خواص تره + ۲۲ خاصیت تره برای سلامتی و بدن چیست

خاصیت تره برای طب سنتی و اسلامی

خواص تره در طب سنتی و اسلامی چیست خاصیت تره برای رحم خواص تره برای بواسیر و یبوست تره چه نوع سبزی است را در سایت فتوکده می خوانید

خواص تره در طب سنتی و اسلامی

تره از گیاهان خوراکی بوده و در شیراز به آن گندنا و در گیلان آن را با نام کوار می شناسند و از معروف ترین سبزی ها بوده و در تمام ماه های سال می توان آن را تهیه کرد

تره از نظر برخی خواص به پیاز و سیر شباهت داشته ولی معتدل تر و ملایم تر از آن ها می باشد و این سبزی از قدیم الایام توسط یونانیان، مصریان و رومیان به مصرف غذایی می رسیده است

تره دارای طبع گرم و خشک بوده و در آن آنزیم هایی نظیر انورتاز، امولسین، مالتاز و دکستریناز وجود دارد و حاوی ویتامین های B2, B1,C و املاح معدنی نظیر آهن و کلسیم بوده و خوردن این گیاه در درمان تمامی عفونت ها موثر می باشد

خواص تره برای رحم و بواسیر

۲۲ خاصیت تره برای سلامتی

تسکین درد مفاصل

درد مفاصل از بیماری هایی نظیر تاندیت، آرتریت، کشیدگی رباط و بورسیت ایجاد می شود. خوردن تره تازه در طول روز در تسکین درد مفاصل بسیار موثر بوده و ناراحتی طحال را رفع می کند.

درمان نقرس

نقرس بیماری بوده که در اثر افزایش اسید اوریک در خون ایجاد می شود و به دلیل تجمع رسوبات در لایه های مفاصل، درد ایجاد می کند. مصرف تره در درمان نقرس مفید می باشد.

رفع چاقی

چاقی عارضه ای است که در اثر برخی از بیماری ها و یا زیاده روی در خوردن غذا ایجاد می شود. خوردن تره در رفع چاقی بدن موثر بوده و برای تصلب شرایین نیز مفید می باشد.

خاصیت تره برای یبوست

یبوست یا همان خشکی مزاج از بیماری های دستگاه گوارش بوده که در اثر آن مواد دفعی در روده بزرگ سفت شده و سفع آن با درد همراه می باشد.

خوردن تره تازه در رفع دائمی یبوست تاثیر زیادی دارد.

درمان بیماری دستگاه تنفس

بیماری های تنفسی در اثر عوامل محیطی یا درونی بدن ایجاد می شوند و برای معالجه بیماری تنفسی حاد و مزمن می توانید از سوپ و یا شربت تهیه شده از تره استفاده کنید.

رفع گرفتگی صدا

صدا با ارتعاش تارهای صوتی در حنجره ایجاد می شود و در هنگام گرفتگی صدا، چیزی مانع از ارتعاش این تارها می شود. خوردن آب تره در رفع گرفتگی صدا بسیار موثر می باشد.

درمان سیاه سرفه

سیاه سرفه به عفونت های باکتریایی، مسری و خطرناک برونش ها و ریه ها می گویند و ابتلا به ان در کودکان شایع تر می باشد. مصرف تره در درمان سیاه سرفه بسیار موثر می باشد.

دفع سنگ کلیه با تره

تره و تخم آن هر دو برای سلامتی بدن موثر بوده و تخم تره اگر بصورت خام مصرف شود، باعث تقویت کلیه ها شده و در دفع سنگ کلیه نیز موثر می باشد

میزان مصرف تخم تره در روز حداکثر ۹ گرم می باشد.

تسکین گوش درد

گوش درد در اثر عوامل مختلفی پدید می آید و برای تسکین درد آن روش های مختلفی وجود دارد.

برای تسکین درد گوش می توانید مقداری آب تره را با اندکی سرکه و روغن گل مخلوط کرده و چند قطره در گوش بچکانید.

رفع زگیل با تره

برای درمان زگیل می توانید آب تره را با مقداری سماق مخلوط کرده و روی زگیل بمالید و تخم تره نیز در رفع زگیل تاثیر زیادی دارد.

نفخ آور سبزی تره

تره دارای میزان زیادی سلولز بوده که منجر به نفخ آوری می شود. بنابراین خوردن آن برای افرادی که اختلالات روده مبتلا هستند، مضر بوده و این افراد از خودن تره اجتناب کنند.

بند آوردن خونریزی بینی

خونریزی بینی بیشتر در فصل تابستان و در اثر گرمازدگی ایجاد می شود. برای قطع کردن خونریزی بینی چند قطره از مخلوطی از آب تره با سرکه را در بینی بریزید.

خواص تره برای بواسیر و رحم

سبزی تره چه خواصی دارد

تسکین دردهای عصبی

دردهای عصبی بیماری مزمن بوده و بیشتر افراد به آن دچار می باشند و درمان قطعی برای آن وجود ندارد. برای تسکین دردهای عصبی می توانید از ضماد تخم تره استفاده کنید.

درمان پیسی

پیسی نوعی بیماری است که در تولید رنگدانه اختلال ایجاد کرده و قسمت هایی از پوست و غشای مخاطی را تخریب می کند.

استفاده از ضماد تخم تره در درمان پیسی تاثیر زیادی دارد.

درمان اسهال مزمن با تره

اسهال بیماری بوده که روده ها را درگیر می کند و با دفع میزان زیادی از مدفوع آبکی، بدن را با کم آبی مواجه کرده که خطرات زیادی در پی دارد.

برای درمان اسهال مزمن خوردن ۹ گرم تخم تره بو داده در طول روز توصیه می شود.

خاصیت تره برای رفع نفخ شکم

نفخ شکم در اثر خوردن برخی از غذاهای ناسالم و یا در اثر ابتلا به برخی بیماری ها پدید می آید. برای رفع نفخ شکم می توانید در طول روز به میزان ۹ گرم تخم تره بو داده را مصرف نمایید.

خاصیت تره برای کاهش فشار خون

تره دارای مقدار زیادی آهن و ویتامین C بوده که برای بدن بسیار ضروری می باشد. خوردن انواع تره فشار خون را پایین آورده و خوردن این گیاه خوراکی در درمان عفونت ها تاثیر زیادی دارد.

رفع ذات الریه

ذات الریه بیماری عفونی بوده و باعث ایجاد التهاب و پر شدن فضای داخل ریه و مجاری هوا از مایع می شود. نوشیدن جوشانده تهیه شده از تره در درمان ذات الریه تاثیر زیادی دارد.

درمان گلو درد

گلو درد از علائم اکثر بیماری ها بوده و اغلب در سرماخوردگی و ذات الریه بروز می کند. برای درمان گلودرد راه های مختلفی وجود دارد و می توان از تره برای دفع گلو درد استفاده کرد.

خوشبو کننده دهان

تره گیاهی خواص مفید زیادی برای بدن داشته و طعم بوی ملایم تری دارد و خوردن آن باعث خوشبو شدن دهان می شود.

تره دارای انواع ویتامین ها بوده و کلسیم موجود در آن برای سلامتی دندان ها موثر می باشد.

رفع ناراحتی طحال

طحال اندامی از بدن بوده که در زیر قفسه سینه و سمت چپ آن قرار دارد و اغلب بیماری ها باعث بزرگ شدن طحال و نارحتی های مختلف در آن می شوند.

خوردن تره که به سرکه پرورده شده برای رفع ناراحتی های طحال موثر می باشد.

تحریک میل جنسی

تخم تره فواید زیادی برای بدن دارد و خوردن آن بصورت خام برای تحریک میل جنسی موثر می باشد. خوردن مرتب تره در تقویت میل جنسی موثر بوده و ناراحتی های رحم را رفع می نماید.

خواص تره برای رحم و بواسیر در طب اسلامی | سایت فتوکده

مطلب مفید بود ؟ ۲۰ ۲

شما هم بخوانید