سایت فتوکده

ماجرای توهین برنامه فیتیله به ترک زبان ها

.

 

  ماجرای توهین برنامه فیتیله به ترک زبان ها با فیلم
 

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها
 

اهانت به ترک زبان ها / فیتیله

 

به گزارش سایت فتوکده : در برنامه 15 آبان فیتیله که برنامه مناسبتی برای کودکان است،متاسفانه بازهم شاهد تمسخر ترک زبان ها بوده ایم،اینبار در بخشی از برنامه با نشان دادن نفهمیدن فرق فرچه دستشویی و مسواک موجب رنجش خاطر مردم بزرگ ترک زبان شده اند،متاسفانه این توهین بزرگ فقط در حد چند توبیخ کتبی و توقف پخش محدود بسنده شد

 

fitileha-photokade

 

محمد مسلمی (نفر اول از سمت راست در عکس بالا) که اصالتا آذری زبان و ترک اردبیل است نقش پدر بچه ای که در این برنامه از فرچه استفاده کرده بازی میکند !! که جای تامل دارد

 


 

به گزارش رواب عمومی صداوسیما، در پی پخش برنامه «فتیله» روز جمعه 15 آبان ماه از شبکه دو سیما که بر اثر بی دقتی عوامل برنامه، موجبات رنجش خاطر هموطنان عزیز آذری پیش آمد، ضروری است توضیحات زیر به اطلاع ملت شریف ایران و خصوصا هموطنان عزیز آذری برسد.

 

قومیت های مختلف سرمایه سترگ و بی بدیل ایران اسلامی است که مبتنی بر احترام متقابل اقوام، احساس هویتی مشترک را برای همبستگی و اتحاد ملی فراهم آورده تا این کشور عزیز بر تند باد حوادث بپاید و کیان خویش حفظ نماید.  در این میان، صداوسیما نیز به عنوان رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران با درک این جایگاه و اهمیت احترام و حرمت همه اقوام و اقشار جامعه بزرگ ایران در مقاطع مختلف همواره عزم خود را در جهت تقویت این گنجینه و سرمایه ملی معطوف داشته است.

 

لیکن علیرغم این اراده و اقدامات مختلف ناشی از آن،  متاسفانه روز جمعه  15 آبان ماه در یکی از بخش های برنامه “فیتیله” که از جمله برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان در شبکه دو سیمااست، به سبب اشتباه، بی‌دقتی و عدم نظارت درست عوامل برنامه ساز و ناظر مربوطه، دیالوگ‌هایی به زبان آذری بیان می شود که باعث تمسخر و در نتیجه رنجش خاطر و ناراحتی هموطنان غیور و عزیز آذری زبان شده و شکایاتی را موجب می گردد.

 

در این خصوص، رسانه ملی با وجود سهوی بودن این مساله، وظیفه خود می داند ضمن عذرخواهی از هموطنان و خصوصا آذری زبانان عزیز و به دور از هر گونه توجیه رسانه‌ای برای رفع  کوچکترین ابهام و بدبینی هموطنان عزیز آذری‌زبان کشورمان نسبت به فرزندان پرتلاش و خدمتگزارشان در صداوسیما، موارد و تصمیمات متخذه ذیل را به اطلاع این عزیزان و همه مخاطبان رسانه ملی برساند:

 

1- علیرغم سهوی بودن این اتفاق، مسئولان و عوامل دخیل در تولید و پخش این برنامه، متخلف محسوب می شوند و این مساله تا آشکار شدن موضوع و ریشه های آن به طور جدی پیگیری خواهد شد.

 

2- با وجود جایگاه مردمی این برنامه مطابق با نظرسنجی های مختلف سال های گذشته که از آن به عنوان برنامه ای باسابقه و پربیننده یاد شده است، لیکن به خاطر این بی دقتی صورت گرفته، تا انجام بررسی های لازم  و رسیدن به نتیجه نهایی، پخش برنامه «فیتیله» فعلا متوقف می شود.

 

3– مدیر پخش و مدیر گروه کودک شبکه دو به دلیل سهل انگاری توبیخ کتبی خواهند شد و جانشین مدیر پخش که مسئول نهایی نظارت برنامه هاست نیز توبیخ و از مسئولیت برکنار می شود.

 

4- بدیهی است که سازمان صداوسیما پس از بررسی دقیق این موضوع و رسیدن به نتایج نهایی،  موارد را به اطلاع مخاطبان خواهد رساند.

 


فیلم توهین زشت در برنامه فیتیله به ملت ترک

 

 

عضو شورای اسلامی شهر تبریزبا انتقاد شدید ازمسوولین صداوسیمای جمهورای اسلامی ایران نسبت به ساخت برنامه های توهین آمیزبه ترک زبان ها درخصوص برنامه ” فتیله ” گفت: این عناوین و توهین‌ها به مردم شریف ترک زبان ایران نمی‌چسبد.

 

به گزارش آذرقلم، حبیب شیری آذر، افزود: آنچه در برنامه هفته اخیر «فتیله» در مورد ترک زبان های کشور مطرح شد تکرار عناوین زشت و نسبت‌های ناروایی است که جز ایجاد اختلاف نتیجه‌ای ندارد.

 

وی اظهار داشت: برنامه فتیله درهفته اخیر ترک زبانها را افرادی معرفی کرد که فرق فرچه دستشویی با مسواک را نمی دانند ودر این برنامه علنا بیشترین توهین به شهروندان ترک زبان شد ومتاسفانه تا کنون هیچ توضیحی نیز از سوی صداوسیما در این مورد اعلام نشده است.

 


 

.

.

ماجرای توهین برنامه فیتیله به ترک زبان ها,فیلم توهین برنامه فیتیله به آذری ها,فیلم توهین زشت برنامه فیتیله به ترک ها,ماجرای ممنوع التصویری فیتیله,فیتیله

این مطلب کامل بود ؟ 11 12

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران