۲۰ خواص گلپر برای لاغری، حافظه و پوست که نمی دانید

.خواص گلپر برای لاغری، حافظه و پوست که نمی دانید

 

  خواص گلپر در طب سنتی

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه
 
 

۲۰ خواص گلپر برای لاغری، حافظه و پوست که نمی دانید

گلپر گیاهی است دارویی، از نوع گیاهان چند ساله ای که از تیره جعفری و از نوع چتریان است. این گیاه دارویی بیشتر در نواحی مرتفع و کوهستانی می روید.

شکل ظاهری آن دارای برگهایی نسبتاً پهن، نوک تیز و بریده شده همراه با ریشه هایی ضخیم است. دو نوع گلدار و بی گل آن در بیشتر نواحی کشور به ویژه نواحی مرطوب رشد می کنند.

دارای خواص درمانی و دارویی برای معده، رفع سردی، ناراحتی عصبی، میکروب کش و نشاط آور است. در زیر با خواص گلپر بصورت کامل آشنا می شوید

فواید گیاه گلپر در طب سنتی

تقویت اعصاب

افرادی که زود جوش هستند و در واقع اعصابی ناراحت دارند بهتراست از جوشانده ریشه گلپر روزانه دوبار مصرف کنند تا علاوه بر تسکین اعصاب، آرامش دهنده نیز باشد.

تقویت معده

گیاه گلپر دارای خاصیت تقویتی برای اندام های داخلی به ویژه گوارش می باشد که با از بین بردن نفخ و خروج مواد سمی از بدن، سلامت معده، روده و کبد را به دنبال دارد.

تقویت حافظه

از خواص دیگر گلپر این است که موجب از بین بردن آلزایمر می شود و نسیان و کم حافظگی را از بین می برد.

رفع دردهای عضلانی و کمر درد

گیاه گلپر را می توانید با غذا به صورت خام مصرف کنید تا از این طریق دردهای عضلانی به ویژه کمر دردتان سریعتر رفع شود.

خاصیت نشاط آوری

اگر هفته ای دوبار از جوشانده برگ های گلپر استفاده کنید، به میزان قابل توجهی موجب تقویت سیستم عصبی شده و گیاهی نشاط اور خواهد بود.

خواص گلپر برای لاغری

میوه گلپر نسبتاً پهن،گرد و سفید رنگ است که می توانید قبل از غذا میل کنید و این میوه نقش چربی سوزی بالایی دارد و موجب تنظیم وزن بدن می شود. با سرد کردن معده، سیری کاذب ایجاد می کند.

ضد کرم های روده ای

خاصیت آنتی اکسیدانی و میکروب کشی قوی که در این گیاه دارویی وجود دارد باعث شده تا بتوان از آن به عنوان از بین برنده کرم های روده ای نام برد.

ضد میکروب

ساقه گلپر دارای خاصیت باکتری کشی و ضد میکروبی قوی می باشد که برای از بین بردن میکروب و ویروس های بدن مناسب است.

افزایش شیر مادران

زنان شیرده برای افزایش شیر خود می توانند از دم کرده گلهای گلپر و یا از برگهای گلپر استفاده کنند و در طی دو هفته این کار را ادامه دهند تا به نتیجه برسند.

رفع سیاهی دور چشم

برای رفع سیاهی دور چشم، باید برگهای خشک شده گلپر را با مقداری روغن زیتون ترکیب کرده و برای رفع کبودی زیر چشم به صورت ضماد هر شب به محل مورد نظر بمالید.

ادویه غذا

از خواص مهم دیگر گلپر این است که دارای بوی بسیار مطبوعی است که به عنوان یک ادویه، هم طعم دهنده و هم خوشبو کننده غذا، کاربرد دارد.

سلامت پوست

ترکیب برگها و ساقه گلپر با ماست و یا روغن بادام می تواند ماسک عالی برای سلامت و نشاط پوست باشد و سطح پوست را نرم کند.

خواص چای گلپر

طبیعت گرم و خشک گلپیر می تواند به عنوان یک چای علاوه بر تسکین اعصاب، نوشیدنی مناسب برای چربی زدایی و هضم غذا باشد.

رفع سردی

گلپر دارای طبع گرم و خشک می باشد که علاوه بر رفع سردی، برای امراض رماتیسم نیز می تواند مفید باشد.

اشتها آور

اگر از کم اشتهایی یا لاغری مفرط رنج می برید در غذاها از ادویه گلپر استفاده کنید و یا قبل از وعده های غذایی دمنوش گلپر را مصرف نمایید.

تقویت کننده سیستم گوارش

اگر به دنبال یک گیاه دارویی قوی برای تقویت کل سیستم دستگاه گوارش هستید، گلپر را مصرف نمایید. خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد ویروسی این گیاهدر تقویت سیستم گوارش معجزه می کند.

درمان اسهال

جوشانده گلپر را می توانید به عنوان درمان اسهال استفاده کنید. برای این منظور مقداری از گلپر خشک شده را در آب داغ بریزید تا دم بکشد و مصرف کنید.

ضد نفخ

یکی از گیاهان دارویی بسیار ارزشمند که نقش بسیار زیادی در کاهش باد معده و نفخ دارد گلپر می باشد. ادویه گلپر را با غذا و یا از چای گیاه گلپر برای این منظور استفاده کنید.

مصرف گلپر در زنان باردار

● مصرف گلپر در زمان بارداری بویژه سه ماهه اول بارداری بسیار خطرناک بوده و ممکن است سبب سقط جنین گردد پس در طرف آن دقت کرده و از پزشک خود مشاوره بگیرید

مصرف گلپر در کودکان

● ضد عفونی کننده و میکروب کشی قوی برای کودکان است

● شتها آور خوبی برای بچه های کم خوراک است

مضرات مصرف گلپر

● مصرف زیاد در زنان باردار موجب سقط جنین می شود

● افراد با مشکلات قلبی و عروقی از مصرف زیاد آن بپرهیند چون باعث افزیش تپش قلب می شود

فواید گیاه گلپر چیست | سایت فتوکده

مطلب مفید بود ؟ ۱۹۹ ۱۸

شما هم بخوانید