سایت فتوکده

واکنش رهبری به درگیری در مجلس

 واکنش رهبری به درگیری در مجلس.دفاع رهبری از علی مطهری,متن سخنرانی

واکنش رهبری به درگیری در مجلس.دفاع رهبری از علی مطهری,متن سخنرانی رهبری در مرود وقایع اخیر مجلس,حمایت رهبری از نطق علی مطهری,دفاع خامنه ای از علی مطهری.

انتقاد رهبری به حمله نمایندگان به علی مطهری

.

من قبلاً به برخی از نمایندگان محترم این نکته را عرض کرده‌ام، حالا هم چون همهٔ شما تشریف دارید،

به شما هم می‌گویم: مجلس جای گفتگوی حکیمانه و خردمندانه است

.

.

.

واکنش رهبری به درگیری در مجلس در سایت فتوکده : http://photokade.com

.

سایت فتوکده : سایتی برای همه سلیقه ها

.

 

رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس نهم ٩١/٣/٢۴ سخنانی را ایراد نمودند

که به نظر به حال و هوای این روزهای مجلس شباهت فراوانی دارد:

 

من قبلاً به برخی از نمایندگان محترم این نکته را عرض کرده‌ام، حالا هم چون همهٔ شما تشریف دارید، به شما هم می‌گویم: مجلس جای گفتگوی حکیمانه و خردمندانه است. شما یک حرفی می‌زنید، استدلالی دارید، استدلالتان را ذکر می‌کنید؛ بعد نفر بعدی می‌آید، می‌گوید به این دلیل، حرف ایشان غلط است، استدلالشان غلط است؛ بالاخره مجموعه هم یا به این رأی می‌دهد یا به آن رأی می‌دهد؛ این درست.

.

اگر چنانچه وقتی شما دارید حرف می‌زنید، دیگری مثلاً شروع کند به دست زدن یا هیاهو کردن، برای اینکه صدای شما به گوش آن مستمع نرسد، این کار، کار حکیمانه است؟ کار خردمندانه است؟ این عادت باید در مجلس ریشه‌ کن شود که وقتی یک نماینده‌ای دارد حرف می‌زند، یا یک وزیری، یک مسئول دولتیای دارد حرف می‌زند، از یک گوشهٔ مجلس چهار نفر شروع کنند یک صدائی در آوردن!

.

این خیلی چیز بدی است. متأسفانه در مجلس هشتم این بود؛ من نمی‌دانم حالا در مجلس هفتم هم بود یا نه. من اوّلی که با این قضیه برخورد کردم، حیرت کردم: مگر چنین چیزی ممکن است؟ دیدیم بله، هم ممکن است، هم واقع است! در مجلس اتفاق افتاده. مجلس جای این حرف‌ها نیست. بله، در اجتماعات عمومی، مردم عامی ممکن است از این کار‌ها بکنند؛ یکی می‌آید حرف می‌زند، دیگری صدائی در می‌آورد.

.

در تاریخ، همیشه هم از این کار‌ها بوده. در قرآن هست که: «و هم ینهون عنه و ینئون عنه»؛ (۴) وقتی پیغمبر حرف می‌زد، یک عده‌ای نمی‌گذاشتند صدا به گوش دیگران برسد؛ هیاهو می‌کردند. اما این باب جمهوری اسلامی نیست؛ آن هم در مجلس شورای اسلامی. مجلس شورای اسلامی جای حرف است. طرف کاملاً حرفش را بزند، تمام کند؛ بعد اگر حرفش غلط است، غیرمنطقی است، جنابعالی وارد شوید، استدلال کنید، بگوئید نخیر، این حرف آقا هیچ منطقی ندارد، هیچ مبنائی ندارد؛ ردش کنید. این کار اشکال ندارد.

.

.

.

.

واکنش رهبری به درگیری در مجلس.دفاع رهبری از علی مطهری,متن سخنرانی رهبری در مرود وقایع اخیر مجلس,حمایت رهبری از نطق علی مطهری,دفاع خامنه ای از علی مطهری,واکنش رهبری به درگیری در مجلس و علی مطهری

این مطلب کامل بود ؟ 0 1

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران