سایت فتوکده

صادق طباطبایی درگذشت

صادق طباطبایی درگذشت,عکس های صادق طباطبایی,عکسهای جدید

صادق طباطبایی درگذشت,عکس های صادق طباطبایی,عکسهای جدید سید صادق طباطبایی,صادق طباطبایی فوت کرد,صادق طباطبایی مرد,صادق طباطبایی درگذشت کی بود,صادق طباطبایی.

سید صادق طباطبایی بدلیل سرطان ریه درگذشت

.

سیدصادق طباطبایی خواهرزاده امام موسی صدر

و برادر همسر مرحوم سید احمد خمینی به علت سرطان ریه درگذشت.

سیداحمد فرزند سیدحسن خمینی نیز خبر درگذشت دایی پدرش را در صفحه اجتماعی خود تایید کرد.

.

.

.

صادق طباطبایی درگذشت در سایت فتوکده : https://photokade.com

.

سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها

.

.

صادق طباطبایی در سال 1322 در شهر قم متولد شد. او فرزند آیت‌الله سیدمحمدباقر سلطانی طباطبایی بروجردی است. او پس از گذراندن دوران دبیرستان در شهر قم و اقامت کوتاهی نزد امام موسی صدر (دایی خود) برای ادامه تحصیل راهی آلمان شد. وی در رشته شیمی با درجه تخصص در شیمی آلی در دانشگاه آخن و سپس در دانشگاه بوخوم به تحصیل در رشته بیوشیمی پرداخت و سرانجام موفق به اخذ درجه دکتری در رشته بیوشیمی، در شاخه آنزیمولوژی و ژنتیک گردید و در سن 32 سالگی استاد دانشگاه بوخوم شد.

.

صادق طباطبایی درگذشت,عکس های صادق طباطبایی,عکسهای جدید سید صادق طباطبایی,صادق طباطبایی فوت کرد,صادق طباطبایی مرد,صادق طباطبایی درگذشت کی بود,صادق طباطبایی.

وی همچنین در سال 1971 (1350) به عضویت جامعه پژوهش گران آلمان DFG در آمده و نتایج پژوهش‌های او در مجله علمی FEBC، ارگان فدراسیون اروپایی بیوشیمیست ها منتشر می‌شده‌ است. طباطبائی در کنار تحصیل و رشد و تکامل علمی، به کارهای اجتماعی و سیاسی نیز پرداخته‌است. از مبارزه در سازمان کنفدراسیون دانشجویان و محصلین ایرانی گرفته تا بنیان گذاری و عضویت وی در اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا، آمریکا و کانادا و چند دوره دبیر روابط بین‌الملل آن سازمان و نیز عضویت در کادر سردبیری فصل نامه عقیدتی سیاسی: اسلام مکتب مبارز؛ ارگان انتشاراتی اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا، آمریکا و کانادا و بالاخره مبارزه علیه استبداد داخلی و استیلای خارجی همگام با سیاسیون مذهبی پیروان امام خمینی، بخش هائی پر کار و پر تلاش در زندگی سیاسی وی به شمار می‌آید.

.

وی در سال 1344 با دختر خاله خود خانم “فاطمه صدرعاملی” (فارغ التحصیل روان شناسی و نیز جامعه شناسی تعلیم و تربیت) ازدواج کرد که ثمره این ازدواج یک دختر و پسر بنام‌های غزاله (پزشک و متخصص مغز و اعصاب، متولد 1352) و عدنان (دانشجوی حقوق و اقتصاد سیاسی، متولد 1357) می‌باشد.

.

صادق طباطبایی درگذشت,عکس های صادق طباطبایی,عکسهای جدید سید صادق طباطبایی,صادق طباطبایی فوت کرد,صادق طباطبایی مرد,صادق طباطبایی درگذشت کی بود,صادق طباطبایی.

پس از انقلاب

.

وی در دوازدهم بهمن 1357 همراه امام خمینی به ایران آمد و ابتدا در وزارت کشور، معاونت سیاسی و اجتماعی آن وزارتخانه و نیز برگزاری رفراندوم نظام جمهوری اسلامی را عهده دار شد. صادق طباطبائی سپس در دولت مهدی بازرگان معاونت سیاسی نخست‌وزیر و سخنگویی دولت را بر عهده گرفته و به عنوان وزیر مشاور این دولت، انجام وظیفه می‌کرده‌است. بعد از استعفای بازرگان و تا شروع نخست وزیری شهید رجایی؛ وی با حکم شورای انقلاب، در سمت سرپرست نخست‌وزیری منصوب شد. بسیاری از هماهنگی‌ها و دیدارهای امام خمینی(ره) در زمان استقرار او در دهکده نوفل لوشاتو فرانسه را صادق طباطبایی و بنی‌صدر، صادق قطب‌زاده، هاشمی رفسنجانی و آیت‌الله بهشتی بر عهده داشتند.

.    صادق طباطبایی درگذشت,عکس های صادق طباطبایی,عکسهای جدید سید صادق طباطبایی,صادق طباطبایی فوت کرد,صادق طباطبایی مرد,صادق طباطبایی درگذشت کی بود,صادق طباطبایی  صادق طباطبایی درگذشت,عکس های صادق طباطبایی,عکسهای جدید سید صادق طباطبایی,صادق طباطبایی فوت کرد,صادق طباطبایی مرد,صادق طباطبایی درگذشت کی بود,صادق طباطبایی

.

.

صادق طباطبایی درگذشت,عکس های صادق طباطبایی,عکسهای جدید سید صادق طباطبایی,صادق طباطبایی فوت کرد,صادق طباطبایی مرد,صادق طباطبایی درگذشت کی بود,صادق طباطبایی

این مطلب کامل بود ؟ 1 1

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران