تحصیل رایگان در مقطع دکترا در مجارستان

تحصیل رایگان در مقطع دکترا در مجارستان

برای تحصیل مقطع دکترا در مجارستان نیاز به مدرک کارشناسی ارشد و نمرات مطلوب و مقالات و پایان نامه موفقیت آمیز است. تجربه تحصیل در خارج از کشور تجربه ای است که می تواند نگاه دانش آموزان را به جهان را برای همیشه تغییر دهد. این یک فرصت عالی برای زندگی در خارج از منطقه امن و به دست آوردن مهارت های ارزشمندی است که برای زندگی در جامعه امروزی مفید خواهد بود.

● برترین رشته ها در مقطع دکتری در مجارستان کدام اند؟

● آیا تحصیل رایگان در مقطع دکتری در مجارستان امکان پذیر است؟

● شرایط دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقطع دکتری چیست؟

کشور مجارستان فرصت خوبی برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی مهیا کرده است. فرصت های شغلی زیادی در مجارستان به دلیل اقتصاد رو به رشد آن وجود دارد.

بررسی تحصیل مقطع دکترا در مجارستان

دوره های دکتری CEU ، معمولا برای دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ارشد در یک رشته مرتبط، معمولا بین ۳ تا ۶ سال طول می کشد. در سال اول دانش آموزان باید واحدهای درسی تدریس شده را که توسط گروه آنها مشخص شده است تکمیل کنند. بسته به تکمیل موفقیت آمیز یک آزمون جامع و یک پروپوزال پایان نامه (یا یک مقاله تحقیقاتی گسترده)، دانشجویان برای کاندیداتوری کامل دکترا تایید می شوند. سال دوم تا ششم هم دوره کاندیداتوری دکترا، که در آن دانشجو به دنبال تحقیق در مورد پایان نامه است.

رشته های محبوب در مقطع دکتری در مجارستان عبارت است از:

● مدیریت کسب و کار

● علوم شناختی

● مطالعات جنسیت تطبیقی

● تاریخ تطبیقی

● اقتصاد

● علوم زیست محیطی و سیاست

● ریاضیات و کاربردهای آن

● مطالعات قرون وسطی

● علوم شبکه

● فلسفه

● علوم سیاسی

● جامعه شناسی و انسان شناسی اجتماعی

● مطالعات حقوقی

● تحقیقات بین المللی

بررسی تحصیل مقطع دکترا در مجارستان

تحصیل در مقطع دکتری حقوق و علوم سیاسی در مجارستان

دانشکده حقوق به دلیل دوره های عالی فارغ التحصیلی و مدارک ارزشمند خود مشهور است. دانشکده دکتری مبتنی بر مهارت‌های آموزشی و ظرفیت‌های علمی کارکنان آموزشی این دانشکده است و عمیقاً به ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی ارائه ‌شده توسط دانشگاه اختصاص دارد. بین المللی بودن و چند رشته ای بودن در دوره دکتری به شدت مورد حمایت قرار گرفته است. هدف اصلی برنامه دکتری کمک به ارزش بالای تفکر حقوقی و استدلال حقوقی در نسل های بعدی وکلا است. مزایای آموزش در زمینه تحقیقات علمی به دانشجویان در کل زندگی حرفه ای کمک میکند.

دانشکده دکتری طیف گسترده ای از دوره های اجباری و اختیاری را ارائه می دهد که دانشجویان را با روش های مختلف تحقیق آشنا می کند. سرپرستان دائماً از توسعه پایان نامه دکتری دانشجویان دکترا مراقبت می کنند. یک برنامه دکتری تمام وقت معتبر با کارکنان بسیار ماهر ارائه می شود. آموزش دکترای تحصیلات تکمیلی خود را برای دانشجویان خارجی توصیه می شود که دارای مدرک کارشناسی ارشد در حقوق، علوم اجتماعی یا اقتصاد هستند و هدفشان دستیابی به مدرک دکترا در حقوق و علوم سیاسی است. در صورتی که موضوع تحقیق آنها مستلزم تحقیق و انتشار به زبان انگلیسی باشد، از دانشجویان مجارستانی نیز استقبال می شود.

در جدول زیر شاهد نرخ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در مجارستان هستید:

نرخ پذیرش تحصیلی

سال

۳۱%

۲۰۲۱

۳۶%

۲۰۲۲

۳۳%

۲۰۲۳

ساختار برنامه مقطع دکترا حقوق در مجارستان

این برنامه آموزشی سطح بالایی از دانش را در جنبه های نظری و روش شناختی تحقیقات دانشگاهی ارائه می دهد و شرکت کنندگان را قادر می سازد تا دانش حرفه ای خود را در انواع رشته های حقوقی تعمیق بخشند. برنامه درسی با شاخه علوم دانشکده دکتری تطبیق داده شده است، بنابراین دانش علمی را در تمام زمینه های مهم حقوق و علوم سیاسی منتقل می کند و همچنین کسب دانش روش شناختی لازم برای کسب درجه علمی و فعالیت علمی را تشویق می کند.

برنامه درسی شامل ۱۶ درس اجباری است که اکثر آنها ماهیت روش شناختی برای حمایت از کارهای تحقیقاتی فردی دانشجویان دکترا دارند. تعداد دروس جایگزین به طور قابل توجهی بیشتر از تعداد دوره های اجباری است، که همچنین به دانشجویان این فرصت را می دهد تا تحت هدایت اساتید مجرب خود را در زمینه های علمی مهم برای تحقیقات فردی خود عمیق تر کنند.

الزامات تحصیل مقطع دکترا در مجارستان

الزامات تحصیل مقطع دکترا در مجارستان

برنامه آموزشی دکتری که یکی از بالاترین مدارک تحصیلی در مجارستان هستند. امتیاز اعتباری مقرر برای مطلق (گواهی پیش مدرک) را ۲۴۰ امتیاز اعتبار لازم دانسته اند. نوع آموزش تحصیل در مقطع دکتری تمام وقت، ۸ ترم با حضور، دوره دکتری پاره وقت، ۸ ترم، و آمادگی تمرین فردی و ارائه تز دکترا می باشد. داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی است و حداقل گواهینامه آزمون زبان انگلیسی CEFR B2 به عنوان مثال: تافل، آیلتس، پیرسون، مهارت کمبریج نیز مورد نیاز است. بیانیه ناظر برای درخواست لازم نیست.

مدارک درخواست برای تحصیل دکتری در مجارستان:

● ارائه سوابق تحصیلی

● ترجمه رسمی و گواهی شده (مهر) انگلیسی مدارک سابق تحصیلی

● رزومه تحصیلی و کاری

● کپی پاسپورت یا شناسنامه

● کپی گواهی آزمون زبان سطح C به زبان انگلیسی (به جز افراد بومی و متقاضیانی که تحصیلات کارشناسی و/یا کارشناسی ارشد خود را به زبان انگلیسی به پایان رسانده اند)

● گواهی فعالیت علمی

● فهرست نشریات

● پیش نویس موضوع تحقیق برنامه ریزی شده

● پرداخت هزینه درخواست (هزینه غیر قابل استرداد): €۱۰۰ (یورو) / برنامه  در ۱۰ روز کاری پس از پر کردن فرم درخواست پرداخت می شود.

انجمن مقطع دکترا در مجارستان

انجمن دانشجویان PhD و DLA مجارستان نماینده دانشجویانی است که در دوره دکتری مجارستان شرکت می کنند. این انجمن در سال ۱۹۹۴ در قالب یک انجمن طبق قوانین مجارستان تأسیس شد. انجمن حدود ۲۰۰ عضو از دانشگاه های سراسر کشور و ۲۵ نماینده در مجمع عمومی خود دارد. کار روزانه در انجمن توسط ۶ عضو هیئت مدیره و یک منشی انجام می شود. مرجع اصلی تصمیم گیری مجمع عمومی است که معمولا دو بار در سال تشکیل می شود. زمینه های اصلی برگزاری کنفرانس برای دانشجویان دکتری و DLA – محبوب ترین آنها کنفرانس باد بهاری است که به میزبانی یکی از شهرهای دانشگاهی مجارستان برگزار می شود، با هدف ارائه این امکان برای داوطلبان دکتری از همه رشته های تحقیقاتی برای ارائه خلاصه فعالیت های تحقیقاتی خود.

اردوی تابستانی دانشجویان دکترا – یک رویداد سه روزه درست قبل از شروع سال تحصیلی با هدف ارائه جلسات آموزنده و همچنین برنامه های اوقات فراغت برای داوطلبان دوره دکترای سال اول که معمولاً در یکی از مناطق توریستی مجارستان برگزار می شود. تهیه پیش نویس پیشنهادات و لابی گری در سازمان های دولتی به نفع اعضای آن و ارائه کمک های حقوقی به داوطلبان دکتری هم بخشی دیگر از فعالیت هاست. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در حوزه اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای دانشجویی مجارستان برای مقطع دکترا مشاور و راهنمای شما عزیزان می باشد.

مطلب مفید بود ؟ ۲ ۰

شما هم بخوانید