سایت فتوکده

کتاب هایی که پیشنهاد می کنیم در عید بخوانید

عید نوروز هر سال یک فرصت استثنایی برای استراحت و مطالعه است. در این روزها می‌توانید به بهترین شکل ممکن روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید و توانایی خود را برای تبدیل شدن به یک شخصیت برتر بالا ببرید.

 

البته مطالعه هر کتابی توانایی شما را برای تبدیل شدن به یک شخصیت برجسته بالا نمی‌برد.

 

باید بدانید که خواندن چه کتاب‌هایی برای شما مفید است. ما در این مقاله تصمیم داریم چند کتاب عالی به شما معرفی کنیم که با مطالعه آن‌ها می‌توانید عید خود را به فرصتی برای بهسازی و خودسازی تبدیل کنید.

 

 

5 کتاب که مطالعه آن‌ها در ایام عید نوروز واجب است

 

عید نوروز یک فرصت بی‌نظیر است ، اگر گوش دل خود را باز کنید و به ندای طبیعت گوش کنید، زمین و زمان از شما می‌خواهد که نو شوید. پس این فرصت را برای نو شدن از دست ندهید.

 

سال 1399 که با همه خوبی‌ها، بدی‌ها، موفقیت‌ها و شکست‌هایی که داشت گذشت و سپری شد. چه برنامه‌ای برای سال 1400 دارید؟ این سال را چگونه می‌خواهید به پایان برسانید؟

 

همیشه گفته‌اند سالی که نکوست از بهارش پیداست. حال اگر شما سال 1400 را با مطالعه کتاب‌های ارزشمند شروع کنید مسلماً در طول سال موفقیت‌های شگفت انگیزی را تجربه خواهید کرد.

 

در ادامه این مقاله چند کتاب عالی به شما معرفی می‌کنیم که ایام عید خود را با این کتاب‌های شگفت انگیز به روزهای پرثمر و عالی تبدیل کنید.

 

1- کتاب باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارما

 

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها به معنای واقعی کلمه یکی از کتاب‌های بی‌نظیر و ارزشمندی است که می‌توان آن را در دسته‌بندی کتاب‌های موفقیت و رشد فردی جای داد. در این کتاب نویسنده تلاش می‌کند که به ما یاد بدهد سحرخیزی واقعاً باعث خوشبختی و کامروایی انسانی می‌شود. رابین شارما با سایر نویسندگان توسعه فردی از یک جهت متفاوت است و آن جهت، داستان سرایی او است.

 

او منظور و مقصود خودش را در قالب داستان بیان می‌کند و از این جهت آثاری ماندگار و جاودانه می‌سازد. وی در کتاب دیگر خود با عنوان «راهبی که فراری‌اش را فروخت» هم از همین روش استفاده کرد و کتاب خود را به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان تبدیل کرد.

 

وی یک قانون مهم در کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها بیان می‌کند و نام این قانون را «20/20/20» قرار داده است. او بر این باور است که سحرخیز بودن به تنهایی نمی‌تواند عامل موفقیت باشد.

 

سحرخیز بودن وقتی به موفقیت ختم می‌شود که پس از بیدار شدن یک برنامه در قالب سه تا بیست دقیقه برای خودمان طراحی کنیم که این سه بیست دقیقه باعث متعدل شدن وجود ما می‌شود. در ادامه به این سه بیست دقیقه اشاره می‌کنیم:

 

بیست دقیقه اول

 

در بیست دقیقه اول پس از بیدار شدن، سعی کنید ورزش کنید. سعی کنید این حرکات ورزشی به گونه‌ای باشد که باعث تعریق بدن شما شود.

 

این کار باعث می‌شود قلمروی جسمانی ما تقویت شود. عرق کردن باعث می‌شود که هورمون کورتیزول یا همان هورمون ترس از بدن ما دفع شود. همچنین ورزش در شکل‌گیری سلول‌های مغزی نقش مهم و به‌سزایی دارد.

 

بیست دقیقه دوم

 

در بیست دقیقه دوم به خلوت و آرامش صبح‌گاهی بپردازید. در این ساعت افکار منفی خود را روی کاغذ بنویسید تا از شما دفع شود.

 

در این بیست دقیقه از عبادت یا مدیتیشن غافل نشوید. مدیتیشن یک روش اثبات‌شده برای حفظ آرامش است. با همین 20 دقیقه اول صبح می‌توانید ذهن خود را به آرامش برسانید. رابین شارما در این کتاب می‌نویسد:

 

مغز شما در ساعت پنج صبح در یک وضعیت بسیار ایده‌آل قرار  دارد و می‌توانید با بهره گرفتن از خلوت و آرامش این ساعت، همچون یک فرد نخبه و برجسته عمل کنید.

 

بیست دقیقه سوم

 

در بیست دقیقه سوم برای رشد و پیشرفت خود تلاش کنید. در این بازه زمانی می‌توانید مطالعه کنید. مطالب انگیزشی گوش کنید. در این سه بیست دقیقه می‌توانید تعادل را در زندگی خود ایجاد و آن را حفظ کنید. کتاب باشگاه پنج صبحی ها یکی از ارزشمندترین کتاب‌های انگیزشی است که مطالعه آن در روزهای طلایی عید می‌تواند کمک زیادی به شما و زندگی‌تان بکند.

 

2- کتاب گاو بنفش اثر ست گادین

 

کتاب گاو بنفس یکی از آثار بی‌نظیر و منحصر به فرد آقای ست گادین، استاد بزرگ بازاریابی در جهان است. آیبا در جهان گاو بنفش هم داریم؟ شاید! ولی آیا معمول یا معدود هستند؟ قطعاً معدود! پس از همین موضوع می‌توان فهمید که این کتاب پیرامون مسئله تمایز نوشته شده است.

 

با خواندن این کتاب در روزهای عید نوروز 1400 می‌توانیم برای متمایز کردن کسب و کارمان تلاش کنیم. متمایز کردن کسب و کار یکی از دلایل افزایش مشتریان است.

 

باید سعی کنید دلیل متمایز به مشتری بدهید تا از شما خرید کند. اگر قرار باشد کسب و کار شما و رقبایتان شبیه هم باشد پس چه دلیلی دارد که مشتریان دست رد به سینه رقبا بزنند و سراغ شما بیایند. شما برای جذب مشتری باید به متمایز کردن خودتان فکر کنید.

 

یکی از ویژگی‌های گاو بنفش (اگر در این جهان وجود داشت)، چشمگیر بودن آن است. چشم‌گیر بودن کار به این معنا است که آن قدر جذاب باشد که ارزشش را داشته باشد که در مورد آن حرف بزنیم و شایسته توجه باشد. تمرکز ست گادین در کتاب گاو بنفش این است که یک شیوه جدید را در بازاریابی مطرح کند و آن بازاریابی چشم‌گیر است.

 

برای تمایز باید دست به ریسک زد. ریسک کردن می‌تواند تغییرات زیادی به وجود بیاورد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل جوان و مشهور شرکت فیس‌بوک جمله بسیار مهمی دارد که می‌گوید:

 

بزرگ‌ترین ریسک، ریسک نکردن است. در دنیایی که همه چیز به سرعت در حال تغییر است، تنها استراتژی که شکست آن قطعی است، ریسک نکردن است.

 

پس ما به عنوان کسی که خواهان پیشرفت، رشد و موفقیت هستیم باید برای متمایز کردن خودمان و کسب و کارمان برنامه‌ریزی کنیم وگرنه ممکن است رقبا با تلاش و کوشش و برنامه‌ریزی بتوانند ما را پشت سر بگذارند.

 

3- کتاب چهار اثر نوشته فلورانس اسکاول شین

 

کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین همان گونه از اسمش پیداست، حاوی چهار کتاب است که در ادامه به این چهار کتاب اشاره شده است:

 

  1. بازی زندگی و راه این بازی
  2. کلام تو عصای معجزه‌گر تو است
  3. در مخفی توفیق
  4. نفوذ کلام

 

این چهار کتاب در قالب یک کتاب به نام چهار اثر گردآوری شده است. اصل و اساس این کتاب معجزه کلام است. در واقع کسی که این کتاب را می‌خواند می‌فهمد که واقعاً کلام انسان، عصای معجزه‌گر او است و با این کلام می‌توان معجزه‌های زیادی تجربه کرد. کتاب چهار اثر پر از جملات زیبا و پرمعنا است که به انسان این اجازه و امکان را می‌دهد که از زاویه‌ای دیگر به زندگی نگاه کند. در این کتاب می‎خوانیم:

 

در کتاب مقدس می‌خوانیم که زندگی و مرگ در قدرت زبان است. پس آدمی می‌تواند با یک حرکت عصای کلام خود، وضعیتی ناخوشایند را از میان بردارد؛ یعنی به جای اندوه، شادمانی و به جای بیماری ،تندرستی و به جای تنگدستی، فراوانی بنشاند.

 

4- کتاب قله ها و دره ها اثر اسپنسر جانسون

 

کتاب قله‌ ها و دره‌ها یکی دیگر از آثاری است که مطالعه آن در تعطیلات نوروز واجب و الزامی است. در این کتاب تمرکز نویسنده روی این موضوع است که لحظات خوب و بد در زندگی همه وجود دارد.

 

پس وجود چنین لحظاتی مهم نیست. چیزی که اهمیت دارد واکنشی است که ما به این لحظات نشان می‌دهیم.

 

این کتاب هم داستانی است و در آن درس‌های بسیار مهمی از ملاقات یک مرد جوان با یک پیرمرد به ما آموخته می‌شود.

 

پیرمرد سخنان بسیار مهمی با مرد جوان در میان می‌گذارد که این سخنان می‌تواند برای هر کدام از ما یک درس مهم باشد. یکی از این نصایح را در جمله زیر می‌خوانیم:

 

خطاها و اشتباهاتی که در اوقات خوش امروز خود مرتکب می‌شوید، اوقات ناخوش و بد فردایتان را رقم خواهد زد. کارهای هوشمندانه و مدبرانه شما در اوقات بد و ناخوش امروز، اوقات خوش فردا را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

نکات زیبا و مهم این کتاب قدرت کافی برای متحول کردن زندگی هر کدام از ما را دارد. پس توصیه می‌شود کتاب قله ها و دره ها اثر اسپنسر جانسون را در فرصت عالی تعطیلات مطالعه کنید و با تکیه بر درس‌های آن یک سال عالی را برای خود رقم بزنید.

 

 

عیدی همیار آکادمی به شما: مطالعه خلاصه بهترین کتاب‌ها

 

همیار آکادمی به عنوان یک مجموعه پیشرو و پیشگام در عرصه آموزش مهارت‌های جدید همواره تلاش کرده است که خلاصه بهترین و ارزشمندترین کتاب‌های روز را در اختیار مخاطبان خودش قرار دهد. چهار کتابی که در این مقاله معرفی شد، تنها بخشی از بانک کتاب‌های همیار آکادمی است. در این بانک کلکسیونی از بهترین کتاب‌های روز قرار دارد که خلاصه آن‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید با بهترین درس‌های این کتاب‌ها به صورت کاملاً رایگان آشنا شوید.

 

در صورتی که تمایل دارید خلاصه بهترین کتاب‌های روز را مشاهده و مطالعه کنید، کافی است وارد وب‌سایت همیار آکادمی شوید و سپس از نوار فوقانی سایت وارد بخش مجله شوید و سپس به بخش «معرفی» مراجعه کنید.

این مطلب کامل بود ؟ 3 2

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران