سایت فتوکده

فوت محمود فرشچیان کذب است

.

 

  فوت محمود فرشچیان کذب است
 

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها
 
 

فوت محمود فرشچیان شایعه است

 

خبری مربوط به فوت استاد برجسته نقاشی در جهان محمود فرشچیان که در شبکه های اجتماعی پخش شده کذب بوده و صحت ندارد و استاد در سلامت کامل به سر میبرند – متاسفانه شایعه فوت هنرمندان برجسته هر از چند گاهی در شبکه های اجتماعی پخش میشود که باعث نگران دوست داران این هنرمندان شده که بجز فرهنگ سازی نمیتوان جلو ینگونه شایعات رو گرفت

 

khabar-kezb-farshchian

 

بسیاری از آثار وی توسط وزیران امور خارجهٔ ایران (دکتر کمال خرازی و دکتر محمدجواد ظریف) به عنوان هدیه به سفرا و وزرای کشورهای خارجی اهدا شده است فرشچیان در کنار فتحعلی واشقانی در بازدید از نمایشگاه واشقانیبه وی در سال 1393 نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر اهدا شد .

 

عکس استاد محمود فرشچیان در کنار دکتر ظریف

frshchian-photokade (3)

 

پدر فرشچیان که نماینده فرش اصفهان بود با دیدن استعداد فرزندش، وی را به کارگاه نقاشی استاد حاج میرزا آقا امامی برد فرشچیان پس از آموزش نزد استاد امامی و عیسی بهادری و دانش‌ آموختگی از مدرسه هنرهای زیبای اصفهان، برای گذراندن دوره هنرستان هنرهای زیبا به اروپا سفر کرد و چندین سال به مطالعهٔ آثار هنرمندان غربی در موزه‌ها پرداخت.

 

بنا بر گفته وی در موزه‌های اروپا، اول کسی بود که وارد موزه می‌شد با بسته‌ ای از کتاب و قلم، و در نهایت آخر از همه، خود او بود که از موزه خارج می‌شد پس از بازگشت به ایران، فرشچیان کار خود را در اداره کل هنرهای زیبای تهران آغاز کرد و به مدیریت اداره ملی و استادی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزیده شد. محمود فرشچیان، هم اکنون در نیوجرسی آمریکا ساکن است و سفرهای دوره‌ای و فصلی به ایران دارد.

 

frshchian-photokade (2)

 

فرشچیان بنیان‌گذار مکتب خود در نقاشی ایرانی، که پایبند به شکل کلاسیک همراه با استفاده از تکنیک‌های جدید برای توسعه دامنه نقاشی ایرانی است. او به این شکل هنر زندگی جدیدی بخشید و آن را از رابطه همزیستی تاریخ با شعر و ادبیات تغذیه کرد

 

تهیه و تنظیم : سایت فتوکده

 

این مطلب کامل بود ؟ 145 83

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران