سایت فتوکده

عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم

عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ویدیو

عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم .

عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم

.

روستایی در ترکمنستان هست که فقط ۳۵۰ نفر جمعیت دارد اما در دهه‌ های اخیر به شهرتی شیطانی رسیده است. چهل سال پیش، زمین‌شناسان اهل شوروی مشغول کاوش در صحرای کرکوم (Karakum) در 7 کیلومتری روستای دروازه (Derweze) بودند و گمان می‌بردند که در این منطقه باید دنبال ذخایر گاز بگردند. به همین خاطر مشغول حفاری شدند،اما ناگهان تجهیزات و آدم‌ ها و هر چیز دیگر در آن حوالی درون حفره‌ای افتادند . . .

.

.

.

عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم  در سایت فتوکده : http://photokade.com

.

سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها

.

.

روستایی در ترکمنستان هست که فقط ۳۵۰ نفر جمعیت دارد اما در دهه‌ های اخیر به شهرتی شیطانی رسیده است. چهل سال پیش، زمین‌شناسان اهل شوروی مشغول کاوش در صحرای کرکوم (Karakum) در هفت کیلومتری روستای دروازه (Derweze) بودند و گمان می‌بردند که در این منطقه باید دنبال ذخایر گاز بگردند. به همین خاطر مشغول حفاری شدند. اما ناگهان تجهیزات و آدم‌ها و هرچیز دیگر در آن حوالی درون حفره‌ای افتادند که ظاهرا پر از گاز بود.

.

تاکنون مدارک و اسنادی از روز کشف این حفره در اختیار عموم قرار داده نشده است. اما روایت موجود این است که حفره حدود هفتاد متر عرض و بیست متر عمق داشت و به شدت گاز متان از آن متصاعد می‌شد. حتی در همان چهل سال قبل هم که ملاحظات زیادی درباره گرم‌شدن زمین وجود نداشت،

.

متخصصان می‌ دانستند که بیرون‌ زدن چنین حجم عظیمی از گاز آن هم در نزدیکی روستای مسکونی بسیار خطرناک است. آنها به همین جهت تصمیم گرفتند حفره را آتش بزنند. برای انجام این کار، نارنجک‌هایی درون حفره انداختند و امیدوار بودند که ظرف چند هفته، کل گاز موجود در حفره بسوزد. حالا چهل سال از آن زمان می‌گذرد و حفره همچنان دارد می‌سوزد.

.

از آنجایی که نام روستای ترکمن نزدیک به آن حفره «دروازه» بود،‌ محلی‌ها به این حفره نام دروازه جهنم دادند که به تدریج بین گردشگران به (Gate of Hell) معروف شد.  ترکمنستان مکان‌های توریستی زیادی نداشت. اما به تدریج توجه جهانی به دروازه جهنم جلب شد و توریست‌ های زیادی به منطقه سرازیر شدند. این در حالی است که دمای هوا در بیابان کرکوم – حتی بدون اشتعال آن حفره – به پنجاه درجه سانتیگراد می‌رسد.

.

رییس‌ جمهور ترکمنستان در سال ۲۰۱۰ موقع بازدید از دروازه جهنم به مقامات محلی دستور داد راهی برای خاموش‌ کردن آتش پیدا کنند. او نگران ذخایر گاز دیگر در منطقه بود و می‌گفت این آتش همیشگی ممکن است آن ذخایر را هم بسوزاند و صادرات گاز ترکمنستان را دچار اختلال کند. این فرمان که غیرعملی هم بود هنوز هم اجرا نشده است و دروازه جهنم همچنان دارد می‌ سوزد. شکل آن در شب هم زیباست و هم شیطان

.


.

[videojs mp4=”http://photokade.com/videos/darvazeh-jahanami-photokade.mp4″ poster=”http://photokade.com/videos/darvazeh-jahanami-photokade.JPG” width=”500″ height=”375″]

.


.

دانلود ویدیو [ اندازه 6 مگابایت ] DOWNLOAD

.


.

عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم  darvazeh-jahanami-photokade (11)  darvazeh-jahanami-photokade (12)  darvazeh-jahanami-photokade (13)

.

.

عکس ویدیو و داستان دروازه جهنم,عکس مکان های باورنکردی,عکس و ودیوی دروازه جهنم ترکمنستان,ویدیو دروازه جهنم که 40 ساله میسوزد,دروازه جهنم کجاست,Derweze,جهنم,دانلود ویدیو های جالب و ترسناک از مکان های مختلف در دنیا,دانلود ویدیو های که مردم نمیدونند,دانلود ویدیو کلیپ های وحشتناک از مکان های مختلف درجهان

این مطلب کامل بود ؟ 1 0

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران