معرفی بهترین رمان های تخیلی خون آشامی و گرگینه ای

تفاوت بین رمان تخیلی و واقعی

جذابیت رمان های تخیلی، فقط برای کودکان و نوجوانان نیست. خیلی از ما بزرگترها هم ترجیح می دهیم با خواندن رمان های تخیلی خون آشامی و گرگینه ای یا رمان هایی که به نحوی جادو در آن جریان دارد، خودمان را در دنیای متفاوتی بیابیم که از زمین تا آسمان یا دنیای واقعی که در آن زندگی می کنیم، متفاوت باشد.

رمان تخیلی نیز مانند رمان واقعی در ژانرهای مختلفی نوشته می شود که می تواند عاشقانه، تاریخی یا جنایی باشد.

اصلی ترین ویژگی این نوع رمان ها، داستانی است که بر پایه تخیل و خیال شکل گرفته و تفاوت آن با رمان واقعی، رویدادها، شخصیت ها و حوادثی است که در دنیای واقعی وجود ندارد.

درست است که تمام رمان ها، داستانی دارند که بر اساس تخیل نویسنده خلق می شود، یعنی اندیشه خلاق نویسنده، داستان ها و شخصیت های رمان را می سازد. اما تفاوت رمان تخیلی و واقعی، این است که در رمان واقعی، شما در حال خواندن داستانی هستید که شاید واقعاً اتفاق نیفتاده اما روایتی است که تمام شخصیت ها و اتفاقات آن می توانند در دنیای واقعی خودمان وجود داشته باشند. در حالیکه، رمان تخیلی، داستان یک یا چند شخصیت را روایت می کند که امکان ندارد در دنیای واقعی وجود داشته باشند.

برای اینکه تفاوت بین رمان واقعی و تخیلی را بهتر درک کنید، ابتدا با تعریف رمان و سپس با ویژگی های هر ژانر آشنا خواهیم شد.

تعریف رمان

ادبیات داستانی را می‌توان به‌عنوان یک آفرینش تخیلی تعریف کرد که در واقعیت وجود ندارد، بلکه توسط اندیشه خلاق نویسنده به وجود آمده است. رمان در هر ژانری که نوشته شود یک نوع ادبیات تخیلی است که می تواند داستان شخصیت ها، رویدادها و توصیفات خیالی را تعریف کند.

نوشتن داستان به این معناست که نویسنده دنیای فانتزی خاصی را در ذهن خود بسازد و آن را از طریق داستان رمان به بقیه دنیا معرفی کند. از آنجایی که داستان رمان واقعی نیست، می تواند بسیار جالب و جذاب نوشته شود.

از دیدگاه خوانندگان، رمان های پرطرفدار تخیلی و واقعی، داستان خلاقانه ای دارند که در دنیای فانتزی نویسنده اتفاق افتاده و نویسنده کل داستان و شخصیت‌های آن، طرح کلی، دیالوگ‌ها و محیط را به سبک خودش به داستانی پرکشش و جذاب تبدیل کرده است.

تعریب رمان فانتزی و تخیلی

آثار تخیلی هرگز بر اساس یک داستان واقعی ساخته نمی شوند. بنابراین وقتی از یک رمان فانتزی می خوانیم، انتظار داریم با موقعیت ها یا شخصیت هایی در آن روبرو شویم که هرگز در واقعیت با آن مواجه نمی شویم.

مثلا در رمان های گرگینه ای یا خون آشامی با شخصیت هایی روبرو خواهیم شد که توانایی های خاصی دارند که هیچ انسانی در زندگی واقعی نمی تواند داشته باشد.

حوادث بعضی از رمان های تخیلی در دنیای واقعی ما اتفاق می افتد. در حالیکه نویسندگان مشهوری مثل جی کی رولینگ که رمان های جادویی تخیلی معروف هری پاتر را نوشته است، ما را به دنیایی می برند که وجود خارجی ندارد.

رمان های تخیلی به راحتی خواننده را درگیر داستان خود می کنند و با پیچ و خم‌های زیادی که در داستان این رمان های محبوب وجود دارد، شما را شگفت‌زده کرده و با پایان های عجیب و غریب و گاهی هم ناراحت کننده، خاطره دلپذیری را از خواندن رمان به جا می گذارند.

تفاوت رمان تخیلی و واقعی

رمان های واقعی گسترده ترین نوع رمان هستند که می توانند شامل رمان تاریخی، رمان عاشقانه، رمان اجتماعی و بهترین رمان های ایرانی غیره شوند. در این رمان ها که معمولا روایتی از زندگی یک قهرمان یا یک فرد خاص است، تمام اطلاعات، توصیفات، رویدادها، مکان ها، شخصیت ها یا چیزهای موجود در دنیای واقعی به تصویر کشیده می شود.

درست است که داستان رمان واقعی نیست و از تخیل نویسنده شکل گرفته اما به هر حال هیچ چیز غیرواقعی یا غیرمنطقی در داستان وجود ندارد.

دسته دیگری از رمان های واقعی مانند خاطرات یا زندگی نامه و زندگی نامه ها نیز وجود دارد که جزو کتاب های رمان پرطرفداری هستند که براساس واقعیت نوشته شده اند.

اما همانطور که پیش از این اشاره کردیم در رمان های تخیلی یک یا چند شخصیت دارای توانمندی یا قدرتی هستند که واقعیت ندارد.

نوع دیگری از این رمان های پرطرفدار که به رمان علمی تخیلی مشهور شده، به یک کشف علمی یا پدیده علمی می پردازد که هنوز در واقعیت کشف نشده اما ممکن است در آینده به واقعیت تبدیل شود. رمان جنگ ستارگان که داستان جنگ بین فضایی ها را روایت می کند یکی از همین داستان های محبوب است.

رمان تخیلی خون آشامی

رمان های خون آشامی و گرگینه ای سبک دیگری از رمان تخیلی پرطرفدار هستند معروفترین رمان خون آشامی و گرگینه ای، گرگ و میش اثر استفانی میر است که پرفروش ترین رمان تخیلی سال های اخیر بوده و حتی یک فیلم سینمایی نیز از روی آن ساخته شده است.

اگر شما هم جزو طرفداران پر و پا قرص رمان های خون آشامی و گرگینه ای هستید پیشنهاد می کنم اصیل و خونخوار اثر کیمیا وارثی را از دست ندهید.

این رمان تخیلی داستان دختری به نام افسانه است که برای زندگی پا به یک روستانی خونین و جهنمی می گذارد، غافل از اینکه حقایق پنهانی درباره خودش و آن روستا وجود دارد که موجب می شود درگیر ماجراهای بسیار خطرناکی شود که او را مجبور می کند برای زنده ماندن بجنگد. اما داستان این رمان فانتزی از جایی جالبتر می شود که او یک عشق ممنوعه را تجربه می کند که اگر به آن ادامه دهد در آینده حوادث بسیار بدتری در انتظار او است …

رمان تخیلی پرنسسی

رمان های تخیلی پرنسسی از پرطرفدارترین داستان ها بین کودکان و نوجوانان هستند که در بیشتر آنها جادو حرف اول را می زند. از رمان های پرنسسی قدیمی مانند سیندرلا گرفته تا رمان های امروزی مثل راز شهر جادو اثر آمنه حلاجیان، در تمام این داستان ها جادوگری حضور دارد که حوادث اصلی داستان را رقم می زند.

هدف اصلی از دانلود رمان تخیلی پرنسسی، سرگرم کردن کودکان و نوجوانان است، اما رمان راز شهر جادو، داستانی جذاب و گیرا دارد به طوریکه حتی بزرگسالان هم از خواندن آن لذت می برند.

رمان تخیلی جادویی خارجی

نویسندگان در رمان تخیلی جادویی خارجی از شخصیت های عجیب و غریب با قدرت های باورنکردنی استفاده می کنند که داستان رمان را هیجان انگیزتر و جذاب تر می کند. شاید تصور کنید که رمان های تخیلی ایرانی از چنین انعطاف پذیری برخوردار نیستند، زیرا در فرهنگ ما رمان تخیلی بیشتر درباره داستان اجنه است آن را به سمت داستان ترسناک سوق می دهد. اما اینطور نیست، رمان تخیلی ایرانی نیز مانند رمان های فانتزی خارجی می تواند از همان هیجان و جذابیت برخوردار باشد.

اما اگر واقعا طرفدار رمان های جادوگری، خون آشامی و گرگینه ای خارجی هستید، به شما دانلود رمان تخیلی جادوگر واقعی اثر سارا پرینیز را به شما پیشنهاد می دهیم. تاکنون سه جاد از این کتاب فانتزی منتشر شده که در هر کدام اتفاقات بسیار جالب و جادویی برای شخصیت های داستان می افتد.

در هر سه جلد این کتاب رمان، داستان پسری به نام کانور می خوانید که دزد قهاری است. او وارد یک شهر جدید می شود و از قضا جیب یک جادوگر را می زند. با این اتفاق متوجه می شود که خودش هم یک جادوگر است و داستان های جالبی از همین اتفاق شکل می گیرد …

دانلود رمان دمی گاد از ملودی

رمان دمی گاد به قلم ملودی یکی از رمان های تخیلی ایرانی است که در کانال های تلگرام در دسترس است و بسیار معروف  شده است. در این رمان فانتزی، داستان دختری را می خوانید که همراه یکی از دوستانش به نام بروس وارد غاری می شوند. بروس یک جادوگر است و می تواند طلسم هایی را به کار بگیرد تا به آنها کمک کند به هدفشان برسند. اما هدف آنها چیست و چه اتفاقاتی در این غار برای آنها می افتد؟ …

دانلود رمان تخیلی گرگینه ای

دانلود رمان پاکی و پلیدی اثر مطهره حیدری از رمان های تخیلی گرگینه ای جذاب است که در آن داستان بهار را که یک جادوگر و گرگینه اصیل است می خوانید. بهار نیروهای هفت گانه ای دارد که باید از آنها برای از بین بردن خون آشام ها استفاده کند. اما در دانشگاه با خوم آشامی آشنا می شود که به عنوان استاد مشغول تدریس است. داستانی عاشقانه در این میان شکل می گیرد که پای بهار را به میان می کشد و او باید از قدرت هایش برای جنگیدن و پیروز شدن در برابر یک شیطان پرست و یک خون آشام استفاده کند …

رمان دمی گاد خون آشام   pdf

اگر می خواهید در یک رمان خون آشامی جذاب غرق شوید در دانلود رمان دمی خوناشام از ریچل مید تردید نکنید. در این رمان، داستان لیزا و آندره را که هر دو خون آشام هستند، میخوانید. آنها قدرت های فوق العاده ای دارند و یکی از این قدرت ها قرار گرفتن در کابوس ها و رویاهای همدیگر است. این قدرت باعث می شود آنها از تمام احساسات هم آگاه باشند و ….

رمان تخیلی نگاه دانلود

دانلود رمان تخیلی نگاه خاص او از رقیه حسینی به علت داستان جادویی و پرکشش که دارد، محبوبیت پیدا کرده است. در این کتاب رمان وارد زندگی دختری با قلبی مهربان می شوید که در ظاهر بسیار سرد و بی تفاوت رفتار می کند. اما این رفتار او علتی دارد که با ورود یک فرد جدید در زندگیش همه چیز تغییر می کند و رفتار او دوباره مثل قبل پر از شیطنت می شود. اما در این بین اتفاق عجیبی می افتد که همه چیز را تغییر می دهد …

دانلود برنامه رمان تخیلی

ما در دورانی زندگی می کنیم که انتظار داریم با گوشی موبایلمان هر کاری را انجام دهیم. دقیقا به همین دلیل است که خیلی از رمان خوانان به دنبال اپلیکیشن یا برنامه ای برای دانلود رمان با گوشی موبایل می گردند. برنامه های زیادی وجود دارند که با دانلود آنها می توانید به رمان های زیادی دسترسی داشته باشید اما این اپلیکیشن ها معمولا رایگان نیستند.

اگر به دنبال دانلود رمان تخیلی رایگان هستید می توانید به راحتی وارد سایت دانلود کتاب الکترونیکی رمان بوک شوید و صدها رمان را در ژانرهای مختلف خون آشامی، عاشقانه، فانتزی، ترسناک، تراژدی و غیره دانلود کنید.

مطلب مفید بود ؟ ۹ ۵

شما هم بخوانید