لیزر زگیل تناسلی و کرایو در زنان و مردان

هزینه لیزر زگیل تناسلی CO2 یا قیمت کرایو زگیل تناسلی که دو روش اصلی برای درمان زگیل تناسلی هستند، یکی از دغدغه های تمامی بیماران پیش از اقدام به درمان است که البته امری طبیعی بوده و ما این نگرانی شما را درک میکنیم.

امروزه به دلیل بالا رفتن هزینه های درمان زگیل تناسلی ممکن است فرد مبتلا به ویروس اچ پی وی hpv از مراجعه به درمان خودداری کند که بسیار خطرناک است و در این مدت می تواند باعث پخش شدن و انتقال ویروس به افراد دیگر شود.

در کلینیک اچ پی وی ما برای این موضوع راهکارهایی متعدد به تمامی بیماران ارائه می دهیم پس در ادامه با این مطلب همراه باشید

هزینه و قیمت لیزر زگیل تناسلی چقدر است؟

” هزینه درمان زگیل تناسلی ” کاملا بستگی به روشی داشته که پزشک آن را انتخاب می کند. در برخی شرایط ممکن است بیماران با مشورت پزشک هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنند. در این مورد حتما باید با کلینیک صحبت کرده و این شرایط را از منشی کلینیک یا دستیاران پزشک بپرسید.

در نتیجه می تواند قیمت لیزر CO2 زگیل تناسلی نسبت به موارد متعددی سنجیده شود که عبارتند از:

  • اندازه ی بزرگ یا کوچک زگیل های دستگاه تناسلی
  • تعداد زائده ها (معمولا از دو عدد شروع می شوند)
  • قسمتی از ناحیه تناسلی که زگیل ها در آنجا رشد کرده اند: این نوع زائده ها به طور کلی داخل واژن، مقعد، کشاله های ران، روی آلت تناسلی و در لبه های واژن و مقعد به وجود می آیند. (زگیل مقعدی نوعی از آنها است).
  • وسعت پخش شدن زائده ها
  • زمانی که بیمار معاینه نیاز داشته باشد یا زگیل ها با چشم قابل دیدن باشند

لازم به ذکر است که زگیل های تناسلی داخل مقعد، واژن و قسمت های حساس بدن معمولا قیمت بیشتری دارند.

همچنین کلینیک و تعرفه هر پزشک برای درمان زگیل تناسلی فرق می کند.

یکی از کارهایی که بیماران قبل از مراجعه به کلینیک اچ پی وی انجام می دهند، به اشتباه با روش های خانگی مثل بستن نخ یا کندن زگیل با ناخن گیر سعی در از بین بردن این زائده ها داشته اند. لازم است بدانید که این کارها فقط باعث پخش شدن ویروس زگیل در قسمت های مختلف بدن شده و تعداد آنها را هم زیاد می کند.

هزینه کرایو زگیل تناسلی چقدر است؟

کرایو معمولا نسبت به لیزر هزینه بیشتری برای بیماران دارد زیرا طی چند جلسه انجام می شود. همچنین زائده ها را به صورت سطحی توسط ماده نیتروژن مایع منجمد کرده و خشک می کند. این عمل باعث شده تا زگیل های تناسلی به صورت ریشه ای درمان نشده و احتمال عود آنها حتی بعد از درمان وجود داشته باشد.

در نتیجه اغلب بیماران برای درمان لیزر زگیل تناسلی را انتخاب می کنند.

به طور کلی بنا بر تعرفه تصویب شده از سمت وزارت بهداشت و درمان هزینه کرایو هر یک عدد زگیل تناسلی مساوی با ۲۰۰ هزار تومان است.

تصویر بافت پوست و زگیل تناسلی و درمان کرایو تراپی انجماد

تفاوت هزینه لیزر زگیل تناسلی با کرایو چقدر است؟

همانطور که در موارد بالا نیز ذکر کردیم، بسته به ناحیه ایجاد شده  و تعداد جلسات مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. با این حال، معمولاً هزینه لیزر زگیل تناسلی بیشتر از کرایو است ولی تعداد جلسات کرایو بیشتر است. علاوه بر این، کرایو زگیل تناسلی ممکن است نیاز به چند جلسه داشته باشد، در حالی که لیزر معمولاً در یک جلسه انجام می شود.

به طور کلی، هزینه لیزر زگیل تناسلی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان و هزینه کرایو به ازای هر یک عدد زگیل ۲۰۰/۰۰۰ تومان است.

علائم زگیل تناسلی چیست؟

این بیماری پوستی به دلیل ویروس اچ پی وی HPV در افرادی که فعالیت جنسی خود را تازه آغاز کرده یا خیلی وقت هست که رابطه دارند، ایجاد می شود. علائم زگیل تناسلی شامل خارش، سوزش، قرمزی، تورم، ترشحات غیرعادی، خارش و حساسیت هستند.

همچنین ممکن است در برخی موارد درد و خونریزی نیز رخ دهد. این علائم ممکن است باعث ایجاد اختلالات جنسی و عصبی شوند و به علت احساس بدبویی و ترشحات غیرعادی نیز ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس و افزایش استرس شوند. لذا در صورت وجود این علائم، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و سریعا درمان مناسب را انجام دهید.

بیمه هزینه درمان زگیل تناسلی را پرداخت می کند؟

در برخی موارد بله. بسته به نوع بیمه و پوشش های آن، ممکن است هزینه لیزر زگیل تناسلی را پرداخت کند. برای اطلاعات بیشتر، به بخش بیمه سلامت خود مراجعه کنید و یا با شرکت بیمه تماس بگیرید.

بیمه تامین اجتماعی معمولا هزینه درمان های سرپایی زیر ۲۴ ساعت را پرداخت نمیکند ولی اغلب بیمه های تکمیلی برای لیزر زگیل تناسلی و کرایو (فریز کردن) تعرفه های خوبی ارائه می دهند.

مطلب مفید بود ؟ ۱ ۰

شما هم بخوانید