بهترین روش های زیبایی در سال ۲۰۲۳

امروزه روتین‌های مراقبت از پوست، روند حداقلی داشته و نسبت به قبل شامل محصولات کمتری هستند. در این مقاله، بهترین روش های زیبایی در سال ۲۰۲۳ را بررسی خواهیم کرد.

پلکسر پلک

پلکسر یک روش غیر تهاجمی است که با ایجاد سوراخ‌ هایی کوچک در چین‌ پلک‌ های بالا و پایین، پوست را صاف کرده و لیفت بسیار خوبی ایجاد می‌ کند. پلکسر روشی کاملاً بی خطر است که می تواند هر گونه پوست اضافی در نزدیکی پلک ها را با نهایت دقت از بین ببرد. در این روش دیگر جای زخم یا کبودی های شدید مانند اکثر روش های جراحی وجود نخواهد داشت.

تزریق پروفایلو

مزوژل پروفایلو یک درمان انقلابی مرطوب کننده با هیالورونیک اسید به صورت زیر پوستی بوده، که با فناوری ترکیبی ناهیکو ساخته شده است. نتیجه ی این اختراع، ژل منحصر به فرد هیالورونیک اسید به صورت تزریقی است که فعالیت تحریکی طولانی مدتی بر روی سلول های پوستی دارد.

هنگامی که پروفایلو به پوست تزریق می شود، گیرنده های سلول پوست را تحریک می کند تا شلی پوست را از بین برده و سفتی آن را بهبود ببخشد و بازیابی کند. پروفایلو یکی از غلیظ ترین اسید هیالورونیک های بازار است که نه تنها پوست را تقویت و هیدراته کرده، بلکه بافت های پیر و افتادگی پوست را نیز بازسازی می کند. متداول ترین قسمت های درمان شامل صورت و گردن است و همچنین می تواند برای قسمت های قفسه سینه، دست ها، بازوها، زانو و شکم مورد استفاده قرار گیرد تا به طور موثر شلی پوست را در این نواحی درمان کند.

این روش برای مردان و زنان در تمام سنین مناسب است. اسید هیالورونیک فوق خالص دقیقاً به ناحیه ی تحت درمان تزریق می شود. پروفایلو برخلاف درمان های کاهش چین و چروک و فیلرهای پوستی، کلاژن و الاستین را تحریک کرده و آب را در لایه های عمیق تر پوست جذب می کند.

فعالیت سلول های پوستی در پروفایلو (به عنوان یک محصول تثبیت شده)، طولانی تر از فعالیت یک ژل تثبیت نشده خواهد بود. در طول این زمان، تحریک چهار نوع مختلف کلاژن و الاستین از طریق آزادسازی آهسته ی اسید هیالورونیک رخ می دهد.

این تحریک منجر به ترمیم قابل توجه بافت می شود؛ در نتیجه نمی توان گفت که پروفایلو یک تقویت کننده ی پوستی است، چرا که اثر سفت و لیفت کنندگی قابل توجهی نیز بر روی بافت دارد.

هایفوتراپی

هایفو یک درمان غیر جراحی پوست است که برای سفت کردن، صاف کردن و کشیدن پوست استفاده می شود. در طول این درمان، انرژی هایفو به سرعت باعث گرم شدن بافت تحت درمان می شود. این گرما چیزی به نام آسیب حرارتی ایجاد می کند که بدن را برای آماده شدن برای حالت ترمیم فریب داده و در نتیجه کلاژن و الاستین جدید تولید می کند.

هایفو می‌ تواند عمق های مختلف پوست را – از لایه بالایی گرفته تا SMAS که شبکه‌ ای است که در بالای عضله قرار می‌ گیرد – مورد هدف قرار دهد. این امر منجر به سفت‌، کشیده و صاف‌ تر شدن پوست می‌ شود.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش درمانی است که شامل تزریق مقدار کمی گاز دی اکسید کربن به زیر پوست است. می توان از آن برای درمان ترک های پوستی، سیاهی زیر چشم، سلولیت و چربی اضافی در نواحی خاصی از بدن استفاده کرد. کربوکسی تراپی یک روش نسبتا ایمن با حداقل عوارض جانبی است. برای دیدن تاثیر این روش جوانسازی بر روی پوست، روی عکس های  قبل و بعد کربوکسی تراپی کلیک کنید.

لیفت با نخ

لیفت با نخ یک روش غیر جراحی است که افتادگی و پیری پوست را لیفت کرده و تولید کلاژن را تحریک می‌ کند تا به چهره یا گردن شخص ظاهری جوان‌ تر بدهد. جراحان پلاستیک، نخ های پزشکی را زیر پوست می گذارند تا پوست را در جای مورد نظر خود قرار دهند. این نخ ها واکنش ترمیمی طبیعی بدن را فعال می کنند و باعث افزایش کلاژن می شوند. نخ های لیفت، در جنس و طول های مختلف در بازار موجود هستند.

لیفت با نخ برخلاف عمل لیفت صورت، یک روش غیر جراحی است که تغییرات ظریفی ایجاد می کند، در مدت زمان کوتاهی انجام شده و دوره ی بهبودی کمی دارد.

لیزر درمانی

امروزه درمان با لیزر یکی از روش های بسیار محبوب است. طبق نظر پزشکان، تکنولوژی لیزر بسیار مؤثرتر از درمان ‌های سنتی در مطب است.

لیزر راهی برای درمان مشکلات مختلف پوست با یک روش واحد است. این تکنیک باید توسط پزشک و با نظارت دقیق در کلینیک انجام شود. جوش های آکنه، پیگمنتاسیون لکه ای و حتی روزاسه را می توان با این درمان زیبایی بهبود بخشید.

سرم های داخل وریدی

سرم داخل وریدی، یک ترند زیبایی فوق العاده باطراوت و سالم، در سال ۲۰۲۳ است. سرم های داخل وریدی که بسیار موثرتر از قرص های خوراکی هستند، می توانند بلافاصله رنگ و شفافیت پوست را بهبود دهند.

دلیل محبوبیت این روش، شخصی سازی بودن آن است؛ در این سرم ها بسته به نیاز هر شخص، ترکیبی از ویتامین ها، کلاژن، مواد انرژی زا و غیره وجود خواهد داشت. با اینکه نتایج آن را می توان خیلی سریع مشاهده کرد، اما بایستی دائماً این درمان را تکرار کرد تا از مزایای آن در بلند مدت بهره مند شد.

درماپن

درماپن یا میکرونیدلینگ تکنولوژی نسبتاً جدیدی است که یکی از بهترین ترند‌های مراقبت از پوست شناخته می ‌شود. مهم‌ ترین مزیت میکرونیدلینگ این است که پوست را تحریک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کند. همچنین پوست را تمیزتر، جوان تر و ترمیم می کند. این روش به منظور از بین بردن اسکار آکنه یا چین و چروک ها به شدت توصیه می شود.

برای دستیابی به بهترین نتایج، بایستی درمان میکرونیدلینگ را ۴ یا ۵ بار در ماه در فصل سرما تکرار کرد.

ماسک LED

نور درمانی با ماسکLED از روش های غیر تهاجمی جدید است که ظاهری حرفه ای دارد اما آیا جواب هم می دهد؟

این ماسک ها عمدتاً برای تسریع ترمیم پوست و جلوگیری از چین و چروک ساخته شده اند. چنین درمان هایی همراه با میکرودرم ابریژن، اکسیژن هایپرباریک یا درمان های درما رولینگ انجام می شوند. ذکر این نکته ضروری است که از آنجایی که رتینوئیدها حساسیت به نور را افزایش می دهند، استفاده از ماسک هایLED در حین درمان با رتینول توصیه نمی شود.

مطلب مفید بود ؟ ۲ ۰

شما هم بخوانید