خواص عنبر نسارا چیست + ۲۴ خاصیت عنبر نسارا که نمی دانید

.خواص عنبر نسارا چیست + 24 خاصیت عنبر نسارا که نمی دانید

 

  عنبر نسارا چه خواصی دارد

 


 
سایت فتوکده : سایتی برای همه
 
 

خواص عنبر نسارا چیست + ۲۴ خاصیت عنبر نسارا

عنبر نسارا اصلی از سرگین (فضله) الاغ ماده و در فصل بخار بدست می آیید، این ماده به ظاهر مشمئز کننده خواص عجیب و متعدد دارویی دارد

بهترین راه مصرف عنبر نسارا استفاده از دوده آن می باشد خاصیت ضد میکروبی، ضدعفونی و ضد قارچی عنبر نسارا، معجزه گر می باشد، در ادامه خواص عنبر نسارا را می خوانید

خاصیت عنبر نسارا چیست ؟

عنبر نسارا چه خواصی دارد

عنبر نسارا چه خواصی دارد

درمان سوختگی

دود عنبر نسارا در درمان سوختگی ها نیز مفید می باشد.بخش های سوخته را روزانه چند بار بر روی دود عنبر نسارا بگیرید تا روند بهبود و درمان آن را تسریع نماید.

خواص عنبر نسارا برای عفونت واژن

در طب سنتی و حتی امروزه از دود عنبر نسارا برای از بین بردن عفونت های واژن زنان استفاده می شود.خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی عنبر نسارا به راحتی عفونت ها را از بین می برد.

میکروب کش قوی

در محیط های های بسته خانگی و یا اداری برای فصول سرد همیشه استفاده از دود عنبر نسارا توصیه می شود؛ زیرا خاصیت میکروب کشی آن، مانع از انتقال ویروسها از افراد مریض به سالم می شود.

خواص عنبر نسارا برای سرماخوردگی

برای فصول سرد سال حتما در خانه عنبر نسارا داشته باشید زیرا برای کوتاه نمودن و درمان سرماخوردگی معجزه می کند.

سر و صورت خود را روزی چند بار بر روی دود عنبر نسارا بگیرید. حتی دهان خود را باز کنید تا دود به دهانتان برود.

درمان عفونت گوش

یکی از ساده ترین راهها برای رفع عفونت های اجزای سر و صورت استفاده از دود عنبر نسارا می باشد، گوش درد و یا رفع عفونت های گوش را با دود دادن آن با استفاده از عنبر نسارا می توان درمان نمود.

درمان سرخک + آبله مرغان

عوارض بیماریهای سرخک و آبله مرغان را به کمک دود حاصل از عنبر نسارا به کمترین مقدار ممکن رساند زیرا تا حدود زیادی عوارض پوستی آنها را حل می نماید.

رفع خستگی های روزانه

برای رفع خستگی های روزانه و چشم درد ناشی از فعالیت زیاد ،استفاده از دود عنبر نسارا بسیار راهگشا می باشد، سرو صورت خود را چند دقیقه بر روی دود بگیرید تا آثار معجزه گر آن را ببینید.

بهداشت دهان و دندان

شاید تعجب کنید اما واقعیت دارد خواص ضد عفونی ،ضد باکتریایی و همچنین ضد قارچی عنبر نسارا سبب شده تا دود آن در بهداشت دهان و دندان مفید و اثر بخش باشد.

عنبر نسارا برای عادت ماهانه

برخی از بانوان از خونریزی های شدید دوران عادت ماهانه و یا طولانی شدن آنها رنج می برند استفاده از دود عنبر نسارا قبل از شروع عادات ماهانه، حین عادات و بعد از عادات،می تواند این مشکلات را حل نماید.

درمان صرع

در طب سنتی یکی از بهترین روشها برای درمان صرع،استنشاق دود عنبر نسارا همراه با سرکه و یا استفاده از آب آن و استفاده به عنوان قطره بینی می باشد.

بند آوردن خونریزی

اگر جایی از اجزای بدن خونریزی شدید داشته باشد پاشیدن مقداری از پودر عنبر نسارای تازه بر روی محل خونریزی، در بند آوردن آن مفید می باشد.

خاصیت عنبر نسارا برای رفع سینوزیت

اگر از سینوزیت رنج می برید یکی از بهترین ،ساده ترین و ارزان ترین روشها استفاده از دود عنبر نسارا می باشد، در ایام سرد روزانه چند بار سروصورت خود را بر روی دود آن بگیرید؛ قطعا نتیجه خواهید گرفت.

خواص عنبر نسارا برای پوست

خاصیت ضد قارچی و ضد عفونی عنبر نسارا سبب شده تا بتوان از آن برای رفع کهیر، آگزما و برخی از قارچهای پوستی استفاده نمود.

درمان زخم های عفونی

خاصیت منحصر به فرد ضد عفونی و آنتی اکسیدانی که در عنبر نسارا وجود دارد سبب شده تا برای درمان سریع زخم های عمیق عفونی و جلوگیری از عفونت آنها، این ماده ارزشمند تجویز گردد.

درمان تنگی نفس

استفاده از دود عنبر نسارا و یا استفاده از بخور آن می تواند تا حدودی در رفع تنگی نفس و آلرژی های فصلی مربوط به سیستم ریه مفید باشد.

تقویت سیستم دفاعی بدن

دود عنبر نسارا نوتروفیل های خون را تحریک و فعالیت آنها را برای مبارزه با میکروب ها تشدید می نماید و سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند.

قطع خون دماغ

اگر خود و یا فردی از افراد خانواده از خون دماغ رنج می برد ضماد عنبر نسارا با کمی سرکه تهیه کرده و بر روی پیشانی فرد ببندید

این عمل خون دماغ را بند می آورد.

درمان گل مژه

به افرادی که با مشکلات گل مژه چشمی و یا عفونت (قی) چشمی روبرو هستند استفاده از دود عنبر نسارا توصیه می گردد

هر چند نباید مدت زمان طولانی چشم را بر روی دود عنبر نسارا گرفت.

رفع خارش های پوستی

برای رفع خارش های ممتد و طولانی بخشهایی از بدن، استفاده از دود عنبر نسارا و گرفتن آن بخش بر روی دود عنبر نسارا سبب رفع و کنترل خارش می گردد.

بهبود زخم دهانه رحم

به بانوانی که از زخم دهانه رحم رنج می برند استفاده از دود عنبر نسارا توصیه می گردد استفاده از دود عنبر نسارا و یا ترکیب عنبر نسارا با خاکشیر و اسپند و نشستن بر روی دود آن، اثر بخش می باشد.

ضد تب خال

اگر به هر دلیلی مرتب تب خال می زنید استفاده از عنبر نسارا و خواص معجزه گر آن را فراموش نکنید زیرا به راحتی تب خالها را از بین می برد.

درمان بواسیر

دود عنبر نسارا در رفع بواسیر و زخم های آن نیز بسیار مفید می باشد، روزانه چند بار و برای چند دقیقه به شکل نیم خیز بر روی دود عنبر نسارا بایستید تا دود آن به محل بواسیر بخورد.

خواص عنبر نسارا برای زنان باردار

نظرات و دیدگاهها در مورد استفاده از عنبر نسارا و بهره مندی از خواص آن در زمان بارداری متنوع می باشد:

● عده ای استفاده از دود عنبر نسارا را در رفع بر خی از عفونت ها و قارچهای دوران بارداری زنان حامله مفید می دانند و هیچ عوارضی را قبول ندارند

● عده ای مخالف استفاده از عنبر نسارا در هنگام بارداری هستند و حتی دود آن را سبب سقط جنین می دانند، در این شرایط مشورت با پزشک در استفاده از عنبر نسارا در هنگام بارداری توصیه می گردد

خاصیت عنبر نسارا برای کودکان

● در درمان زردی و سیاه سرفه کودکان بسیار مفید می باشد

● روند درمان بیماری مخملک را در کودکان تسریع می نماید

مضرات عنبر نسارا چیست

● تا کنون هیچ مشکلی در استفاده از عنبر نسارا گزارش نشده است و منع مصرفی برای آن وجود ندارد

۲۸ خاصیت سنگ فیروزه را می دانید ؟

عنبر نسارا چه خواصی دارد | سایت فتوکده

مطلب کامل بود ؟ ۲۳۱ ۲۶

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

سحر زرین

۲۴ شهریور ۱۳۹۷


ممننون از مطلب خوبتون من واقعا استفاده کردم عااااااااااااااااااااالی بود

شما هم بخوانید