سایت فتوکده

قیمت ایمپلنت دندان شهر به شهر فرق دارد؟

قیمت ایمپلنت دندان شهر به شهر فرق دارد؟

 

ایمپلنت دندان درمانی بسیار محبوب برای درمان بی دندانی می باشد که افراد بسیار زیادی قصد استفاده از آن را دارند. اما سوال اصلی تمام بیماران، هزینه ها ایمپلنت دندان می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به سوال آیا قیمت ایمپلنت دندان شهر به شهر فرق دارد؟ پاسخ دهیم پس با ما همراه باشید.

 

قیمت ایمپلنت در شهر های مختلف

 

قیمت ایمپلنت دندان فاکتور بسیار مهمی است که به عوامل متفاوتی ارتباط دارد.

 

به صورت میانگین می توان گفت قیمت ایمپلنت دندان برای یک واحد 7.000.000 الی 20.000.000 تومان است اما سوال اصلی اینجاست که آیا این قیمت در شهر های متفاوت، فرق می کند یا خیر؟

 

آیا قیمت ایمپلنت دندان شهر به شهر فرق می کند؟

 

اگر بخواهیم به این سوال به شکل کوتاه پاسخ دهیم باید بگوییم به صورت جزئی قیمت ایمپلنت می تواند در شهر های متفاوت، فرق داشته باشد. که این موضوع می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد اما به یاد داشته باشید که این تفاوت قیمت، زیاد نمی باشد.

 

چرا قیمت ایمپلنت دندان در شهر های متفاوت فرق می کند؟

 

همانطور که در بالا مشاهده کردید قیمت ایمپلنت دندان در شهر های متفاوت فرق می کند اما برای فهمیدن دلیل آن باید بدانید که هزینه ایمپلنت دندان به چه عواملی ارتباط دارد. زیرا قیمت این عوامل در شهر های مختلف، متفاوت می باشد. در ادامه این موارد را بررسی می کنیم.

 

ایمپلنت دندان

 

دستمزد پزشک

 

ایمپلنت دندان دارای مراحل مخصوصی است که این مراحل توسط پزشک معالج انجام می شود و پزشک شما برای انجام آنها هزینه را دریافت می کند که به آن دستمزد می گویند. دستمزدی که پزشک برای این درمان دریافت می کند ارتباط مستقیمی به تجربه و تخصص او دارد.

 

در حقیقت دستمزد دریافتی پزشکان برای انجام این درمان متفاوت است که از طرفی این هزینه می تواند در شهر های مختلف نیز متفاوت باشد. به همین دلیل دستمزد دریافتی پزشک می تواند باعث تفاوت قیمت ایمپلنت در شهر های متفاوت شود.

 

درمان های جانبی

 

شما برای انجام ایمپلنت دندان باید دارای شرایط خاصی باشد که در غیر اینصورت پزشک معالج برای شما درمان های جانبی مخصوصی را تجویز می کند. معروف ترین درمان های جانبی که برای ایمپلنت دندان تجویز می شود به شرح زیر است:

 

● سینوس لیفت

● کشیدن دندان

 

پیوند یا ترمیم استخوان

 

در ادامه باید بگوییم هر کدام از درمان های جانبی بالا شامل هزینه های مخصوص به خود هستند که به صورت جداگانه محاسبه می شوند و در نهایت بر قیمت ایمپلنت دندان شما تاثیر می گذارند. از طرفی ممکن است قیمت این درمان های جانبی در شهر های مختلف به صورت جزء تفاوت داشته باشد.

 

هزینه ساخت روکش ایمپلنت

 

یکی از مراحل این درمان ساخت روکش ایمپلنت می باشد. در این مرحله پزشک معالج قالبی از دهان شما تهیه می کند و برای ساخت روکش های ایمپلنت به لابراتوار ارسال می نماید.

 

باید گفت: هر لابراتوار هزینه مخصوصی را برای ساخت روکش ایمپلنت تهیه می کند که این هزینه در شهر های مختلف متفاوت می باشد.

 

تفاوت هزینه در روکش ایمپلنت

 

روکش ایمپلنت یکی از اجزاء اصلی این درمان می باشد که به آن ظاهر همانند دندان را ارائه می دهد. روکش های ایمپلنت از متریال های متفاوتی ساخته می شود که همین مورد باعث به وجود آمدن انواع روکش ایمپلنت می شود. انواع محبوب روکش ایمپلنت به شرح زیر می باشد:

 

● PFM

● زیرکونیا

● Emax

 

قیمت انواع روکش ایمپلنتی که در بالا به شما معرفی کردیم ممکن است در شهر های مختلف، متفاوت باشد از طرفی نیز میزان کیفیت هر کدام از این روکش ها می تواند بر قیمت نهایی درمان شما تاثیر بگذارد.

 

تعرفه کلینیک های دندان پزشکی در شهر های مختلف

 

هر کلینیک دندان پزشکی برای خدماتی که به بیماران ارائه می دهد تعرفه ی مخصوصی خود را دارد که این تعرفه بر اساس میزان تجهیزات و اعتبار کلینیک ها متفاوت است. در حقیقت تعرفه ایمپلنت دندان در شهر های متفاوت می تواند تا حدی تفاوت داشته باشد.

 

آیا برای پرداخت هزینه کمتر به شهر دیگری سفر نمائیم؟

 

شاید با توضیح های بالا برای شما سوال شوید که برای پرداخت هزینه کمتر در ایمپلنت دندان بهتر نیست به شهر دیگری سفر نمائیم.

 

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که قیمت ایمپلنت دندان در شهر های مختلف تفاوت بسیار زیادی ندارد که به خاطر آن بخواهیم به شهر دیگری سفر نمائیم.

 

از طرفی ما به شما پیشنهاد می کنیم برای انجام ایمپلنت دندان، کیفیت را ملاک خود برای انتخاب شهر قرار دهید. زیرا کیفیت بالای ایمپلنت دندان می تواند باعث افزایش درصد موفقیت و طول عمر این درمان شود که این نکته شما را از پرداخت هزینه های اضافه در امان نگه می دارد.

 

چگونه هزینه های ایمپلنت دندان را در شهر های متفاوت کاهش دهیم؟

 

شما می توانید در هر شهری با رعایت کردن برخی از نکات در هزینه های ایمپلنت دندان خود صرفه جویی نمائید. این نکات می توانند طول عمر درمان شما را افزایش دهند که همین امر باعث صرفه جویی در هزینه خواهد شد.

 

از طرفی در صورتیکه ایمپلنت دندان با شکست مواجه شود، شما باید هزینه های بیشتری را پرداخت نمائید و در مواردی سلامتی شما با خطر های جدی روبرو خواهد شد. پس شما می توانید با رعایت نکاتی که در ادامه آنها را بررسی می کنیم در هزینه های ایمپلنت خود صرفه جویی نمائید و سلامتی خود را حفظ کنید.

 

انتخاب دکتر متخصص

 

به شما پیشنهاد می کنیم برای انجام ایمپلنت دندان به پزشک متخصص مراجعه نمائید زیرا مراحل این درمان نیازمند تجربه و تخصص بالا است. در حقیقت با مراجعه به پزشک متخصص درصد موفقیت درمان شما بالاتر می رود.

 

انتخاب برند ایمپلنت با کیفیت

 

ایمپلنت دندان درمانی محبوب در بین بیماران است به همین دلیل برند های مختلفی در دنیا مشغول به ساخت ایمپلنت ها دندانی هستند که کیفیت آنها یکسان نیست. پس به شما پیشنهاد می کنیم از برند های ایمپلنت سازی با کیفیت در درمان خود استفاده نمائید تا طول عمر درمان شما بالاتر رود.

 

انتخاب ایمپلنت های اقساطی

 

همانطور که می دانید شرایط اقتصادی بیماران متفاوت می باشد به همین دلیل برخی از کلینیک های دندان پزشکی این درمان را برای بیماران به صورت اقساطی انجام می دهند تا افراد بیشتری با شرایط اقتصادی متفاوت بتوانند از این درمان بهرمند شوند.

 

منبع : قیمت ایمپلنت

این مطلب کامل بود ؟ 1 2

مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران