بهترین برندهای رنگ مو خارجی

بهترین برندهای رنگ مو خارجی

یکی از ترفندهایی که امروزه برای ایجاد تغییر، تنوع و همچنین زیبایی از آن بهره گرفته می‌شود، رنگ کردن موها است که برخلاف تصور عموم صرفا مخصوص خانم‌ها نیست و این روزها میان آقایان نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

رنگ کردن مو تاریخچه‌ای بسیار قدیمی دارد و در زمان‌های گذشته، مردم از مواد گیاهی مثل حنا و ریواس برای ایجاد رنگ روی موهای خود استفاده می‌کردند؛ اما با پیشرفت تکنولوژی، امروزه پالت رنگ بسیار گسترده‌ای برای انتخاب رنگ مو وجود دارد که با توجه به سلیقه و دیگر فاکتورهای مدنظرتان می‌توانید بدون هیچ حد و مرزی، رنگ دلخواه موهای خود را انتخاب نمایید.

نکات مهم برای انتخاب رنگ مو

رنگ موهایی که امروزه در دسترس همگان قرار می‌گیرد پایه‌ای از مواد شیمیایی دارند که این امر ایجاب می‌کند دقت بسیاری را در انتخاب برند رنگ موی خود به خرج دهید و از سلامت موهای خود به طور جدی محافظت کنید. هرچند تنوع برندهای رنگ مو بسیار است، اما کیفیت این برندها و مواد مورد استفاده آنها در اولویت قرار دارد.

همچنین بررسی همه رنگ موها و برندهای آن‌ها علاوه براینکه کاری تخصصی می‌باشد، سخت و دشوار نیز هست و نیاز به زمان زیادی دارد.

از این رو در ادامه این مقاله  نکات مهم برای انتخاب رنگ مو و بهترین برندهای  موجود را با شما مرور خواهیم کرد.

طیف رنگ مو:

رنگ موها در بازه رنگی بسیار متنوعی به بازار عرضه می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به فاکتورهای مختلف اقدام به انتخاب رنگ موی مناسب خود کنید. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب رنگ مو توجه به رنگ پوست است که تاثیر بسزایی در جلوه رنگ مو بر صورتتان دارد.

پوست روشن: اگر پوست سفید و روشنی دارید توصیه می‌شود از رنگ‌ مو متضاد با پوست خود استفاده کنید. رنگ موهای تیره و طبیعی جلوه دوچندانی به زیبایی صورت و موهای شما خواهد بخشید و علاوه بر این سبب جوان‌تر شدن صورتتان نیز خواهد شد.

رنگ موهای مناسب برای پوست سفید و روشن در پالت رنگ مو، سری رنگ موهای دودی، زیتونی و طبیعی است. رنگ مو زیتونی تیره، نسکافه‌ای، بلوطی، دودی قهوه‌ای، بیسکویتی و این دست رنگها از بهترین انتخاب‌های ممکن برای افراد با رنگ پوست روشن است.

پوست تیره: بیشتر افرادی که رنگ پوست تیره و سبزه دارند، به اشتباه و یا بر اثر تجارب تلخ گشته، باور دارند که رنگ موها بر چهره آنها جلوه‌ و زیبایی خاصی ندارد و اغلب به همین دلیل از رنگ کردن موهای خود اجتناب می‌کنند. اما یکبار جسارت به خرج دهید و یکی از رنگ موهای مناسب با تناژ پوستی خود را انتخاب کنید و معجزه رنگ مو و هارمونی آن با پوستتان را به چشم ببینید.

رنگ موهای مناسب برای پوست‌های سبزه و تیره، رنگ‌هایی است که با پوست آنها در تضاد است. سری رنگ موی بلوند طبیعی و دودی روشن از جمله انتخاب‌های مناسب برای رنگ پوست سبزه است.

از این سری رنگ‌ها، رنگ مو زیتونی دودی روشن، بلوند استخوانی، دودی یخی، بلوند کاهی برای تناژ پوستی تیره توصیه می‌شود.

رنگ چشم

یکی از برجسته‌ترین فاکتورها برای انتخاب رنگ مو، توجه به هارمونی رنگ مو انتخابی با رنگ چشمان شماست. اگر چشمانی تیره در مایه قهوه‌ای و مشکی دارید،

استفاده از رنگ‌های سری طبیعی قهوه‌ای و بلوند تیره که با رنگ چشمانتان هماهنگی دارد به شما توصیه می‌شود. از این سری رنگ مو می‌توانید رنگ مو شکلاتی،برنز و مسی، دارچینی، کاراملی و این دست تناژ رنگ مو را انتخاب کنید.

اگر چشمانی روشن با مایه عسلی، سبز و طوسی دارید، انتخاب رنگ موی بلوند و روشن به شما توصیه می‌کنیم. سری رنگ‌های روشن دودی، بلوند طبیعی و زیتونی برای افرادی با این رنگ چشم‌ها توصیه می‌شود. از جمله تناژهای این دست پالت رنگ می‌توان به رنگ مو زیتونی روشن، دودی یخی، بلوند کاهی، بلوند شنی بیسکوییتی اشاره کرد.

اگر رنگ چشمان شما آبی و روشن است توصیه می‌شود از رنگ مو روشن بلوند و دودی یا رنگ موهای تیره و طبیعی استفاده نمایید.

نکته بسیار مهمی که برای ایجاد هارمونی بین رنگ مو و رنگ چشم وجود دارد، توجه به رنگ و تناژ پوست است که باید در نظر گرفته شود. پس در ابتدا با توجه به رنگ و تناژ پوستی خود و سپس رنگ چشمانتان اقدام به انتخاب رنگ مناسب  و سپس خرید رنگ مو برای موهایتان بنمایید.

سن وسال

یکی از نکات بسیار مهم برای انتخاب رنگ مو، توجه و در نظر گرفتن سن و سال است. در نظر گرفتن سن و سال تاثیر بسیاری در انتخاب رنگ موی مناسب دارد.

استفاده از سری رنگ موی طبیعی و هایپر نچرال، برای افرادی که در سنین بالای ۳۰ تا ۴۰ سال هستند توصیه می‌شود و این امر دو دلیل دارد: استفاده از رنگ موهای تیره، باعث جوان شدن صورت و چهره شما خواهد شد و تاثیر بسیاری بر ظاهرتان خواهد گذاشت.

به طور معمول، رنگ‌های تیره و طبیعی در این سنین موجب حداقل ۵ تا ۱۰ سال جوانتر به نظر رسیدن چهره می‌شود.

نکته بعد برای استفاده از رنگ تیره در این سنین، وجود موهای سفید با درصدهای مختلف سفیدی مو است که پوشاندن آنها به خودی خود یک معضل برای این دست افراد به حساب می‌آید. رنگ‌های طبیعی و هایپر نچرال، بهترین انتخاب برای پوشاندن تمام و کمال سفیدی موها به حساب می‌آیند.

برای دختران جوان و نوجوان که قصد رنگ کردن موهای خود را دارند و در کنار این امر مایل به حفظ چهره جوان و کم سن و سال خود هستند نیز، انتخاب رنگ موهای تیره و طبیعی بسیار مناسب و درخور خواهد بود.

نکات مهم در خرید رنگ مو

همانطور که قبلا هم اشاره شد، برای خرید رنگ مو و دریافت نتیجه مناسب و مورد انتظار، توجه به برند آن بسیار مهم و تعیین کننده است.

از جمله نکاتی که باید در وهله اول برای خرید و انتخاب برند مناسب رنگ مو به آنها دقت کنید شامل:

امکان آلرژی زایی

از جمله مواردی که برای خرید رنگ مو باید به آن دقت کرد، مواد موجود در رنگ موهای مختلف است. رنگ موهایی که درصد بالایی آمونیاک یا پارا فنیلین دی آمین دارند، و یا رنگ موهایی که بوی تند و عجیبی داشته باشند، قطعا برای خرید مناسب نیستند و ممکن است سبب ایجاد آلرژی در پوست و موی شما شوند.

قدرت رنگدانه‌های رنگ مو

از عوامل بسیار تاثیر گذار در کیفیت رنگ مو، قدرت رنگدانه‌های به کار رفته در رنگ موی مورد نظر شماست. اگر قدرت و مقدار این رنگدانه‌ها کم باشد، موهای شما به خوبی رنگ نخواهد شد و یا حتی ممکن است باعث چند رنگ شدن موهای شما نیز بشود.

پس انتخاب رنگ مویی با قدرت بالای رنگدانه، یک امر بسیار مهم در رنگ کردن مو می‌باشد. بخصوص برای افرادی که موهای سفید بسیاری داشته و با رنگ کردن، سعی در پوشاندن آنها دارند، این مورد بسیار مهم است.

معرفی بهترین برندهای رنگ مو خارجی

رنگ موی پالت

از جمله بهترین برندهای رنگ موی خارجی موجود در بازار، می‌توان به رنگ موی پالت اشاره کرد. رنگ موی پالت به صورت یک کیت کامل ارائه می‌شود و از این رو کار شما را بسیار راحت و آسان خواهد کرد. برند رنگ موی پالت توسط یک کمپانی آلمانی به نام Schwarzkopf عرضه می‌شود که کار خود را از سال ۱۹۸۹ در شهر برلین آلمان شروع کرده است.

کیت رنگ موی پالت شامل: رنگ مو، اکسیدان، سرم تقویتی، اپلیکاتور و دستکش است، بنابراین شما با تهیه کیت رنگ مو پالت دیگر نیازی به خرید دیگر اقلام برای رنگ کردن موی خود نخواهید داشت.

رنگ موی پالت با فرمولاسیون خاص خود، کیفیتی بی نظیر را در عرصه تولید رنگ مو ارائه کرده است. این رنگ مو فاقد مواد آلرژی زا و حساسیت آور است، بنابراین با آرامش خیال می‌توانید به سراغ تهیه آن بروید.

رنگ موی پالت حاوی مواد کاملا ارگانیک و روغن‌های تقویت کننده آرگان، زیتون، بادام، هسته زردآلو است و به همین دلیل از خشک شدن و آسیب دیدن کوتیکول‌های تار موی شما جلوگیری خواهد کرد. این رنگ مو درصد پوشانندگی بسیار بالایی داشته و تمام موهای سفید و خاکستری شما را کاور خواهد کرد. همچنین ماندگاری این رنگ مو بسیار بالا است و رنگ موهایتان، با گذر زمان دچار مات شدگی  نخواهد شد.

رنگ موی ریتون

از معروف‌ترین برندهای خارجی مورد استقبال در ایران می‌توان به برند ایتالیایی ریتون اشاره نمود. رنگ موی ریتون با ماندگاری و درخشندگی خارق‌العاده‌ای که به موهای شما می‌بخشد، سبب درخشیدن و جذابیت شما خواهد شد. رنگ موی ریتون فاقد آمونیاک و پارا فنیلین دی آمین می‌باشد و به همین دلیل هیچگونه آلرژی و حساسیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

رنگدانه‌های رنگ موی ریتون دارای قدرت رنگ دهی بسیار بالایی بوده و به صورت یکدست تمام موها را خواهد پوشاند و از طرفی سفیدی موها را حتی در درصدهای بسیار بالا به خوبی رنگ خواهد کرد.

از دیگر ویژگی‌های این رنگ مو، مقدار رنگ موجود در تیوپ‌هاست که حجم ۱۲۰ میلی لیتری دارد و حتی برای موهای بسیار بلند و پر نیز کفایت می‌کند و نیازی به خرید دو تیوپ رنگ عادی نیست و بسیار به صرفه خواهد بود.

رنگ موی لورال

کیت رنگ موی لورال از بهترین رنگ موهای موجود است، به خصوص برای کسانی که قصد دارند خودشان در خانه موهای خود را رنگ نمایند. این کیت رنگ مو حاوی: ۵۰ میل رنگ، اکسیدان، ظرف رنگ، دستکش، بروس رنگ و دو ماده محافظت از مو برای قبل و بعد از رنگ کردن مو است.

محصول محافظت از رنگ موی موجود در کیت رنگ موی لورال شامل یک سرم محافظت کننده است که باید قبل از رنگ کردن مو، تمام موی خود را از ریشه تا نوک، به آن آغشته کنید و اجازه دهید ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند و سپس اقدام به رنگ کردن موی خود نمایید؛ این سرم محافظت کننده از آسیب دیدن کوتیکول موهای شما در برابر مواد موجود در رنگ محافظت می‌کند.

اما محصول محافظت کننده بعد از رنگ مو، یک نرم کننده مو حاوی کلاژن است که خشکی ایجاد شده در اثر رنگ مو را کاملا از بین خواهد برد و به علاوه با تاثیر آنتی اکسیدان خود بر ساقه موها، از واکنش رادیکال‌های آزاد جلوگیری کرده و از موهای شما محافظت خواهد کرد.

شما با استفاده از رنگ موی لورال خشکی و زبری مو در اثر رنگ کردن را هرگز تجربه نخواهید کرد. جلوه‌ای که رنگ موی لورال به موهای شما می‌بخشد، سبب زیبایی و درخشندگی بیش از پیش موهای شما می‌شود.

رنگ موی پر لاکالر اویستر

از معروف‌ترین برندهای رنگ مو در سطح جهانی که در کشور ما ایران نیز عرضه آن وجود دارد، می‌توان به رنگ موی پرلاکالر اشاره کرد که توسط کمپانی ایتالیایی اویستر تولید می‌شود. این کمپانی از سال ۱۹۸۳ تولید و عرضه رنگ مو را شروع کرد و در مدت زمان کوتاهی، به دلیل کیفیت بالای محصولات خود در سراسر دنیا مورد استقبال قرار گرفت.

رنگ موی ایتالیایی پرلاکالر رنگ دانه‌های بسیار قدرتمندی دارد که تمام موهای شما را، حتی با درصد بالای سفیدی مو، کاملا یکدست خواهد پوشاند.

همچنین این رنگ مو به سبب قدرت بالای رنگدانه‌های خود تناژ زرد و قرمز موجود در موها در اثر رنگ‌های استفاده شده قبلی را نیز کاملا خنثی کرده و از بین خواهد برد.

رنگ موی پرلاکالر اویستر،حاوی عصاره آلوئه ورا و گل یاس بوده، و با خاصیت نرم کنندگی فوق‌العاده خود از خشکی و زبری موهای رنگ شده شما جلوگیری خواهد کرد.

مطلب مفید بود ؟ ۱۱۳ ۱۵

8 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

مریم

۲۵ آذر ۱۴۰۰


خوب وارزنده این رنگ ها در بآزار نیست تشکر وسپاس

سپیده

۲۵ آذر ۱۴۰۰


رنگ مو فرامسی ایتالیا بهترین رنگهای موجود در بازار ایرانه که نماینده فروش آنلاینش ویتالوکس است

این رنگها روازکجا باید تهیه کرد

۲۴ آذر ۱۴۰۰


من استفاده‌ کردم چون گیرنمیارم توقزوین نیست قیمت روخبرندارم

ث ا

۲۴ آذر ۱۴۰۰


عالی بود

نصرتی

۲۴ آذر ۱۴۰۰


بسیار عالی و کاربردی ..

M.M

۲۴ آذر ۱۴۰۰


رنگ فیتو هم خوبه...

موسوی

۲۴ آذر ۱۴۰۰


خیلی خوب مفید بود

پانیذ

۲۳ آذر ۱۴۰۰


عالی بود

شما هم بخوانید