مضرات چای + ۱۵ عوارض چای برای قلب تا معده و سرطان

عوارض چای برای قلب تا معده و سرطان

مضرات چای برای قلب آشنایی با عوارض چای سیاه برای معده مضرات چایی سیاه چیست آیا می دانید چای چه ضرری دارد را در سایت فتوکده می خوانید

مضرات چای سیاه چیست

چای نوشیدنی گرم و آرامش بخش بوده و خستگی را رفع می کند و حاوی ۳۰ نوع آنتی اکسیدان بوده که می تواند خطر ابتلا به سرطان کلیه را کاهش می دهد.

بعد آب از چای بعنوان پر مصرف ترین نوشیدنی دنیا نام برده می شود که محبوبیت زیادی در بین ما ایرانی ها هم دارد، اما آیا با مضرات استفاده بیش از اندازه آن آگاه هستیم ؟؟

مضرات چای سیاه برای معده و قلب زنان و مردان

عوارض مصرف چای برای سلامتی

عوارض منفی کافئین

چای بطور طبیعی محتوی کافئین بوده و این ماده در چای دارای عوارض منفی می باشد که می تواند منجر به بی خوابی، افسردگی، بیشتر شدن ضربان قلب شود.

کافئین اعتیاد آور است و با کاهش مصرف آن به سر درد، تهوع دچار خواهید شد.

فلوئوروزیس استخوانی

افرادی بسیاری با مصرف زیاد چای به استخوان هایشان آسیب رسانده اند. برگ های کهنه چای فلوراید بیشتری نسبت به برگ های جوان داشته و نوشیدن دم کرده آن خطر بروز فلوروزیس استخوانی را افزایش می دهد.

سرطان پروستات

مردانی که هر روز ۷ فنجان چای می نوشند نسبت به آن هایی که چای مصرف نمی کنند تا ۵۰% بیشتر در خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند

زیاده روی در مصرف چای در طولانی مدت خطر سرطان پروستات افزایش می دهد.

افزایش خطر ابتلا به سرطان مری

نوشیدن چای داغ باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان مری شده و سعی کنید چای را بعد از ۳ دقیقه بعد از ریخته شدن بنوشید تا از خطرات احتمالی ناشی از مصرف چای داغ در امان باشید.

افزایش فلوئوریست در بدن

مصرف چای برای بدن دارای مزیت ها و مضراتی بوده و از آن میان می توان به تامین فلوئور مورد نیاز بدن اشاره کرد.

زیاده روی در نوشیدن چای مضر بوده و باعث بروز فلوئوریست در بدن می شود.

بروز لکه قهوه ای دندان

افرادی که روزانه چای زیادی می نوشند اغلب لکه های قهوه ای رنگ روی دندان هایشان ایجاد می شود. لکه های روی دندان در نهایت منجر به پوسیدگی و از بین رفتن سلامتی دندان ها می شود.

پوکی استخوان

پوکی استخوان با شکنندگی بیش از حد اسکلت بدن در اثر کاهش توده استخوانی و از بین رفتن ریز استخوان ها بروز می کند.

افراط در مصرف چای خط بروز پوکی استخوان را زیاد می کند.

پیشگیری از جذب آهن

افراط در نوشیدن چای ممکن است جذب آهن را از مواد غذایی را مختل کرده و در نهایت منجر به کم خونی شود. مصرف زیاد چای در کودکان احتمال بروز کم خونی را افزایش می دهد.

سرطان سینه

در چای کافئین زیادی وجود دارد که باعث تحریک اعصاب و تپش قلب می شود. نوشیدن چای پررنگ برای زنان احتمال ابتلا به سرطان سینه را بطور چشمگیری افزایش می دهد.

مضرات چای سیاه برای معده

مصرف چای ترشح اسید معده را تحریک کرده و برای افرادی که دچار زخم معده هستند، توصیه نمی شود ولی می توان چای را با اندکی شیر و شکر مخلوط کرده و میل نمود.

عوارض چای برای یبوست

یبوست یکی از مشکلات شایع دستگاه گوارش بوده و عادات غذایی نادرست احتمال ایجاد این بیماری را افزایش می دهد. نوشیدن روزانه ۲ لیتر چای باعث ایجاد یبوست می شود.

اختلال در عملکرد کلیه ها

چای حاوی تانن بوده که ماده مدر است و مایعات بدن را دفع کرده و در نتیجه پلاسما غلیظ می شود.

تانن باعث فالیت بیش از حد سلول های اپیتلیال کلیه شده و طی گذشت زمان در عملکرد کلیه ها اختلال ایجاد می کند.

اگزالیک اسید

گیاه چای حاوی ماده اگزالیک اسید بوده که مسموم کننده است و اختلالات متابولیسمی را ایجاد می کند، این ماده در کلیه ها رسوب نموده و باعث ایجاد سنگ های کلیوی اگزالیک می شود.

بروز آلزایمر

آلزایمر اختلال عملکرد مغزی بوده و که طی آن توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود و اغلب در افراد سالخورده بروز می کند. چای بدلیل داشتن آلومینیوم بالا یکی از عوامل بروز آلزایمر می باشد.

کاهش سرعت لخته شدن خون

مواقعی که زخمی می شویم خون از قسمت آسیب دیده پوست خارج می شود و اگر فرایند لخته شدن به سرعت انجام نگیرد، بدن دچار مشکلاتی زیادی می شود.

مصرف زیاد چای سرعت لخته شدن خون را کاهش می دهد.

مضرات چای برای قلب و معده | سایت فتوکده

مطلب مفید بود ؟ ۴۵ ۱۲

شما هم بخوانید