سایت فتوکده

علت و درمان سردردهای جنسی قبل، بعد و حین نزدیکی

.علت سردردهای جنسی و درمان

 

  علت سردرد بعد از نزدیکی

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه
 
 

علت و درمان سردردهای جنسی قبل، بعد و حین نزدیکی

 

 

سردردهای جنسی در بعضی زوجین یک مشکل شایع می باشد که ممکن است در حین برقراری جنسی یا قبل و بعد از آن ایجاد کند و در رابطه زوجین تاثیر منفی بگذارد

 

در این مطلب با علت و درمان سردردهای جنسی آشنا می  شوید

 

علت سردرد بعد از نزدیکی و قبل و حین رابطه جنسی

 

علت سردردهای جنسی

 

سردردهای جنسی به طور معمول در پشت سر و قسمت شقیقه احساس می‌ شود، در بعضی افراد این درد ممکن است تنها یک طرف سرشان احساس کنند.

 

پزشکان احتمال می دهند که افزایش ناگهانی فشارخون هنگام برقراری رابطه جنسی به خصوص هنگام رسیدن به ارگاسم دلیل این درد در سر می‌ باشد.

 

داشتن استرس عاطفی در حین برقراری، استفاده از داروهای ضد بارداری، سکته مغزی، دایسکشن شریانی، آنوریسم مغزی و یا بیماری عروق کرونر نیز می‌توانند بر ایجاد عارضه سردرد جنسی تأثیر بگذارند

 

تقسیم بندی سردردهای جنسی

 

سردرد جنسی به صورت کلی به سه دسته تقسیم بندی می‌ شوند هرکدام در یک مرحله از رابطه جنسی بروز می‌ کند که عبارت‌ اند از:

 

1- سردردهای مقاربتی

 

این نوع سردرد در ابتدای رابطه آغاز می‌ شود و به صورت خفیف می‌ باشد با توجه به گفته پزشکان این دردها بسیار جدی نمی‌ باشند و افراد می‌ توانند با استفاده از قرص‌ های مسکن درد را التیام دهند.

 

2- سردردهای مرحله ارگاسم

 

بعد از ارضا شدن این نوع سردرد بروز می‌ کند و با به صورت سرعتی و شدید ایجاد می‌ شود.

 

این نوع سردرد به طور معمول چندین ساعت ادامه داشته و به گفته‌ بعضی از پزشکان احتمال دارد این درد خونریزی مغزی را به همراه داشته باشد.

 

عواملی مانند افزایش فشار خون در زمان انجام فعالیت فیزیکی حین رابطه، آزاد شدن آدرنالین و یا منقبض شدن عضلات گردن را میتوان از علل ایجاد این نوع سردرد نام برد.

 

3- سردرد بعد از نزدیکی

 

این سردردها بعد از اتمام رابطه جنسی اتفاق افتاده و معمولاً به ندرت در میان افراد بروز می‌ کند.

 

اگر به محض اتمام رابطه بایستید سردرد تشدید می‌ شود، علت این نوع درد انقباضات مغزی می‌ باشد در حالت ایستاده امکان دارد خون به مغز نرسیده و دچار سرگیجه و درد شدید شوید.

 

اگر شما با این نوع دردها مواجه می‌شوید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

خطرات سردردهای جنسی

 

افرادی که بعد از رابطه جنسی دچار سردردهای شدید جنسی می‌شوند بهتر است که دردها را جدی گرفته و تنها به خوردن قرص‌ های مسکن اکتفا نکنند چرا که در بعضی موارد این دردها نشان از شرایط حاد می‌ باشد.

 

خطراتی که می‌ تواند سردردهای جنسی برای فرد داشته باشد :

 

● تومور مغزی

● التهاب مغز

● فشارخون پایین

● خون ریزی مغزی

● بیماری در قسمت مهره گردن

 

تشخیص علت سردردهای جنسی

 

برای تشخیص بیماری نیاز به یک سری آزمایشات و عکس‌ برداری ها است که هنگام مراجعه به پزشک روی فرد انجام می‌ گیرد که عبارت‌ اند از:

 

1- سی تی اسکن

 

توموگرافی کامپیوتری یا سی تی اسکن یکی از روش‌ های تشخیص سردرد با استفاده از اشعه ایکس که دور بدن شما میچرخد و تصاویر مقطعی را از سر و مغز بصورت دیجیتال تهیه می کند

 

2- تصویر برداری رزونانس مغناطیسی

 

در این روش با کمک امواج رادیویی مغناطیسی تصاویر از قسمت سر و مغز گرفته می‌ شود.

 

3- آنژیوگرافی روی مغز

 

برای تجسم و ارزیابی وضعیت رگ‌ ها در قسمت گردن و سر یک لوله انعطاف پذیر وارد رگ های خونی کشاله ران یا رگ سرخرگی در قسمت گردن می‌شود تا با دستگاه اشعه ایکس تصاویر از گردن و مغز به صورت دقیق‌تر در اختیار پزشکان قرار گیرد.

 

4- پونکسیون در ناحیه کمر

 

در صورتی که پزشکان با آزمایشات دیگر علت سردردها را درنیابند از روش پونکسیون کمری استفاده می‌ کنند با این روش مقداری از مایع اطراف مغز و نخاع خارج می‌ شود تا مورد بررسی قرار گیرد

 

در این روش عفونت و خونریزی نواححی سر و گردن مشخص می شود

 

روش‌ های درمان سردردهای جنسی

 

اگر طی آزمایشات فرد دچار شرایط حادی از جمله تومور و یا خونریزی مغزی نباشد پزشک با ارائه داروها متناسب با شرایط بیمار اقدام به بهودی بیماری وی می‌ کند که به صورت کلی سه نوع داور تجویز می‌شود :

 

1- مصرف داروهای پیشگیری کننده

 

اگر تا به حال سابقه سردرد نداشته باشید و طی معاینه‌ ها علت زمینه ساز برای این عارضه تشخیص داده نشد دکتر اقدام به تجویز قرص‌ های مسکن ضعیف می کند

 

2- تجویز داروهای روزانه

 

اگر فرد زمینه بیماری‌ هایی مانند فشارخون و یا میگرن داشته باشد توسط پزشک داروهای مسدود کننده بتا (پروپرانول) و برای فشار بالا گلوکوم (آب سیاه) تجویز می‌شود.

 

فرد برای کامل کردن روند درمان روزانه باید از داروهای تجویز شده استفاده کند.

 

3- تجویز دارو برای کنترل درد

 

در این درمان توسط پزشک داروهایی مانند ایندومتاسین که دارویی ضد التهاب می‌ باشد و یا تریپتان ها که از گروه داروهای ضد میگرن هستند تجویز می‌شود تا برای کنترل درد یک ساعت قبل از داشتن رابطه جنسی از آنها استفاده شود.

 

توجه کنید

 

در این نوع سردردها اگر مشکل بصورت طولانی مدت شما رو درگیر کرده به هیچ وجه خود درمانی نکرده و سریعا به پزشک مراجعه کنید تا از ریشه مشکل بررسی شود

 

40 روش افزایش میل جنسی چیست

 

علت سردرد بعد از نزدیکی چیست | سایت فتوکده

این مطلب کامل بود ؟ 6 1

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران