سایت فتوکده

فصل نامناسب برای اقامت در بومگردی‌های جنوب را بشناسید

اقامتگاه بومگردی در جنوب

 

فصل نامناسب برای اقامت در بومگردی‌های جنوب را بشناسید

 

 

شاید شما هم از افرادی باشید که دیدن مناظر بکر جنوب کشور را در لیست کارهای مهم خود قرار داده باشید. تمام شهرهای جنوبی کشورمان به قدری زیبایی، مناظر خاص، فرهنگ، آداب و رسوم بومی دارند که هر فردی را به خود جذب می‌کند.

 

تصور کنید، در سفرتان به جنوب، در یک بومگردی همراه با میزبانی یک خانواده جنوبی اقامت می‌کنید که وعده‌های غذاییتان همه غذاهای محلی جنوب هستند. این تجربه، اگر در فصلی مناسب با آب و هوایی متعادل باشد، قطعا تجربه‌ای بی‌نظیر خواهد بود.

 

درباره سفر به جنوب کشور

 

دیدن جنوب کشور می‌تواند برای هر فردی، جذاب و دلپذیر باشد. به طوری که بسیاری از افراد، سفر به جنوب را در لیست کارهای مهم خود قرار می‌دهند.

 

برای رسیدن به جنوب کشور، می‌توانید از راه‌های متفاوتی استفاده کنید. سفر با خودرو شخصی و اتوبوس از گزینه‌های کم هزینه است که در آن، شما باید 1300 کیلومتر را رانندگی کنید تا به دیدن مناظر بپردازید. راه‌های دیگری از جمله قطار و هواپیما هم برای رسیدن به شهرهای جنوبی وجود دارد.

 

سفر با هواپیما تقریبا نوع پرهزینه سفر به حساب می‌آید. در مقابل، قطار همیشه گزینه خوبی است و مزایای بسیاری دارد. از طرفی، امنیت بالایی دارد و از طرف دیگر، می‌توانید از مناظر زیبا در مسیر خود تا به مقصد لذت ببرید. همچنین، هزینه نسبتا معقولی دارد و نسبت به سفر با هواپیما، کم هزینه است.

 

پس از انتخاب روش رسیدن به جنوب، باید محل اقامت خود را مشخص کنید. اقامتگاه بوم گردی در جنوب، بسیار معروف و خاص است.

 

افراد زیادی، تنها برای لمس دقیق فرهنگ، آداب و رسوم جنوبی، اقامتگاه‌های بومگردی را انتخاب می‌کنند. حال و هوای اقامت در این بومگردی‌ها همراه با میزبانی خانواده‌های جنوبی، شما را با فرهنگ جنوب و آن شهر آشنا میکند.

 

میزبانان بومگردی‌های جنوب، بسیار مهمان‌نواز و خوش‌رو هستند و از همان لحظه اول، احساس صمیمیت بین میزبان و میهمان به وجود می‌آید. ولی از آن جایی که در این اقامتگاه‌ها، امکانات پیشرفته‌ای برای سرما و گرما وجود ندارد، باید در فصل مناسب برای اقامت در بومگردی‌ها بروید.

 

جنوب در تمام فصول سال

 

تمام شهرهای جنوبی کشور، در اصل چهار فصل هستند و در هر فصلی، زیبایی‌های خاص خودشان را دارند. ولی بسیاری از افراد به گرمای جنوب عادت ندارند و برای اقامت در بومگردی، تابستان را انتخاب نمی‌کنند.

 

در واقع، می‌توان تابستان و زمستان را از فصول نامناسب برای اقامت در بومگردی جنوب در نظر گرفت. چرا که سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی پیشرفته‌ای ندارند و ممکن است که میهمانان اذیت شوند.

 

فصل مناسب برای اقامت در بومگردی

 

جنوب در فصل بهار

 

معمولا فصل بهار در تمام شهرها، زیبا است. آب و هوا متعادل می‌شود و پوشش گیاهی به زیبایی درمی‌آید. در کل، سفر در بهار، به هر مقصدی، دلپذیر است.

 

از آن جایی که تمام شهرهای جنوبی در بهار آب و هوایی متعادل دارند، انتخاب بومگردی‌ها برای اقامت، بسیار مناسب است. چرا که نیازی به بود و نبود سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی نیست و آب و هوا به طور طبیعی، خنک و متعادل است.

 

اگر از مسافران علاقمند به طبیعت بکر جنوب و دریای آن باشید، بهار برای سفر شما و اقامت در بومگردی، گزینه ایده‌آلی است البته، این را هم درنظر داشته باشید که در بهار، جمعیت گردشگر در این مناطق افزایش می‌یابد. از طرفی، هم ممکن این هزینه اقامت در هتل‌ها و بومگردی‌ها افزایش یابد.

 

جنوب در فصل تابستان

 

در فصل تابستان، همه شهرها گرم می‌شوند و تحمل گرما برای بسیاری از افراد سخت است. در جنوب کشور، گرمای تابستان نسبت به شهرهای شدت دارد. از این رو، شاید اقامت در بومگردی‌ها با وجود سیستم سرمایشی پنکه، کمی سخت باشد و همه افراد آن را نپسندند.

 

با این حساب، تابستان فصل مناسبی برای اقامت در بومگردی نیست. ولی در نظر داشته باشید که در تابستان، جمعیت گردشگر جنوب کشور کاهش می‌یابد و هزینه اقامت در بومگردی‌ها نیز کمتر می‌شود.

 

جنوب در فصل پاییز

 

پاییز هم مانند بهار، فصل معتدل و خوبی برای سفر به جنوب کشور است. با این تفاوت که پاییز مزیت‌هایی نسبت به بهار در این منطقه دارد.

 

از نظر گردشگری، در فصل پاییز به دلیل باز شدن مدارس، تعداد گردشگران این منطقه کاهش می‌یابد و بسیاری از خانواده‌ها، سفر به جنوب خود را به فصل تعطیلی مدارس منتقل می‌کنند. از این رو، هزینه سفر و اقامت در جنوب کشور، کاهش می‌یابد.

 

اقامتگاه بومگردی پاییزی در جنوب

 

هر چند، پاییز جنوب کاملا چند رنگ است. می‌توانید از منظره بکر دریا و غروب آن لذت ببرید. همچنین، از گرمای هوایی که در تابستان حاکم بود، کاسته می‌شود و اقامتگاه‌های بومگردی به مکانی خنک برای اقامت تبدیل می‌شوند.

 

با این حساب، پاییز را می‌توان یک فصل مناسب برای اقامت در بومگردی‌های جنوب در نظر گرفت و از اقامت در آنها لذت برد.

 

جنوب در فصل زمستان

 

بسیاری از شهرهای کشور، در فصل زمستان از برف پوشیده می‌شوند و آب و هوایی سرد و یخبندان پیدا می‌کنند. ولی جنوب، با تمام مناطق دیگر کشور، در زمستان متفاوت است. زمستان‌های جنوب به شدت خنک و با آب و هوایی بهشتی است.

 

اغلب مسافران جنوب، زمستان را برای سفر به آنجا انتخاب می‌کنند. زمستان، تعداد خانواده‌های گردشگر که فرزند با خود دارند، کم است. ولی به دلیل آب و هوای خوب، هزینه اقامت در هتل‌ها و بومگردی‌ها افزایش می‌یابد.

 

البته، به گفته برخی از جنوبی‌ها، زمستان‌های جنوب سرد و سوزناک است ولی نه به طوری که برف بیاید و بنشیند. با این حساب، به نظر می‌رسد که در فصل زمستان نیز برای اقامت در بومگردی، به سیستم گرمایشی نیاز می‌شود و شاید بخاری، سیستم گرمایشی مناسبی برای برخی از افراد نباشد.

 

در چه فصلی اقامتگاه بومگردی را برای اقامت در جنوب انتخاب کنیم؟

 

همان‌طور که در بالاتر اشاره کردیم، انتخاب اقامتگاه بومگردی در فصول مختلف، دلایل متفاوتی دارد. به عنوان مثال، هزینه اقامت در بومگردی‌ها در فصل بهار و زمستان نسبت به فصل‌های دیگر، بالا می‌رود.

 

همچنین، اقامت در بومگردی در فصل تابستان و زمستان، به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی نیاز دارد که باید دقت کنید، اقامتگاهتان نسبت به آنها مجهز باشد. جاباما می‌تواند در انتخاب یک اقامتگاه بومگردی در جنوب کشور به شما کمک کند.

این مطلب کامل بود ؟ 2 0

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران