جاذبه های گردشگری کاشان را بهتر بشناسید

فلایتو جاذبه های گردشگری کاشان را بهتر بشناسید

جاذبه های گردشگری کاشان را بهتر بشناسید سفر به کاشان با بهترین اتوبوس های ایران از طریق فلایتو را در سایت فتوکده می خوانید

جاذبه های گردشگری کاشان را بهتر بشناسید

فصل بهار یکی از بهترین زمان های سفر است و اصلا فرقی نمی کند کدام نقطه از کشور را برای گردشگری در نظر داشته باشید، هوا به قدری خود است که همه جا خوش می گذرد.

اما مسلما سفر کردن با برنامه ریزی و هدف گذاری برای مقصد سفر مطئمنا دلچسب تر خواهد بود. پس در ادامه با کاشان گردی در بهار به عنوان یکی از جذابترین شهرهای بهاری ایران با ما همراه باشید.

پیش از آنکه بخواهیم خیلی صریح و مستقیم به سراغ جاذبه های کاشان گردی در بهار بپردازیم، باید کمی اطلاعات در مورد این شهر سنتی و زیبا در اختیار شما بگذاریم. کاشان شهری بسیار زیبا، کهن و پر از جاذبه و میزبان آثار گردشگری بسیار زیادی است.

کاشان از شهرستان های استان اصفهان می باشد و با داشتن جاذبه های گردشگری متنوع، نقش مهمی در صنعت گردشگری کشور دارد.

کاشان یکی از شهرهای کشور است که بیشتر جذابیت ممکن را در فصل بهار دارد و بهترین زمان برای سفر به کاشان فصل بهار است. برای خرید بلیط اتوبوس از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

فلایتو جاذبه های گردشگری کاشان را بهتر بشناسید

باغ فین، بهترین جاذبه کاشان

اگر به کاشان سفر کرده باشید، به خوبی می دانید که یکی از زیباترین و بهترین جاذبه های کاشان همین باغ فین کاشان است. باغ فین نمونه کاملی از باغ های ایرانی می باشد که به لحاظ تاریخی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است

در برخی اطلاعات تاریخی موجود چینی عنوان شده است که قدمت باغ تاریخی فین به دوران هخامنشی بازمی گردد و به دستور جمشید بوده است.

مجموعه باغ فین در دوره های مختلفی ساخته و تکمیل شده است و در دیگر دوران ها هم مورد توجه حاکمان زمان بود. بطوریکه در دوره آل بویه و ایلخانیان نیز بخش هایی از آن گسترش یافته و یابازسازی شد.

حمام فین، حمام تاریخی ایران

دو حمام هم و تاریخی در کاشان وجود دارد که از مهمترین مکان های تاریخی ایران است. هر دوی این حمام ها در بخش جنوبی باغ فین قرار دارند و به نام های حمام بزرگ و حمام کوچک شناخته می شوند. هر دو حمام نامبرده به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شده اند.

حمام فین در بخش جنوبی باغ فین قرار دارد و حتما از شهرت آن اطلاع دارید که محل قتل امیرکبیر است، تلخ ترین و مهمترین رخداد سیاسی-تاریخی که در گذشته ایران روی داد.

مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان

در بین مقاصد کاشان گردی در بهار، دومین اثر زیبایی که باید از آن بازدید کنید مسجد و مردسه آقا بزرگ کاشان است. یکی از زیباترین و باشکوه ترین مساجدی که در دوران قاجار بنا شد.

فرایند احداث و ساخت این بنا به کمک مالی حاج محمدتقی خانبان اجام شد و در نهایت در دوره سلطنت ناصرالدین شاه احداث آن به پایان رسید.

بهترین زمان دیدار از این بنای باشکوه در بین جاذبه های دیدنی کاشان فصل بهار است و می تواند یکی از بهترین گزینه های شما برای کاشان گردی در بهار باشد.

آتشکده نیاسر کاشان؛ دوران ساسانیان

آتشکده نیاسر بنایی چهارطاق و به جامانده از دوران حکومت ساسانیان است که در ارتفاعات منطقه نیاسر کاشان قرار دارد؛ آتشکده ها در گذشته مکانهایی بودند که برای برگزاری مراسم های مذهبی دین زرتشت استفاده می شدند.

این اثر تاریخی که به نام‌ های «چهار قاپو» و «چهار دروازه» نیز شهرت دارد، توسط باستان‌ شناسان در گروه قدیمی‌ ترین و عظیم‌ ترین نمونه‌ های بنای چهارطاقی ایرانی قرار گرفته است که اتفاقا در بین دیگر آثار مشابه، سالم‌ تر بوده و خسارات و خرابی‌ های کمتری را به خود دیده است.

تپه های سیلک؛ کهن ترین تمدن ایران

قطعا بازدید از مکانی که می‌ تواند از کهن‌ ترین  تمدن‌ های تاریخ بشری باشد، جالب و هیجان‌ انگیز خواهد بود.

تپه‌ های سیلک کاشان (گورستان‌ های الف و ب که هر کدام به ترتیب از قدمتی بیش از ۳۵۰۰ و ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد برخوردار است و لایه های تمدنی متفاوتی توسط باستان شناسان رقم خورده)، که برای علاقمندان به تاریخ و باستان‌شناسی بسیار جذاب است.

این زیگورات که از گل رس و سفال ساخته شده که تا مدت‌ ها از وجود آنها، اطلاعاتی در دسترس نبود تا پس از جاری‌ شدن سیل در هشتاد سال پیش، سر از خاک بیرون آورده و به عنوان آثاری تاریخی و ارزشمند، مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت.

این تپه های باستانی یکی دیگر از بهترین گزینه ها برای کاشان گردی در بهار است.

مطلب مفید بود ؟ ۳ ۰

شما هم بخوانید