سایت فتوکده

خواص نودل چیست + 22 خاصیت نودل با مضرات کامل

 

نونودل چه خواصی برای سلامتی بدن دارد خواص نودل در بدنسازی و برای ورزشکاران خاصیت و مضرات نودل برای زنان باردار و کودکان را در سایت فتوکده می خوانید

 

خواص نودل چیست

 

 

نودل یک غذای اصیل آسیایی بوده که از برش دادن خمیر فطیر تهیه می شود

 

معروفترین نودل به شکل نوارهای نازک و بلند و شبیه به ماکارونی می باشد امّا شکل های متنوعی نیز دارد که می توان به نواری، موجی، رشته ای، لوله ای و صدفی نیز برش داد

 

نودل را در آب جوش به همراه نمک و روغن می پزند اما روش دیگر سرخ کردن آن در تابه است. نودل چینی را معمولا با سس مخصوص و یا سوپ سرو می کنند

 

خواص و مضرات نودل چیست

خاصیت نودل در بدنسازی و برای ورزشکاران

 

خواص نول برای سلامتی چیست

 

بهبود میزان متابولیسم

 

نودل برای بهبود میزان متابولیسم بدن موثر بوده و این غذا ظرفیت بدن را در تبدیل غذا به انرژی بیشتر می کند و بدین ترتیب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود.

 

افزایش قدرت ایمنی

 

نودل ماده غذایی بسیار مقوی بوده و یک گزینه مناسب برای افزایش قدرت ایمنی بدن می باشد و با تامین نیازهای بدن سیستم ایمنی را در برابر بیماری ها حفظ می کند.

 

منبع انرژی

 

نودل چینی محتوی مقدار زیادی کالری و کربوهیدرات بوده و بنابراین یک صبحانه کامل برای افرادی که در طول روز به انرژی نیاز دارند، به شمار می رود.

 

داشتن کربوهیدرات و کالری زیاد راز اصلی سلامت غذای چینی می باشد.

 

استحکام استخوان ها

 

نودل دارای کلسیم و فسفر است که برای مستحکم ساختن استخوان ها مناسب می باشد. در نتیجه خوردن نودل باعث افزایش تراکم توده استخوانی شده و از احتمال شکستگی استخوان جلوگیری می کند.

 

خواص نودل برای مغز

 

پروتئین موجود در نودل یک جایگزین مناسب برای بهبود عملکرد مغز می باشد. این پروتئین منجر به بهینه سازی حافظه شده و همچنین باعث رساندن سطح اکسیژن مطلوب به مغز می شود.

 

کاهش سوزش سر معده

 

نودل می تواند با مشکلات متعدد معده مقابله کند. این رشته چینی می تواند از سوزش سر معده و ضعف دل جلوگیری نماید و توصیه می شود از این ماده غذایی استفاده کنید.

 

بهبود کلیه

 

یکی دیگر از خاصیت مفید رشته فرنگی چینی، بهبود کار کلیه ها است. نودل در بهینه سازی کار کلیه ها و دفع سموم از بدن موثر می باشد و این غذا به سلامت وضعیت بدن کمک می کند.

 

پیشگیری از بیماری

 

موادغذایی برای افزایش دادن ایمنی بدن مفید بوده و بنابراین می تواند از عفونت ایجاد شده توسط ویروس ها و باکتری ها جلوگیری کند و همچنین قادر است از بدن در برابر ابتلا به بیماری ها محافظت نماید.

 

خاصیت و مضرات نودل برای سلامتی

نودل چه خواصی دارد

 

کاهش تب

 

مواقعی که نودل چینی را گرم مصرف کنید، می تواند منجر به تسکین بیماری شود. همچنین خوردن نودل در کاهش تب ناشی از بیماری های مختلف موثر می باشد.

 

جلوگیری از کم خونی

 

نودل چینی حاوی آهن بوده و می تواند از کم خونی جلوگیری کند و در نهایت با تشکیل گلبول های قرمز خون باعث بهبود عملکرد اندام های مختلف بدن می شود.

 

هضم سریع

 

نودل چینی دارای فیبر زیادی بوده که برای بهبود سیستم گوارش مناسب می باشد.

 

بنابراین استفاده از این غذا باعث حرکات بهتر روده شده و بیماری های گوارشی مثل یبوست و سنگینی معده کاهش می دهد.

 

مواد مغذی زیاد

 

مواد مغذی موجود در نودل بسیار زیاد بوده و بنابراین نودل یک غذای خوب برای تامین نیازهای بدن می باشد. از این غذای مفید می توانید در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

 

سدیم اندک

 

مصرف بیش از حد سدیم برای فشار خون و سلامت قلب مضر است.

 

در بیشتر غذاهای شور سدیم وجود دارد امّا نودل برنج سدیم کمی داشته و شما می توانید برای پخت غذای کم نمک، از نودل استفاده نمایید.

 

دفع مواد سمی

 

کربوهیدرات موجود در نودل قادر است مواد زائد و مواد سمی را از بدن بزداید. مصرف نودل فواید زیادی برای بدن دارد که از جمله آنها می توان به سم زدایی اشاره کرد.

 

خاصیت نودل برای دندان ها

 

نودل حاوی انواع مواد مغذی مورد نیاز بدن بوده و در این ماده غذایی به میزان مناسبی کلسیم وجود دارد که در استحکام استخوان ها و تقویت سلامت دندان ها موثر می باشد.

 

نودل چه خواصی دارد

آیا می دانید نودل چه خواصی دارد

 

مضرات نودل برای سلامتی

 

● یک بسته نودل فوری فاقد ارزش غذایی بوده و میزان ویتامینA ، C و کلسیم در آن تقریبا صفر می باشد و فقط 4 گرم پروتئین و 10% آهن دارد که این مقدار برای بدن بی فایده می باشد.

 

● در نودل فوری مقدار چربی تقریبا سه برابر میزان مصرف مجاز روزانه می باشد. چربی اشباع نشده ناسالم در نودل چیزی حدود 6.5 از آن را تشکیل می دهد.

 

● نودل چینی نمک زیادی دارد بنابراین افرادی که فشار خون بالایی دارند از مصرف آن خودداری کنند. اگر از نودل چینی استفاده می کنید مقدار مصرف آن را کاهش دهید.

 

● نودل مقدار کالری زیادی دارد بناراین این غذا را در زمان مناسب مصرف کنید. در غیر اینصورت می تواند چربی بیشتر در بدن جمع شود و وزن بدن افزایش پیدا کند.

 

● نودل احتمالا دارای کلسترول است بنابراین بجای اضافه کردن گوشت و سبزیجات به آن این غذا را با ماکارونی مخلوط کنید.

 

● استفاده بیش از حد از نودل ممکن است منجر به گلودرد شود. بنابراین از مصرف زیاد این غذا خودداری کنید.

 

● مصرف بیش از حد نودل منجر به افزایش میزان سطح قند خون می شود. برای افراد مبتلا به بیماری دیابت مصرف نودل توصیه نمی شود.

 

نودل چه خواصی برای بدن دارد | سایت فتوکده

این مطلب کامل بود ؟ 315 65

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران