آموزش فتوشاپ : گذاشتن لوگو روی عکس در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ : گذاشتن لوگو روی عکس در فتوشاپ

آموزش گذاشتن لوگو روی عکس در فتوشاپ به شما کمک می کند که بتوانید کسب و کار خود را به سایر افراد معرفی کنید. امروزه با پیشرفت علم و فناوری، کسب و کار ها به سمت دیجیتالی شدن رفته اند.

به همین دلیل هم خیلی از کسب و کارها که وبلاگ مختص به خود را دارند، به دنبال روش های نوین هستند تا هم خود را به بقیه معرفی کرده و هم کسب و کار خود را ارتقا دهند.

آموزش گذاشتن لوگو روی عکس در فتوشاپ

از طرف دیگر، فرض کنید که شما بعد از به اشتراک گذاشتن آن ها، متوجه می شوید که برخی از افراد به نام خود از آن ها استفاده می کنند.

این کار می تواند تمام هزینه و وقتی که برای گرفتن عکس ها صرف کرده اید را هدر بدهد. یکی از بهترین روش هایی که می توانید برای جلوگیری از بروز این مشکل انجام دهید، قرار دادن واترمارک روی تصاویر است.

وقتی که شما لوگوی مربوط به خود را روی تصاویر قرار داده باشید، دیگر هیچ کس نمی تواند به نام خود از آن ها استفاده کند. حتی اگر بخواهد از تصاویر شما نیز استفاده کند، باز هم سایر افراد آن تصاویر را با نام و کسب و کار شما می شناسند. در اینجاست که اهمیت فوق العاده آموزش گذاشتن لوگو روی عکس در فتوشاپ به میان می آید.

فرقی ندارد که شما بخواهید چه نوع واترمارکی روی عکس های خود اعمال کنید. به طور کلی، گذاشتن واترمارک روی عکس در فتوشاپ کار بسیار ساده ای است که با چند مرحله ساده می توانید آن ها را به انجام برسانید. در وبسایت آموزش فتوشاپ Farhadgraph، می توانید به صورت کاملاً تخصصی در این زمینه آموزش ببینید.

با این حال، باز هم ما در اینجا اطلاعاتی درباره نحوه گذاشتن واترمارک روی عکس در فتوشاپ را برای شما توضیح می دهیم که تا حدودی کار شما راه بیفتد.

اگر در فتوشاپ مبتدی هستید و نیاز به شروع از نصب فتوشاپ و نقطه ۰ دارید برای شروع اینجا کلیک کنید.

ساخت واترمارک متنی

لوگوی متنی یکی از ساده ترین انواع واترمارک ها شناخته می شود که به راحتی می توان آن را ایجاد کرد و روی عکس ها قرار داد. واترمارک های متنی شامل مواردی مانند کلمات و نماد های خاصی می شوند که نشان دهنده یک فرد یا کسب و کار به خصوصی هستند. به همین دلیل هم شما می توانید برای ساخت واترمارک، از نام و یا وبسایت خود استفاده کنید. برای ساخت واترمارک، مراحل زیر را به ترتیب طی نمایید.

برای مشاهده منبع مقاله کلیک کنید

ایجاد یک لایه جدید

بعد از باز کردن برنامه فتوشاپ، به Layer و سپس New رفته و در نهایت با کلیک روی گزینه Layer، یک لایه جدید ایجاد کنید و نام آن را واترمارک بگذارید و در نهایت اوکی را بزنید.

افزودن متن

در قدم بعدی، در بخش لایه باید روی گزینه Text ضربه بزنید. روی هر بخشی از تصویر که می خواهید ضربه زده و نام یا به وبسایت مربوط به خود که می خواهید به عنوان واترمارک شناخته شود را تایپ کنید.

در این مرحله، نیازی نیست که به مواردی مانند فونت، سایز، محل قرارگیری یا رنگ واترمارک توجه کنید. زیرا بدن می توانید همه این ها را در مدت یک دقیقه تغییر دهید.

آموزش فتوشاپ

اگر می خواهید حروف یا نماد های خاصی مانند نماد مربوط به حق کپی رایت را در واترمارک خود اضافه کنید، باید در ابتدا وارد بخش Start و سپس Programs شده بعد از انتخاب گزینه Accessories، روی System Tools ضربه بزنید. در نهایت، Character Map را انتخاب کنید. برای ساده کردن کار، می توانید نماد حق کپی رایت را با فشردن همزمان کلیدهای ۰۱۶۹ نیز اضافه کنید.

تغییر فونت

بعد از این که همه کارهای قبل برای آموزش گذاشتن لوگو روی عکس در فتوشاپ را انجام دادید، وقت آن می رسد که فونت واترمارک خود را به مدلی که می خواهید، تغییر دهید. برای انجام این کار، روی گزینه Text ضربه بزنید و نماد حق کپی رایت را هایلایت نمایید. در بخش نوار ابزار، می توانید ظاهر و رنگ مورد نظر خود را به واترمارک بدهید. همچنین می توانید اندازه فونت را تغییر دهید تا به سایز دلخواه شما برسد.

برای انتخاب رنگ مناسب برای واترمارک، باید بگوییم که رنگ های ساده و خنثی بهترین رنگ ها به شمار می روند. به همین دلیل هم بسته به پس زمینه خود، بهتر است رنگ هایی مانند مشکی و یا سفید را برای واترمارک انتخاب کنید. همچنین اگر دوست داشته باشید، می توانید رنگ واترمارک را روی حالت خاکستری ۵۰ درصدی قرار دهید.

تعیین موقعیت واترمارک

در مرحله بعد، باید تعیین کنید که می خواهید واترمارک در کجای تصویر قرار بگیرد. اگرچه این مسئله به سلیقه خود شما بستگی دارد، بعضی بعضی از افراد ترجیح می دهند برای بیشتر به چشم آمدن واترمارک، آن را در کناره های تصویر قرار ندهند.

نحوه قرار دادن واترمارک روی عکس در فتوشاپ

بعد از این که هر یک از کارهای قبل را انجام دادید، وقت آن می رسد که آموزش گذاشتن لوگو روی عکس در فتوشاپ را نیز یاد بگیرید. این مسئله بیشتر برای افراد حرفه ای در کسب و کار ها مهم است.

آماده سازی عکس اصلی

برای این عکس شما برای قرار دادن واترمارک یا لوگو آماده باشد، بهتر است هرگونه رنگ اضافی را در آن از بین ببرید. این بدان معنی است که باید عکسی دقیقا متناسب با لوگوی خود انتخاب کنید تا لوگو به چشم بیاید و در رنگ های مختلف عکس، گم نشود.

افزودن لوگو به عکس

در قدم بعدی، فقط کافی است که تصویر خود را در فتوشاپ باز کرده و واترمارک را روی آن کپی کنید. آن را در موقعیت مناسب قرار داده و در صورت نیاز، اندازه آن را تغییر دهید. در این مرحله، لایه مربوط به لوگو را انتخاب کرده و در بخش blending، آن را روی حالت Darken قرار دهید. با انجام این کار، پس زمینه سفید ناپدید و فقط رنگ سیاه و خاکستری نشان داده می شود. در این مرحله، می توانید Opacity را در لایه واترمارک تغییر دهید تا کمی نیمه شفاف به نظر برسد.

آموزش گذاشتن واترمارک روی عکس در فتوشاپ با فرهاد گراف

ساختن و گذاشتن واترمارک روی عکس در فتوشاپ کار نسبتاً تخصصی است و هیچکس نمی تواند بدون اطلاعات کامل، آن را به درستی انجام دهد. از طرف دیگر، برای این که بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید و اطمینان حاصل کنید که کسی نمی تواند از تصاویری که شما گرفته اید سوء استفاده کند، باید حتماً از یک فرد متخصص کمک بخواهید.

در وبسایت آموزش فتوشاپ فرهاد گراف، نه تنها می توانید اطلاعات کاملی درباره آموزش گذاشتن لوگو روی عکس در فتوشاپ به دست بیاورید، بلکه به یک فرد کاملا حرفه ای و متخصص در زمینه فتوشاپ تبدیل می شوید.

مطلب مفید بود ؟ ۱ ۰

شما هم بخوانید