خواص خارخاسک + ۱۸ خاصیت خارخاسک برای زنان و مردان

خواص خارخاسک برای زنان و مردان و اسپرم و نغوظ چیست

خواص خارخاسک برای زنان و مردان خاصیت خارخاسک در طب سنتی چیست فواید گیاه خارخاسک در بدنسازی خارخاسک در نغوظ و اسپرم را در سایت فتوکده می خوانید

خواص خارخاسک برای زنان و مردان

خارخاسک گیاهی بوته ای و یک ساله و متعلق به خانواده اسپندیان بوده که در طب سنتی هند و چین پیشینه طولانی و مصارف درمانی بسیاری دارد.

این گیاه حاوی ۴۵ تا ۶۵ درصد روغن بوده که پس از تصفیه برای تغذیه مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب از آن مارگارین می سازند.

با مصرف این گیاه هورمون تستوسترون لدن تنظیم شده و با تحریک ترشح هورمون LH و تنظیم این هورمون، باعث کاهش گر گرفتگی در دوران یائسگی زنان می شود

تخم یا همان دانه خارخاسک که به آن حسک دانه می‌ گویند، اگر با شیر تازه سه مرتبه طبخ شود و هر مرتبه خشک شود، در تقویت نیروی جنسی بی نظیر است

گیاه خارخاسک در درمان بیماری های قلبی عروقی نظیر کم خونی، آنژین صدری، فشار خون بالا و ضعف گردش خون موثر می باشد

خاصیت گیاه خارخاسک در بدنسازی

خاصیت خارخاسک در طب سنتی برای مردان و زنان

خاصیت خارخاسک برای سلامتی

کاهش فشار خون

گیاه خارخاسک دارای ترکیبات شیمیایی بوده که باعث کاهش کلسترول خون، تری گلیسیرید و درمان تصلبی شرایین می شود.

این گیاه همچنین باعث حذف هورمون های اضافی از جریان خون می شود و شدت آن را کاهش می دهد.

درمان دیابت

خارخاسک یک درمان مناسب برای بیماری دیابت و کاهش دهنده سطح گلوکز خون می باشد. میوه گیاه خارخاسک و عصاره آن از زمان های قدیم برای درمان بیماری دیابت مورد استفاده قرار می گرفته است.

حفظ سلامت کلیه ها

خارخاسک دارای خواص ضدعفونی کنندگی و ادرارآوری است و این گیاه توانایی پیشگیری از عفونت مجاری ادراری را دارد. این گیاه همچنین در دفع سنگ کلیه و سنگ مثانه نیز موثر می باشد.

درمان ناتوانی های جنسی

استفاده از گیاه خارخاسک باعث تنظیم عملکرد هورمون های جنسی و بیشتر شدن سطح هورمون تستوسترون می شود.

این گیاه دارای ترکیب موثری با نام پروتودیوسی بوده که برای درمان ناباروری و ناتوانی جنسی کاربرد دارد.

رفع عوارض یائسگی

از خواص خارخاسک برای زنان، باعث ترشح هورمون LH شده و با تنظیم آن در بدن، باعث کاهش گرگرفتگی در دوران یائسگی بانوان می شود.

استفاده از این گیاه ترشح هورمون تستوسترون را تنظیم کرده و از بروز ویژگی های ثانویه مردانه جلوگیری می کند.

درمان عفونت و التهاب لثه

عفونت لثه اگر درمان نشود منجر به گسترش عفونت در گردن، سر، فک یا سایر قسمت های بدن می شود. مضمضه عصاره خارخاسک با عسل جهت زخم و عفونت دهان، درد لثه و تورم عضله حلق مفید است.

تقویت کننده کبد

در طب سنتی چین از گیاه خارخاسک برای تقویت کبد و درمان پرخوری استفاده می شده است. عصاره این گیاه برای درمان کبد چرب موثر بوده و درد مثانه را نیز تسکین می دهد.

درمان سرفه

یکی دیگر از خواص گیاه خارخاسک درمان سرفه است. جوشانده این گیاه سرفه های ناشی از سرماخوردگی درمان می کند و بهبود این بیماری را سرعت می بخشد.

ضد چاقی

جوشانده تهیه شده از گیاه خارخاسک برای تقویت کبد موثر بوده و پرخوری و مسمومیت غذایی را درمن کرده و خاصیت ضدچاقی دارد، الخصوص وقتی با کاکل ذرت و دم گیلاس ترکیب شود.

افزایش حجم ادرار

از عصاره بدست آمده از برگ گیاه خارخاسک برای درمان زخم مجاری ادراری، شکستن سنگ ها و افزایش حجم ادرار مفید بوده و سختی دفع ادرار را رفع می کند.

درمان اختلالات ایمنی بدن

خارخاسک دارا ترکیبات مفیدی برای بدن بوده و در درمان اختلالات ایمنی بدن نظیر اگزما و آلرژی های پوستی تاثیر شگرفی دارد و در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر می باشد.

تسکین درد مفاصل

خارخاسک گیاهی با فواید درمانی بسیار بوده و خوردن و یا مالیدن روغن این گیاه درد مفاصل و کمر را تسکین می دهد. چینی ها از خارخاسک بعنوان دارویی برای درمان بیماری های کبد استفاده می کردند.

درمان مسمومیت غذایی

مسمومیت غذایی در اثر خوردن غذای ناسالم ایجاد می شود. خارخاسک برای تقویت کبد، پرخوری و همچنین درمان مسمومیت غذایی در طب سنتی چین بکار می رود.

فواید گیاه خارخاسک در بدنسازی

ورزشکاران از گیاه خارخاسک به همراه مکمل های غذایی برای تقویت توده عضلانی و افزایش قدرت استفاده می کنند. در داروهای سنتی چینی ها برای درمان بیماری کلیه و کبد بکار برده می شود.

درمان برفک دهان

خارخاسک گیاهی بسیار پرخاصیت بوده و از آن برای مصارف دارویی استفاده می شود. غرغره کردن جوشانده گیاه خارخاسک برای درمان التهاب و برفک دهان کاربرد دارد.

درمان اختلالات گوارشی

گیاه خارخاسک فواید درمانی بسیاری داشته و از آن برای درمان اختلالات گوارشی نظیر نفخ، یبوست استفاده می شود و این گیاه در طب سنتی بسیار مورد توجه می باشد.

درمان بیماری های قلبی عروقی

از خارخاسک در گذشته برای کاهش چربی خون، کلسترول، رفع تصلب شرایین، انسداد و سخت شدن سرخرگ ها مورد استفاده بود.

این گیاه فعالیت عضله قلب را افزایش داده و در درمان بیماری های قلبی عروقی موثر می باشد.

درمان تورم پروستات

از گیاه خارخاسک عرق بسیار مفیدی بدست می آید که در درمان تورم پروستات بسیار کاربرد دارد و همچنین درد مثانه را تسکین داده و شکننده سنگ کلیه نیز می باشد.

گیاه خارخاسک در بدنسازی + مضرات

نحوه مصرف خارخاسک

مقدار مجاز هر بار مصرف خوراکی خارخاسک از ریشه، میوه یا برگ آن، حداکثر ۲۰ گرم و از روغن آن حداکثر ۲۸ گرم در روز است و معمولا توصیه می شود همراه با شیره خرما، شیره انگور یا عسل مصرف شود.

دمنوش خارخاسک

برای تهیه دمنوش خارخاسک مقداری از میوه آن را در یک فنجان آب جوش ریخته و پس از دم کشیدن تقربا به مدت زمان ۱۵ دقیقه بعد آن را صاف کرده و قبل از غذا مصرف کنید.

دمنوش خارخاسک را در طول روز ۳ نوبت و هر بار به مقدار ۱ قاشق مرباخوری استفاده نمایید.

مضرات مصرف خارخاسک

● زنانی که در دوره بارداری و شیردهی قرار دارند از مصرف خارخاسک خودداری نمایند

● قبل از جراحی و به مدت ۲ هفته برای پیشگیری از مشکلات کنترل قند خون از مصرف خارخاسک اجتناب کنید

● خارخاسک فواید زیادی برای بیماران کلیوی دارد ولی افرادی که دچار مشکلات پروستات هستند قبل از مصرف این گیاه با پزشک خود مشورت نمایند.

خواص خارخاسک برای زنان و مردان چیست | سایت فتوکده

شما هم بخوانید