خواص لوبیا سبز + ۳۴ خاصیت لوبیا سبز برای سلامتی

خاصیت لوبیا سبز

خواص لوبیا سبز برای لاغری خاصیت لوبیا سبز برای رحم فواید لوبیا سبز پخته شده و خام چیست فایده لوبیا سبز در بدنسازی خواص لوبیا سبز در بارداری را در سایت فتوکده می خوانید

خواص لوبیا سبز چیست

لوبیا سبز از سبزیجات با مقادیر فیبر فراوان و کالری اندک بوده و به خانواده حبوبات تعلق دارد و این گیاه بوی کشور پرو می باشد

به امروز ۱۵۰ گونه متفاوت از لوبیا سبز در اشکال و رنگ های مختلف از سبز تا بنفش یافت شده است و قدمت ایم گیاه به ۷ هزار سال پیش بر می گردد

لوبیا سبز حاوی میزان زیادی آنتی اکسیدان بوده که فواید قلبی عروقی داشته و محتوای فلاونوئید و کاروتینوئید لوبیا سبز دارای خاصیت ضد التهابی می باشد

این گیاه به میزان زیادی مواد مغذی در خود دارد که حتی با بخارپز کردن ارزش غذایی خود را بطور کامل حفظ کرده و فواید زیادی برای چشم، روده و رحم می باشد و برای درمان لاغری، سرطان، ناباروری، یبوست و ایدز مفید بوده و طبع لوبیا سبز سرد می باشد

خواص لوبیا سبز در بدنسازی و رحم

خواص لوبیا سبز برای لاغری

۳۴ خاصیت لوبیا سبز برای سلامتی

استخوان سازی

لوبیا سبز به خاطر داشتن ویتامین K زیاد، استئوکلسین فعال دارد که در واقع پروتئین اصلی غیرکلاژن موجود در استخوان می باشد.

این ترکیب کلسیم را در داخل استخوان قفل کرده و از درون آن را تقویت می کند.

خاصیت لوبیا سبز برای پوست

لوبیا سبز غنی از آنتی اکسیدان، کاروتنوئید، بتاکاروتن و ویولاگزانتین می باشد که دارای خاصیت ضد پیری هستند و باعث کاهش چین و چروک پوست می شوند.

این لوبیا برای جوانسازی پوست مفید است.

کاهش افسردگی

لوبیا سبز سرشار از اسیدفولیک بوده که خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می دهد. مصرف اسید فولیک مانع از تجمع هموسیستئین می شود.

تجمع این ماده در بدن مانع از رسیدن خون و مواد غذایی به مغز می شود.

خواص لوبیا سبز برای لاغری

لوبیا سبز کالری بسیار کمی داشته و فاقد چربی اشباع می باشد و ۱۰۰ گرم لوبیا دارای ۳۱ کالری است. لوبیا سبز همچنین غنی از فیبر می باشد که از رشد چربی ها اضافی جلوگیری کرده و به لاغری کمک می کند.

انرژی بخش برای بدنسازی

لوبیا سبز سرشار از آهن بوده و این ماده معدنی برای انتقال اکسیژن به سلول های اندام های مختلف بدن الزامی است.

اگر دچار کمبود انرژی یا کم خونی هستید، توصیه می شود لوبیا سبز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، ورزشکاران و بدنسازان نیز از لوبیا سبز غافل نشوند

بهبود سرطان روده

افزایش مصرف سبزیجات سبز رنگ باعث کاهش ابتلا به سرطان آدنوما و کولورکتال می شود. فیبر زیاد لوبیا سبز تاثیر مثبت بر سیستم گوارشی دارد.

با افزایش فیبر مصرفی، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ کاهش می یابد.

منبع منگنز

منگنز موجود در لوبیا سبز در مهار واکنش رادیکال های آزاد مفید است؛ زیرا یک عامل مشترک برای آنتی اکسیدان می باشد و موجب حفظ سلامت و تناسب اندام می شود.

سرشار از ویتامین A

ویتامین A موجود در لوبیا سبز آنتی اکسیدان را تامین کرده و ترکیباتی را که از پیری جلوگیری می کند تولید می کند.

ویتامین A برای سلامتی، بینایی و تولید مثل مفید است و یک فنجان لوبیا سبز ۶۹۰ واحد ویتامین A دارد.

درمان ناباروری

لوبیا سبز منبع عالی مغذی برای افرادی است که نابارور هستند، زیرا این مواد غذایی شاخص گلیسمی پایینی داشته و مقدار زیادی فولات و آهن دارند.

این سه عامل در درمان ناباروری بسیار موثر هستند.

جلوگیری از عفونت زنان

ویتامین هایی مانند نیاسین و تیامین که در لوبیا سبز به فراوانی یافت می شوند یک منبع مناسب برای مواد مغذی هستند که از بسیاری از عفونت ها پیشگیری می کنند.

منبع فولات

لوبیا سبز منبعی سرشار از فولات بوده که برای سنتز DNA و تقسیم سلولی مفید است. خوراکی هایی حاوی فولات مثل لوبیا سبز برای زنان باردار در طول دوره بارداری و قبل از بارداری مفید است.

غنی از فیبر

لوبیا سبز سرشار از فیبر خوراکی بوده و این فیبر برای کسانی که مشکلات گوارشی دارند، تجویز می شود.

همچنین به درمان و پیشگیری از یبوست، بواسیر و دیورتیکولوز کمک کرده و کلسترول و قند در بدن را کنترل می کند.

ویتامین C

لوبیا سبز منبع بسیار عالی برای آنتی اکسیدان ها و ویتامین C می باشد، که در نابودی رادیکال های آزاد بسیار خوب عمل می کنند. رادیکال های آزاد منجر به فرایند های سرطان زا می شوند.

کالری اندک

لوبیا سبز کالری اندکی دارد و بنابراین این لوبیا برای اشخاصی که مراقب میزان کالری مصرفی خود می باشند . ار رژیم غذایی خاصی پیروی می کنند، توصیه می شود از این لوبیا استفاده کنند.

حاوی ویتامین K

ویتامین K نقش بسیار موثری در لخته شدن خون و ترمیم و بهبود زخم دارد.

این ویتامین همچنین در دوران پیری که استخوان ها به بیماری پوکی دچار می شوند، باعث حفظ استحکام استخوان ها می شود.

کنترل بیماری های قلبی عروقی

پتاسیم موجود در لوبیا سبز در کنترل فشار خون و دیگر بیماری های قلبی عروقی بسیار مفید است.

همچنین لوبیا سبز با داشتن منیزیم، فیبر و فولات در خود، نقش بسیار موثری در تقویت سیستم قلبی عروقی دارد.

موثر در تامین آهن دوران قاعدگی

لوبیا سبز منبع غنی از آهن بوده و آهن برای زنان که در دوره قاعدگی با کمبود شدید آن مواجه هستند، بسیار ضروری است. لوبیا سبز در مقایسه با گوشت قرمز آهن زیادی دارد.

خواص لوبیا سبز برای لاغری و رحم

خواص لوبیا سبز برای رحم و بدنسازی

تنظیم خواب

مواد مغذی که در لوبیا سبز وجود دارد باعث ترشح هورمون های سروتونین، دوپامین و نوراپی نفرین می شود. این هورمون ها در تنظیم و کنترل خلق و خو، اشتها و خواب نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

تقویت سیستم ایمنی

لوبیا سبز غنی از آنتی اکسیدان بوده و به خاطر داشتن فلاونوئید و کاروتنوئید در آن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این لوبیا دارای ترکیبات مفیدی بوده که در حفظ سلامتی بدن تاثیر بسزایی دارند.

کاهش فشار خون

لوبیا سبز دارای مقدار زیادی پتاسیم و منیزیم است، که در کاهش فشار خون بسیار موثر می باشند. بنابراین برای تنظیم و کنترل فشار خون بدن می توانید لوبیا سبز مصرف کنید.

مناسب برای زنان باردار

تامین نیاز فولات برای مادر باردار در سه ماهه اول بارداری ضروری است. فولات نقش بسیار مهمی در رشد مغز جنین دارد.

لوبیا سبز سرشار از فولات بوده که در دوران باداری میتوانید از آن استفاده کنید.

سم زدای طبیعی بدن

لوبیا سبز دارای خاصیت سم زدایی است. بدن ما به طور متوالی در حال سم زدایی و پاکسازی بدن است. برای سم زدایی بدن می توانید لوبیا سبز را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

تنظیم کلسترول خون

لوبیا سبز محتوی فیبر فراوان بوده و این فیبر باعث کاهش کلسترول بد خون می شود. برای حل مشکل بالا بودن کلسترول خون، از لوبیا سبز در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

درمان یبوست

مواقعی که فعالیت روده کُند و مسدود شود، فرد دچار یبوست خواهد شد. فیبر موجود در لوبیا سبز باعث ایجاد تحریکات روده ای شده و یبوست را در افراد مبتلا درمان می کند.

جلوگیری از نقص های مادرزادی

لوبیا سبز دارای فولات فراوانی بوده و این فولات یک ویژگی بسیار خوبی که دارد مراقبت از جنین در رحم مادر است، تا دچار نقص مادرزادی نشود.

زنان باردار قبل از مصرف لوبیا سبز با پزشک خود مشورت کنند.

درمان زخم های بدن

لوبیا سبز دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی بوده و باعث ضدعفونی زخم های بدن می شود. همچنین ویتامین C فراوان موجود در لوبیا سبز، روند بهبود زخم ها را سریعتر می کند.

افزایش عملکرد متابولیسم بدن

سوخت و ساز خوب یعنی بدن همه کارهایش را به خوبی انجام می دهد. با مصرف لوبیا سبز انواع مواد مغذی به بدن می رسد و سوخت و ساز بدن به درستی کنترل می شود.

دارای خاصیت ضدالتهابی

لوبیا سبز فلاونوئید بسیار زیادی داشته و به همین دلیل خاصیت ضدالتهابی دارد. خاصیت ضد التهابی همچنین از بروز بعضی بیماری ها نظیر بیماری آسم جلوگیری می کند.

درمان دیابت با لوبیا سبز

خاصیت ضدالتهابی لوبیا سبز از دیابت نوع ۲ پیشگیری می کند و همچنین برای اشخاصی که مبتلا به این بیماری هستند، باعث درمان می شود.

بالا بودن سطح قند خون یک مشکل رایج بین بیشتر افراد است.

کاهش خطر سکته مغزی

لخته شدن خون منجر به سکته مغزی می شود. در شرایطی قلب به سختی کار می کند و این کار زیاد به مغز فشار می آورد و باعث سکته مغزی می شود.

پتاسیم موجود در لوبیا جلوی لخته شدن خون و فشار روی قلب را می گیرد.

بهبود سلامت چشم ها

لوبیا سبز دارای ویتامین A مناسبی بوده که این ویتامین در سلامت و بهبود چشم نقش موثری ایفا می کند و نیز از بروز مشکلات و بیماری های چشمی جلوگیری می کند.

حفظ سلامت استخوان ها

لوبیا سبز یک منبع عالی از کلسیم است که در سلامت استخوان ها نقش دارد. این گیاه بخصوص برای سالمندان که از پوکی استخوان رنج می برند، بسیار مفید خواهد بود.

لوبیا سبز در بدنسازی ورزشکاران

لوبیا سبز علاوه بر انرژی زا بودن و داشتن انواع ویتامین می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد، همچنین داشتن کالری کم می تواند از نظر تغذیه ای بهترین جایگزین گوشت جهت جذب آهن باشد

لوبیا از حملات قلبی و سرطان و التهاب تمرینات سخت نیز می کاهد

مقابله با آرتروز

ویتامین C و بتاکاروتن موجود در لوبیا سبز خاصیت ضد سرطانی و ضد التهابی داشته و برای افرادی که دچار آرتروز هستند، بسیار مفید می باشد و بروز آرتروز جلوگیری می کند.

خواص لوبیا سبز برای لاغری و بدنسازی | سایت فتوکده

مطلب مفید بود ؟ ۱۹ ۲

شما هم بخوانید