنسی آمریکا,گزارش محرمانه اتمی در آمریکا

.

شبیه‌سازی تاسیسات اتمی ایران در عمق جنگل‌های آمریکا        . . . Iran

.

.

تاسیسات اتمی ایران کپی شده در تنسی آمریکا در سایت فتوکده : https://photokade.com

.

سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها

.

.

نشریه نیویورک‌ تایمز در گزارشی مدعی شده آمریکا کپی برخی تاسیسات اتمی ایران را ساخته است

.

هدف از این کار یافتن راه حل های فنی برای جلوگیری از پیشرفت برنامه احتمالا نظامی‌ اتمی ایران است

.

دانشمندان به اوباما گفته‌اند این روش بهترین راه علمی برای مذاکره با ایرانیان است

.

آمریکایی‌ها به‌صورت مخفیانه کپی تاسیاست اتمی ایران را در اعماق جنگل‌های تنسی ساخته‌ اند.

.

سانتریفیوژهای به کار گرفته شده در این تاسیسات،شبیه به سانتریفیوژهای فعال در ایران هستند.

.

این نشریه مدعی است آمریکا این سانتریفیوژها را از لیبی به‌دست آورده است. 

.


.

 

در حالی‌ که دور جدید مذاکرات پس از تفاهم لوزان از امروز در وین، پایتخت اتریش، ازسر گرفته می شود،برنامه گسترده‌ ای هم در ۹ لابراتوار اتمی آمریکا برای جلوگیری از پیشرفت برنامه اتمی تهران در حال انجام است.

.

روزنامه «نیویورک تایمز» در شماره امروز خود از آغاز نوعی رقابت بین لابراتوارهای اتمی ایالات متحده برای کنترل برنامه اتمی ایران خبر داده است. مقامات آمریکایی می‌گویند هدف آن‌ها از این برنامه تحقیقاتی جلوگیری از دستیابی ایران به فن‌آوری است که بتواند تسلیحات اتمی تولید کند.

.

نیویورک تایمز می‌نویسد برای آن‌که دانشمندان آمریکایی تصویر مناسب‌تری از توانایی اتمی ایران داشته باشند،به‌صورت مخفیانه نمونه‌هایی کپی شده از تاسیاست اتمی ایران را در اعماق جنگل‌های تنسی ساخته‌اند. سانتریفیوژهای به کار گرفته شده در این تاسیسات، شبیه به سانتریفیوژهای فعال در ایران هستند. این نشریه مدعی است آمریکا این سانتریفیوژها را از لیبی به‌دست آورده است.

.

دیپلمات‌های آمریکایی این روزها هم‌ زمان با تداوم مذاکرات،از دانشمندان وزارت انرژی در این کشور سوال‌های دشواری می‌پرسند. یکی از آن سوال‌ها این است که چگونه می‌توان مدت «زمان گریز» ایران برای تولید بمب اتمی را به میزان یک سال تضمین کرد.دانشمندان آمریکایی در همین رابطه به باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور، وعده داده‌اند که این روش بهترین راهی است که می توانند توانایی واقعی اتمی ایران را بسنجند.

.

ارنست مونیز به عنوان دانشمند هسته‌ای و وزیر انرژی آمریکا که بر این لابراتوارها نظارت دارد، چندی پیش در یک مصاحبه گفت دولت اوباما به دنبال راه حل‌های فنی در مذاکرات است. نیویورک تایمز می‌نویسد با وجود اینکه او به جزئیات طرح محرمانه مقابله با برنامه اتمی ایران اشاره‌ای نکرده اما بخشی از آن می تواند ارائه راه حل فنی از پروژه محرمانه‌ای که در اعماق جنگل‌های تنسی در حال انجام است بدست بی‌آید. برنامه مشترک آمریکا و اسرائیل در حمله سایبری به سایت غنی سازی نطنز نیز احتمالا از جمله نتایج تحقیقات دانشمندان آمریکایی است.

.

مونیز اعلام کرده لابراتوارهای اتمی، به آمریکا توان و قابلیت یکی از پیچیده‌ترین اقدامات در طول تاریخ برای کنترل تسلیحاتی را می‌دهند. متخصصان و کارشناسان اتمی آمریکا در کنار دیپلمات‌های این کشور در مذاکرات حضور دارند و در یکی از این نشست‌ها بود که این کارشناسان پیشنهاد تبدیل سایت غنی سازی فردو را به مرکز تحقیقات اتمی مطرح کردند.

.

«نیویورک تایمز» می‌نویسد از جمله افرادی که در همه جلسات مذاکرات شرکت داشته کوین ویل، یکی از مقامات ارشد اداره ملی امنیت هسته‌ای است که سوالات مطرح شده را به لابراتوارهای اتمی آمریکا می فرستد تا در آنجا برای کنترل برنامه اتمی ایران، پیشنهادات و رویکردهای مناسبی تهیه و تدوین شود.

.

تام میسون، مدیر لابراتوار ملی اوک ریج، به عنوان یکی از ۹ لابراتوار اتمی آمریکا، می گوید «این همان کاری است که کارکنان ما دوست دارند انجام دهند.»یکی دیگر از فعالیت‌های این لابراتوارها بازسازی و طراحی مجدد رآکتور اتمی اراک است که با سلاح‌های ضدهوایی احاطه شده است. هدف از طراحی مجدد رآکتور اراک در آمریکا جلوگیری از تولید پلوتونیوم به میزانی که برای تولید سلاح اتمی به کار رود، است.

.

این نشریه در پایان می‌نویسد با این وجود، سوال اینجاست که آیا در هفته‌های پایانی مذاکرات، جمهوری اسلامی با این مسیرها و طرح‌ها موافقت خواهد کرد.

.


.

.

شبیه سازی تاسیسات اتمی ایران در آمریکا,شبیه سازی تاسیسات ایران در جنگل های تنسی آمریکا,تاسیسات اتمی ایران در تنسی آمریکا,گزارش محرمانه اتمی در آمریکا

این مطلب کامل بود ؟ 1 0

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران