سایت فتوکده

آشنایی با تریدر ارز دیجیتال، شغل پردرآمد این‌روزها در اینترنت!

 

درآمد تریدر ارز دیجیتال چقدر است؟ در این نوشتار با ویژگی‌های یک تریدر موفق ارزهای دیجیتال و درآمد از بازار رمزارزها آشنا می‌شوید

 

آشنایی با تریدر ارز دیجیتال، شغل پردرآمد این‌روزها در اینترنت!

 

 

حتماً شما نیز نام تریدر ارز دیجیتال را شنیده‌اید. در واقع، بیشتر افراد آرزو دارند که بتوانند در مقام یک تریدر به بازار ارزهای دیجیتال ورود کنند، اما تریدر شدن کار چندان آسانی نیست و مانند هر فعالیت حرفه‌ای دیگر به آموزش نیاز دارد.

 

در ادامه قصد داریم تا به بررسی شغل تریدر ارز دیجیتال بپردازیم. آن‌گاه به شما خواهیم گفت که چطور می‌توانید به یک تریدر تبدیل شوید.

 

در واقع هرآنچه که لازم است تا شما در مورد تریدر شدن بدانید، در این مطلب به شما گفته خواهد شد. پس اگر تبدیل شدن به تریدر به دغدغه این روزهای شما نیز تبدیل شده، این مطلب را از دست ندهید.

 

تریدر ارز دیجیتال به چه کسی گفته می‌شود؟

 

به معامله، خریدوفروش دارایی‌های مالی، تریدر «Trader» گفته می‌شود. حالا کسی هم که این معاملات را انجام می‌هد را به عنوان معامله‌گر یا تریدر «Trader» می‌شناسند. تریدر ارز دیجیتال به کسی گفته می‌شود که معاملات خود را در حوزه ارزهای دیجیتال انجام می‌دهد.

 

شاید تصور کنید که هرکس که ارز دیجیتال خریداری می‌کند، یک تریدر است؛ اما در حقیقت چنین نیست؛ تریدرها کسانی هستند که:

 

● قبل از خرید ارز دیجیتال به تحلیل بازار می‌پردازند.

● نمودار قیمت ارزهای مورد نظر خود را بررسی می‌کنند.

● از ابزارهای تحلیل تکنیکال برای پیش‌بینی قیمت‌ ارز دیجیتال استفاده می‌کنند.

 

آن‌گاه تریدرها پس از طی کردن مراحل فوق، ارز دیجیتال موردنظر خود را خریداری می‌کنند و حالا مراحل عنوان شده را در مورد زمان مناسب برای فروش آن مورد بررسی قرار می‌دهند تا بتوانند از فروش ارز دیجیتال انتخابی خود، سود بگیرند.

 

تریدرها بیشتر وقت خود را صرف بررسی بازار می‌کنند. به همین خاطر است که تریدر شدن یک شغل حرفه‌ای محسوب می‌شود!

 

چرا تریدری، یک شغل پردرآمد محسوب می‌شود؟

 

تریدر شدن به عنوان یک شغل پردرآمد در بستر اینترنت شناخته می‌شود. در واقع حتی در تصاویر و ویدئوهای مربوط به تریدرها متوجه می‌شویم که این افراد دارای کیفیت زندگی بالایی هستند و مجبور نیستند تمام وقت خود را صرف کار کردن کنند تا بتوانند هزینه‌های زندگی‌شان را پوشش دهند. اما این چشم‌انداز از تریدری به تریدرهایی مربوط می‌شود که از سطوح بالای دانش مالی برخوردار هستند.

 

در واقع تریدرهای حرفه‌ای می‌توانند به‌صورت روزانه، یک یا چندین معامله رمزارزی را مدیریت کنند و از این بازار سود مستمر بگیرند، به همین خاطر شغل آن‌ها به عنوان یک شغل پردرآمد شناخته می‌شود. البته تریدرهای مبتدی یا نیمه حرفه‌ای، از این قاعده مستثنی هستند و احتمالاً در کنار سودهای خود، زیان‌های بسیاری را هم تجربه می‌کنند. پس پردرآمد بودن تریدری، از همان روز اول برقرار نیست و به مرور و با کسب تجربه حاصل می‌شود!

 

درآمد تریدرها چقدر است؟

 

درآمد تریدرها چقدر است؟

 

اگرچه حدود 90 درصد تریدرهای کوچک و تازه‌کار، سرمایه خود را در بازار از دست می‌دهند، اما یک تریدر ارز دیجیتال حرفه‌ای می‌تواند به چندین هزار دلار در ماه برسد.

 

اما بیشتر تریدرها از بیان کردن میزان دقیق درآمد خود، اطلاعات دقیقی به دست نمی‌دهند. از این نمی‌توان یک درآمد دقیق را برای شغل تریدری عنوان کرد. اما می‌توان گفت که مقدار درآمد یک تریدر ارز دیجیتال به دو عامل اصلی زیر بستگی دارد:

 

● هرچقدر مقدار سرمایه اولیه بیشتر باشد، سود تریدر ارز دیجیتال هم بیشتر است.

 

● هرچقدر توانایی مالی تریدر در تشخیص موقعیت‌های سودبخش بیشتر باشد، درآمد تریدر ارز دیجیتال هم بیشتر خواهد بود.

 

در بین دو عامل اصلی فوق، اگر توانایی تریدر بالا باشد، می‌تواند حداقل سرمایه خود را نیز در یک مدت کوتاه به سرمایه بزرگ تبدیل کند. پس داشتن توانایی بیشتر از داشتن سرمایه اولیه بر درآمد تریدرها تأثیر دارد. اما موضوع سرمایه از آن جهت اهمیت دارد که اگر یک سرمایه هنگفت در اختیار یک تریدر ارز دیجیتال حرفه‌ای قرار بگیرد، می‌تواند آن را با یک معامله چندین برابر کند!

 

تریدرها به چه شیوه‌هایی معامله می‌کنند؟

 

برخی از تریدرها به‌صورت روزانه به معامله می‌پردازند. یعنی حداکثر 24 ساعته معامله خود را باز نگه‌میدارند. به این دسته از تریدرها، تریدرهای روزانه گفته می‌شود. اما برخی دیگر از تریدرها هم هستند که زمان بیشتری را برای انجام معاملات خود در نظر می‌گیرند.

 

برخی از تریدرها حتی روزها، هفته‌ها و ماه‌ها یک معامله را به پایان نمی‌رسانند. اما باید توجه داشت که بیشتر تریدرها، معاملات روزانه را به عنوان استراتژی معاملاتی اصلی خود انتخاب می‌کنند. شما نیز می‌توانید پس از آموزش مهارت‌های تریدری، استراتژی معاملاتی خود را انتخاب نمایید.

 

حداقل سرمایه لازم برای شغل تریدری چقدر است؟

 

در یک نگاه بسیار ساده، حداقل سرمایه لازم برای شغل تریدر ارز دیجیتال را می‌توان همان حداقل مقدار خرید ارز دیجیتال در نظر گرفت. معمولاً افراد معاملات خود را با 500 هزار تومان آغاز می‌کنند، اما برخی از صرافی‌های داخلی مانند صرافی ارز دیجیتال بیت پین، امکان خرید ارز دیجیتال با 100 هزار تومان را نیز فراهم کرده‌اند.

 

بنابراین شما می‌توانید ورود به بازار ارزهای دیجیتال را با همین مقدار آغاز کنید. اما اگر آموزش تریدری را گذراندید و توانایی‌های اولیه یک تریدر را کسب کردید، می‌توانید حجم معاملات خود را بالاتر ببرید. بنابراین تعیین حداقل مقدار سرمایه برای تریدری به توانایی مالی و تحلیلی شما نیاز دارد!

 

برای تریدر شدن به چه مهارت‌هایی نیاز است؟

 

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، تریدر ارز دیجیتال، یک شغل کاملاً حرفه‌ای است که مهارت‌های مالی بالایی را می‌طلبد. از جمله مهارت‌هایی که یک تریدر باید داشته باشد، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 

● تحلیل تکنیکال بازار

● تحلیل بنیادی بازار

● تحلیل احساسات بازار

● کنترل احساسات فردی

● مدیریت ریسک

● تمرکز بالا

 

برای این که بتوانید در مقام یک تریدر ارز دیجیتال حرفه‌ای فعالیت کنید، باید مهارت‌های فوق را کسب نمایید. منابع بسیاری برای آموزش انواع تحلیل‌ها، مدیریت ریسک و کنترل احساسات وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید یا در دوره‌های آموزش تریدری شرکت نمایید.

 

آیا می‌توان تریدری را از طریق پلتفرم‌های داخلی انجام داد؟

 

برخی از افراد تصور می‌کنند که برای انجام معاملات حرفه‌ای، حتماً باید از پلتفرم‌های بین‌المللی استفاده شود. این ایده تا حد زیادی صحیح است، اما با توجه به این که تریدرهای ایرانی بخاطر موضوع تحریم‌ها برای استفاده از خدمات پلتفرم‌ها و صرافی‌های بین‌المللی با چالش و محدودیت روبه‌رو هستند، صرافی‌های داخلی امکانات خود را ارتقا داده‌اند تا بتوانند امکانات و خدمات کافی برای فعالیت تریدرها را فراهم نمایند.

 

خوشبختانه صرافی‌های داخلی در این امر موفق بوده‌اند و توانسته‌اند قیمت‌های واقعی‌تر و لحظه‌ای‌تری به نسبت سال‌های گذشته ارائه دهند.

 

همچنین فراهم کردن امکان معاملات جفت‌ارزی نیز این موضوع را ساده‌تر کرده است. بنابراین یک تریدر ارز دیجیتال می‌تواند از طریق پلتفرم‌های داخلی و بومی هم به فعالیت حرفه‌ای خود بپردازد.

 

امکانات صرافی داخلی بیت پین برای تریدرها

امکانات صرافی داخلی بیت پین برای تریدرها

 

صرافی بیت پین «Bitpin» یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در کشورمان است که امکانات متنوعی را به کاربران خود ارائه می‌کند. از جمله امکانات این صرافی می‌توان چنین مواردی را نام برد:

 

● پشتیبانی از معامله بیش از 120 ارز دیجیتال پایه مثل خرید دوج کوین، شیبا و…
● دارای پشتیبانی 24 ساعته آنلاین
● امکان انجام معاملات جفت‌ارزی
● امکان انجام معامله با حداقل سرمایه 90 هزار تومان
● امنیت بالا
● دارای کیف‌پول اختصاصی
● امکان مشاهده لحظه‌ای قیمت‌ ارزهای دیجیتال
● دارای رابط کاربری ساده و کاربرپسند
● دارای نسخه موبایل برای سیستم‌‌عامل‌های اندروید و iOS

 

با توجه به ویژگی‌های فوق، بیشتر تریدرها بر بستر صرافی بیت‌پین به فعالیت حرفه‌ای خود می‌پردازند. بنابراین شما نیز همین حالا می‌توانید مراحل ثبت‌نام و احراز هویت خود در صرافی بیت پین را طی نمایید و آماده انجام معاملات رمزارزی در آن شوید.

این مطلب کامل بود ؟ 4 0

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران