سایت فتوکده

آشنایی با چند ترفند ساده برای کپک نزدن مربا

آشنایی با چند ترفند ساده برای کپک نزدن مربا

 

 

اگر از علاقمندان به دنیای مرباها، شربت‌های خوشمزه و حتی ترشیجات گوناگون هستید و تمایل دارید آن‌ها را به صورت خانگی و بدون استفاده از هر گونه مواد افزودنی تهیه کنید، بهتر است با یکی از رایج‌ترین مشکلات بعد از تهیه این مواد، یعنی کپک زدن آشنا شوید

 

کپک زدن مربای خانگی یکی از موضوعات بسیار رایجی است که ممکن است هر بانوی خانه داری با آن مواجه شود.

 

اتفاقی که عمدتا به دلایل مختلفی همچون کم بودن میزان شکر به کار رفته شده برای تهیه مربا، اکسیده شده مواد مربا، شل بودن مربا و قوام پیدا نکردن آن و … اتفاق بی‌افتد.

 

 

ترفندهایی برای رهایی از شر کپک زدن مربا

 

برای آشنایی با این ترفندهای خانه داری به شما توصیه می‌کنیم یک بار دیگر دلایل اصلی که منجر به ایجاد کپک در مربا می‌شوند را با خود مرور کنید.

 

مرور این دلایل و به یاد داشتن آن‌ها می‌تواند احتمال کپک زدن مربای خانگی که شما با استفاده از دستور تهیه مربای آلبالوی خانگی و سایر مرباهای خوشمزه دیگر آن را آماده کرده‌اید به حداقل مقدار ممکن برساند!

 

 

مربای شل و کم غلظت، مقدمه‌ای برای کپک زدن مربا

 

دقت به غلظت و قوام مواد مربای پخته شده یکی از مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند احتمال کپک زدن مربا را به حداقل مقدار ممکن برساند.

 

به یاد داشته باشید مربای شل و یا مربایی که به غلظت کافی نرسیده باشد، یکی از کاندیدهای قطعی برای کپک زدن خواهد بود.

 

اگر به دنبال پاسخ این سوال مهم هستید که “چگونه بدانم غلظت مربای تهیه شده مناسب است یا نه؟” تنها کافی است مقداری از مربای در حال پختن را درون یک نعلبکی بریزید و فرصت دهید تا خنک شود.

 

اگر مربا بعد از خنک شدن، حالتی شبیه به ژله پیدا کرد، غلظت آن به حد نصاب رسیده و در نتیجه احتمال کپک زدن در آن حداقل مقدار ممکن است.

 

توجه به جزئیات به هنگام پختن مواد مربا

 

توجه به جزئیاتی همچون درجه حرارتی که مربا روی آن قرار دارد، مدت زمانی که صرف پخت و جوشیده شدن مربا شده است و … همگی می‌توانند در به حداقل رساندن احتمال کپک زدن مربا موثر واقع شوند.

 

 

توجه به بایدها و نبایدها در طول سرو مربا

 

در طول هر بار استفاده از مربا لازم است از محکم بستن درب آن اطمینان کافی پیدا کنید چرا که باز ماندن درب ظرف مربا سبب ورود هوا به داخل ظرف و ایجاد واکنش شیمیایی بین مواد مربا و هوا (اکسیده شدن) می‌شود.

 

در طول سرو مربا نیز باید دقت داشته باشید که از قاشق تمیز و جداگانه‌ای که به مواد دیگر همچون کره، پنیر و … آغشته نشده استفاده کنید.

 

تمیز کردن و استریل کردن ظرف مربا

 

بهتر است برای نگهداری مربا از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید. دقت داشته باشید که باید قبل از اقدام به ریختن مربا داخل ظرف شیشه‌ای از تمیز و استریل بودن ظرف اطمینان کافی پیدا کنید!

 

اسنپ اکسپرس مگ، نگاه و جوابی متفاوت به تمامی نیازهای زندگی شما!

 

اسنپ اکسپرس مگ یکی از مجلات اینترنتی پرطرفدار فارسی بوده که به واسطه نگاه متفاوت و به طبع آن پاسخ متفاوتی که به نیازهای روزانه زندگی شما از آشپزی گرفته تا سبک زندگی سالم، رژیم و … دارد، می‌تواند مرجع خوبی برای شما باشد.

 

در این مجله اینترنتی صدها مقاله تخصصی و مفید در حوزه‌های مختلفی همچون آشپزی، شیرینی پزی، رژیم غذای، فیلم و سریال و … قرار داده شده است.

 

مقالاتی که می‌توانید بری کسب مهارت‌های بیشتر در حوزه‌های گوناگون به آن‌ها مراجعه کنید.

این مطلب کامل بود ؟ 2 0
مطالب پیشنهادی
نظــرات کاربران