۹ راه برای استفاده از تقویم و سررسید برای بودجه بندی

۹ راه برای استفاده از تقویم و سررسید برای بودجه بندی

بودجه بندی یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن آزادی مالی است. هر چند که مدیریت فرآیند را آسان نمی کند. برای بسیاری، بودجه بندی صرفاً به دلیل محدودیت های مالی متعدد می تواند یک چالش باشد. اما، در زمان‌های دیگر، ما فقط به راهی برای سازماندهی امور نیاز داریم.

با زندگی های پرمشغله و فهرست بی پایانی از کارهایی که باید انجام دهید، به راحتی می توانید فراموش کنید که چگونه بودجه خود را با اهداف خود هماهنگ کنید. بدون شک لازم است برای انجام این کار کمی زمان بگذارید. با این حال، ممکن است با استفاده از یک تقویم اینکار را راحتتر کنید.به چند مورد از موثرترین راه‌های استفاده از تقویم رومیزی برای تحقق بودجه نگاهی بیندازید.

ما در چاپ آریس | arischap به عنوان بزرگترین تولید کننده سررسید برای برای بودجه بندی مشتریان خود راهکار های سازمانی با چاپ و تولید سررسید اختصاصی انجام داده ایم.

شما می توانید به وب سایت تازه طراحی و سئو شده ما مراجعه کنید و تمام محصولات چاپی خود را در زمینه سررسید و تقویم بصورت آنلاین سفارش و درب خانه و شرکت خود تحویل بگیرید.

9 راه برای استفاده از تقویم و سررسید برای بودجه بندی

در اینجا ما مزایا تقویم آنلاین را به شما نشان خواهیم داد:\

۱- سررسید هزینه های خود را در تقویم آنلاین خود قرار دهید.

اولین قدم سخت ترین است و طولانی ترین مرحله را تکمیل خواهد کرد. اما بعد از آن بقیه فرایند آسان است. لطفا این توصیه را بپذیرید و آن را انجام دهید.

هنگامی که یک بار تاریخ های سررسید را در تقویم خود وارد کردید ، تکرار تقویم های آنلاین کار را برای شما انجام می دهد. تا بارها و بارها به شما یادآوری کند که آن تاریخ های مهم را از دست ندهید. از آنجایی که صورتحساب ها و هزینه های مالی شما در طول یک ماه وارد می شود، به برنامه تقویم خود بروید و آن تاریخ های سررسید را به آن اضافه کنید.

توجه داشته باشید که صورتحساب مربوط به چیست؟ و مبلغ پرداختی چقدر است؟. به این ترتیب، می توانید به راحتی آنچه را که در طول چند هفته در راه است مشاهده کنید. که مدیریت برنامه ریزی مالی را بسیار آسان تر می کند.

۲- پرداخت خودکار را تنظیم کنید.

با نگاهی به تمام ورودی‌هایی که در تقویم خود قرار داده‌اید ، به عقب برگردید و شروع کنید به محاسبه مقدار پولی که باید در هر هفته در حسابتان باشد. به این ترتیب، می دانید چقدر باید به حساب جاری خود واریز کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید و پول به حساب شما وارد شد، پرداخت خودکار را تنظیم کنید. هر یک از وام دهندگان شما یا حساب هایی که به آنها بدهکار هستید باید بتوانند به شما در تنظیم پرداخت خودکار کمک کنند.

پرداخت خودکار به شما این امکان را می‌دهد که برنامه‌ریزی کنید که هر ماه چقدر می‌خواهید پرداخت کنید.

 راه و روشی برای استفاده از تقویم و سررسید برای بودجه بندی

۳- انتقال وجه را به خاطر بسپارید.

اکنون که می‌دانید در حساب‌هایتان چه خبر است، می‌توانید تقویم خود را تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که وجوه را به حساب بانکی خود منتقل کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید چک حقوق شما در روز دوشنبه در حساب جاری شما قرار می گیرد. می دانید که تا جمعه به ۵۰۰ هزارتومان در حساب جاری پرداخت قبض خود نیاز دارید. از برنامه تقویم خود استفاده کنید تا به شما کمک کند قبل از سررسید آن وجوه را به خاطر بسپارید.

در برخی شرایط، ممکن است بتوانید یک انتقال خودکار را تنظیم کنید. در حالی که این به خوبی کار می کند، مطمئن شوید که قبل از انجام پیش نویس های خودکار دوباره بررسی کنید. قبل از اینکه پول از حساب شما خارج شود، می خواهید مطمئن شوید که همه چیز مرتب است.

۴- از یادآوری ها برای کمک استفاده کنید.

شاید یکی از بزرگترین چالش ها این باشد که فقط به یاد داشته باشید بررسی کنید که چه اتفاقی برای امور مالی شما می افتد.

یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، تنظیم یادآورها در برنامه تقویم است. برای انجام این کار فقط چند دقیقه زمان لازم است. سپس برنامه یک روز یا چند روز قبل از یک رویداد برای شما یادآوری ارسال می کند. این می تواند یک ایمیل یا حتی یک پیام متنی باشد.

به این ترتیب، می توانید برنامه را باز کنید، ببینید چقدر باید انتقال دهید، و سپس بلافاصله آن انتقال را پردازش کنید.

۵- نوشتن چک؟

همانطور که هر ماه از صورتحساب های خود مراقبت می کنید، ممکن است چند شرکت و وام دهنده وجود داشته باشند که هنوز باید برای پرداخت آنها چک بنویسید. این کار را کمی سخت‌تر می‌کند زیرا باید چک را بنویسید و پست کنید.

از برنامه خود برای مدیریت این حساب ها نیز استفاده کنید. اولین قدم شما این است که تاریخ سررسید را در برنامه قرار دهید. یک یادآوری تنظیم کنید تا حداقل یک هفته قبل از این برای نوشتن چک به شما هشدار دهد. به این ترتیب، زمان زیادی برای ارسال چک به وام دهنده شما وجود دارد تا مجبور به پرداخت هزینه تأخیر نباشید.

شما می توانید این کار را با هر یک از حساب هایی که نیاز به نوشتن چک برای آنها به طور مداوم دارید انجام دهید. همچنین برای آن دسته از صورت‌حساب‌هایی که باید به‌ندرت پرداخت کنید، اما هنوز مهلتی برای پرداخت دارید، کار می‌کند.

۶- سررسیدهای آینده را برنامه ریزی کنید.

ممکن است مجبور شوید برای آلات موسیقی، هزینه های کلاس ها یا حتی عضویت ورزشی فرزندتان بپردازید. اینها برخی از فراموش شده ترین صورت حساب هایی هستند که می توانند به بودجه آسیب بزنند. بهترین کار این است که از برنامه خود برای وارد کردن سررسید این صورتحساب ها مانند هر برنامه دیگری استفاده کنید.

در صورت نیاز آنها را مانند چک تنظیم کنید. به این ترتیب، دیگر نگران پرداخت دیرکرد آن نخواهید بود. شما به راحتی می توانید یک یادآوری برای پرداخت سریع آنها دریافت کنید.

۷- هزینه های بزرگ نیز به یادآوری نیاز دارند.

ممکن است به ندرت برخی چیزها را پرداخت کنید، اما ممکن است صورت حساب های بزرگی برای پرداخت باشد. برای مثال، ممکن است لازم باشد مالیات املاک و مستغلات خود را پرداخت کنید. و یا ممکن است مجبور شوید هر سه ماه یکبار مالیات خود را بپردازید. برخی از افراد هزینه های زیادی برای بیمه یا سرمایه گذاری دارند.

اینها را نیز به عنوان یادآوری تنظیم کنید. با این حال، اگر برای برنامه‌ریزی برای هزینه‌های بزرگ‌تر به زمان بیشتری نیاز دارید، یادآوری‌های کوچک‌تری را در طول هفته‌های منتهی به موعد مقرر ایجاد کنید.

۸- پس انداز را نیز برنامه ریزی کنید.

در حالی که یک بودجه اغلب در مورد کنار گذاشتن پول برای صورتحساب است، پس انداز نیز اهمیت دارد. وقتی فرآیند را کمی ساده‌تر می‌کنید، ذخیره کردن آن کمی ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. پس از هر دوره پرداخت، یک یادآوری تنظیم کنید تا هر مبلغی را که دوست دارید به حساب پس انداز خود واریز کنید.

ممکن است بتوانید این کار را به طور خودکار با برخی بانک ها انجام دهید. نکته کلیدی این است که مطمئن شوید که آن را برنامه ریزی کرده اید.

وقتی این کار را انجام می دهید، احتمال اینکه بعداً با خطرات مالی روبرو شوید، کمتر است. شما پولی در پس انداز خود دارید تا آن هزینه ها را پوشش دهید.

استفاده از تقویم و سررسید برای بودجه بندی

۹- یک بررسی ماهانه تنظیم کنید.

از برنامه خود برای کمک به نظارت بر اتفاقات حسابتان در ماه‌های آینده استفاده کنید. زمانی را برای خود و شریک زندگی تان در نظر بگیرید، در صورت داشتن زمان، بنشینید و وضعیت مالی خود را بررسی کنید.

این یک راه عالی برای به روز رسانی بودجه است تا مطمئن شوید که بیشتر منعکس کننده چیزی است که واقعاً خرج می کنید.

قرار دادن این یک قرار ملاقات و برخورد با آن ممکن است به شما کمک کند تا نتایج مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مطلب مفید بود ؟ ۳ ۰

شما هم بخوانید