خواص عرق بیدمشک | ۱۰ خاصیت عرق بیدمشک برای سلامتی

خواص عرق بیدمشک برای پوست و سلامتی

خواص عرق بیدمشک خاصیت عرق بیدمشک برای سلامتی عرق بیدمشک چه خواصی دارد خواص عرق بیدمشک برای پوست را در سایت فتوکده می خوانید

خواص عرق بیدمشک

بیدمشک به گروهی از درخچه های زینتی از نژاد بید اطلاق می گردد که سنبل های خوش عطر آن، در آغاز فصل بهار به عمل می آید.

این گیاه و عرق آن خواص درمانی بسیاری دارد و برای معطر کردن شربت هم استفاده می شود، طبع بیدمشک سرد و تر بوده و تسکین دهنده درد می باشد.

عرق بیدمشک برای کم خونی و معده

کاهش قند خون

بالا رفتن قند خون مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می کند و عرق بیدمشک اگر فاقد شیرین کننده باشد، به میزان زیادی قندخون را کاهش داده و میزان آن را کنترل می کند.

عرق بیدمشک برای کم خونی

کم خونی عارضه ای است که در آن گلبول های قرمز، خون کافی و سالم برای انتقال اکسیژن به سایر بافت ها را ندارند و برای رفع و درمان کم خونی مصرف منظم عرق بیدمشک به افراد توصیه می شود.

تقویت حافظه

عرق بیدمشک با دارا بودن ترکیباتی مانند تانن، سالیسین، ژرانیون و مقدار کمی اسید اسیتیک دارویی موثر در تقویت قلب، برطرف کننده درد، آرامش بخش و رفع خستگی می شود.

تسکین درد

درد عارضه ای است که در برابر جراحات سطحی و یا آسیب های درون ارگان های داخلی بدن ایجاد شده و فرد از آن رنج می برند و برای تسکین درد مصرف عرق بیدمشک به میزان لازم توصیه می شود.

خاصیت عرق بیدمشک برای تب

در مواقعی که دمای بدن فرد بیمار از مقدار طبیعی بالاتر رود اصلاحا می گویند تب کرده است و برای رفع آن انواع تَب بُرهای داروئی وجود دارد ولی عرق بیدمشک دارویی گیاهی بوده و در کاهش تب بسیار موثر می باشد.

تقویت دستگاه گوارش

عرق بیدمشک باعث تقویت دستگاه گوارش شده و اشتها را زیاد کرده و جوشانده برگ یا پوست درخت بیدمشک باعث دفع انگل ها و کرم های معده و روده می شود و رشد بدن را زیاد می کند.

تقویت کننده اعصاب

اعصاب حساس ترین بخش بدن بوده و در اکثر مواقع به واکنش های محیطی و درون بدن عکس العمل نشان می دهد و عرق بیدمشک تقویت کننده دستگاه عصبی بدن می باشد.

محرک قوای جنسی

عرق بیدمشک برای افرادی که دچار مشکلات جنسی هستند بسیار مفید بوده و تقویت کننده قوای جنسی و محرک میل جنسی می باشد و در درمان سردرد و سر گیجه نیز تاثیر زیادی دارد.

درمان بی خوابی

افرادی که از بی خوابی رنج می برند می توانند ۵۰ گرم بیدمشک خشک شده را در یک لیتر آب جوش به مدت زمان ۲ دقیقه جوشانده و ۱۰ دقیقه دَم بکشد و این دمنوش را صاف و هر روز سه فنجان از آن را بنوشند.

درمان جوش صورت

دمنوش بیدمشک باعث ضدعفونی شدن دستگاه گوارشی شده و جوش های بدن را از بین می برد و مصرف دمنوش بیدمشک حرارت درونی بدن را به میزان زیادی کاهش می دهد.

خواص عرق بیدمشک برای پوست

اگر چه مصرف گیاهان و فراوده های حاصل از آن ها به طور کلی می تواند منجر به شادابی هر چه بیشتر پوست و مو شود اما به صورت تخصصی کار بیدمشک شادابی پوست نمی باشد.

خواص گل گاوزبان

بیدمشک چه خواصی دارد | سایت فتوکده

این مطلب کامل بود ؟ ۹۱ ۱۸

شما هم بخوانید