۱۰ مورد از بهترین انیمیشن ها با توجه به سایت IMDb

۱۰ مورد از بهترین فیلم های ساخته شده بر اساس برنامه های انیمیشنی با توجه به سایت  IMDb

 

نمایش‌های انیمیشنی، کارتون‌ها و انیمه‌ها همگی به یک اندازه تمام توان خود را برای ساخت فیلم‌هایی کامل و عالی انجام داده‌اند.

10 مورد از بهترین انیمیشن ها با توجه به سایت IMDb

انیمیشن جدید علیرغم تمایلشان به بیان داستان‌های منحصر به فرد، سرگرم‌کننده و رنگارنگ، اغلب می‌توانند به‌طور غیرمنصفانه با برچسب «کودکانه» مواجه شوند.

گاهی حتی با آنها بدتر از فیلم های انیمیشنی نیز رفتار می شود، و اغلب با توجه به این مسائل، از نظر زمان یا بودجه محدودتر می شوند. با این حال، این برنامه ها نیز گاه به گاه شانس افتادن بر صفحه نقره ای را دارند.

در واقع، فیلم های زیادی وجود دارند که بر اساس یک مجموعه انیمیشنی محبوب منتشر شده اند و این فقط به بازسازی لایو اکشن کارتون های کلاسیک محدود نمی شود. این‌ها فیلم‌های بلند و کاملی هستند که توسط تیم‌ مسئول همان نمایش اصلی تولید شده‌اند و معمولا در هر فرنچایز تنها یک فیلم وجود خواهد داشت.

اگرچه این فیلم‌ها ممکن است برای تازه‌واردها کمی عجیب به نظر برسند، اما ارزش آن‌ را دارند که برای تماشای آنها وقت بگذاریم، و شاید بیشتر از آن، بتوانیم به واسطه این فیلم ها در نمایش‌هایی که قبلاً ساخته شده اند، غوطه‌ور شویم.

ماجرای گوفی (1995) - 6.9

۱۰. ماجرای گوفی (۱۹۹۵) – ۶.۹

این فیلم بر اساس برنامه ای تلویزیونی به نام Goof Troop، که در ابتدا توسط صاحبان برنامه به عنوان راهی برای بخشیدن لحظات عمیق تر و احساسی تر به انیمیشن گوفی ساخته شده بود، طراحی شده است. و آنها یک جورهایی موفق هم شدند،

آنطور که برخی از طرفداران آن استدلال می کنند «ماجرای گوفی» عمیق ترین فیلم دیزنی است. البته این به این معنی نیست که این یک فیلم جدی است. این فیلم همچنان یک نمایش پر سر و صدا و هیجان آور به شمار می رود.

داستان فیلم سه سال پس از داستان نمایش تلویزیونی اتفاق می افتد. مکس اکنون دبیرستانی است و گوفی همچنان در تلاش است تا با او ارتباط برقرار کند.

این فیلم شروعی بالغانه و کلاسیک نیز دارد که در آن شخصیت‌ها به یک سفر جاده‌ای می‌روند. با این حال متأسفانه این فیلم در ابتدا عملکرد خوبی نداشت و به عنوان یک رفع وظیفه توسط دیزنی منتشر شد. اما بعدها آنقدر خوب عمل کرد که فیلم دیگری به نام ماجرای فوق‌العاده گوفی نیز در ادامه آن ساخته شد.

باب اسفنجی شلوار مکعبی (2004) - 7.1

۹. باب اسفنجی شلوار مکعبی (۲۰۰۴) – ۷.۱

باب اسفنجی اگرچه تا کنون نمایش های درخور تماشای متعددی داشته است اما لذت بخش ترین آنها مسلما اولین آنها است. این فیلم اگرچه پایان این مجموعه نبود، اما به گونه‌ای ساخته شد که یک حسن ختام بزرگ محسوب شود. با این حال، این آخرین ارائۀ باب اسفنجی قبل از وقفه ای طولانی برای سازندگان آن بود.

برای بسیاری از طرفداران این مجموعه، امروزه این باور رایج جا افتاده است که این فیلم در حقیقت آخرین باب اسفنجی است، حتی اگر بعد از آن نیز نمایش های دیگری ساخته شده باشند.

در طرح داستان این فیلم، یک رقیب برای رستوران آقای خرچنگ باز شده و کسب و کار آقای خرچنگ در خطر افتاده است. باب اسفنجی و پاتریک داوطلب می شوند تا تاج پادشاهی نپتون را برای نجات او از این وضعیت پیدا کنند اما در همین حال، پلانکتون نقشه های شرورانه ای برای کنترل بیکینی باتم در سر دارد. این ماجراجویی بزرگ با کمدی قوی آن نماینده ای به حق برای نمایشی است که یکی از بهترین کارتون های کودکانه دهه اول قرن بیست و یکم محسوب می شود.

ماجراجویی سنجاب  (1987) - 7.2

۸. ماجراجویی سنجاب  (۱۹۸۷) – ۷.۲

اگرچه چهار فیلم آلوین و سنجاب ها در اواخر دهه اول قرن بیست و یکم منتشر شدند اما وقتی نوبت به استقبال منتقدان رسید، هیچ یک از آنها نتوانستند با فیلم ماجراجویی سنجاب در سال ۱۹۸۷ رقابت کنند. در این فیلم سنجاب ها و موش خرماهایی را می بینیم در یک فستیوال منحصر به فردی شرکت می کنند که در نهایت معلوم می شود فقط پوششی برای یک طرح قاچاق الماس است.

این فیلم به نویسندگی و کارگردانی اعضای صداپیشه آن ساخته شده است. این یک ماجراجویی موزیکال است که در مجموع شامل نه آهنگ کامل می شود. ماجراجویی سنجاب علیرغم تاخیر در اکران، باز هم بیش از هشت میلیون دلار در گیشه فروش داشت و تجربه ای لذت بخش برای والدین و فرزندان به طور یکسان به شمار می رفت

انیمیشن تبدیل شوندگان  (1986) - 7.2

۷. انیمیشن تبدیل شوندگان  (۱۹۸۶) – ۷.۲

انیمه تبدیل شوندگان یک اثر مهم و کامل به شمار می رود. اگرچه کارتون های این برنامه همیشه محبوب بوده اند، اما این ورژن سینمایی آن بود که این مجموعه را بر سر زبان ها انداخت. در این فیلم نبرد اوتوبات ها با دیسپتیکان ها فراتر از نبردی میان خیر و شر به تصویر کشیده می شود. و در عین حال صدا پیشگی اورسون ولز در نقش کاراکتر پر ابهت یونیکرون به طرز خیره کننده ای بر ارزش و سنگینی کار افزوده است.

آهنگی از استن بوش به نام The Touch نیز در این فیلم با تمرکز خاصی پخش شد که بسیاری آن را به یاد دارند. یا سکانس مرگ اپتیموس پرایم که یک رویداد افسانه ای به حساب می آمد.

با این حال متأسفانه این فیلم در زمان اکران عملکرد خوبی نداشت، اما دهه های بعد با آن مهربان تر بودند و بسیاری از طرفداران آن امروزه این فیلم را به خوبی به یاد می آورند.

۶. فیلم بره ناقلا (۲۰۱۵) – ۷.۳

کارهای آردمن شامل تعداد زیادی فیلم کوتاه برای طرفداران او در حیطه استاپ موشن بسیار شناخته شده است. اگرچه این مجموعه کارها بیشتر به خاطر فیلم‌های کوتاه والاس و گرومیت که از تلویزیون پخش می‌شوند مشهور هستند، اما اسپین‌آف تلویزیونی آن یعنی Shaun the Sheep  اثری بود که توانست از صفحه کوچک تلویزیون به صفحه بزرگ سینما راه پیدا کند.

این فیلم نظر مثبتی از منتقدان دریافت کرد و حتی دنباله ای نیز برای آن ساخته شد.

فیلم با زندگی Shaun در مزرعۀ Mossy Bottom آغاز می شود. اما او به سرعت از زندگی خود خسته می شود و سعی می کند با به دردسر انداختن صاحب مزرعه او را ناتوان کرده و فرار کند. در کمال تاسف Shaun موفق می شود صاحب مزرعه را به فراموشی بکشاند و حالا او باید برای بازگرداندن این بره بازیگوش به شهر برود. این فیلم اثری بی نهایت جذاب و پر از کمدی ناب برای بینندگان در هر سنی است.

۵. فیلم سیمپسون ها  (۲۰۰۷) – ۷.۳

با توجه به اینکه سیمپسون ها چقدر در فرهنگ عامه موثر بوده اند اما جای تعجب است که تا سال ۲۰۰۷ طول کشید تا فیلمی از آنها ساخته شود، اما این خانواده محبوب انیمیشنی آمریکایی در نهایت با فیلم سیمپسون ها به آن مرحله رسیدند. این فیلم به محبوبیت نمایش تلویزیونی نیز کمک کرد و پس از اکران بیشتر نقدهای آن مثبت بود.

این فیلم در واقع بسیار شبیه یک نسخه طولانی شده از یک قسمت معمولی نمایش است. در واقع، علاوه بر یک کاراکتر کمئوی فرعی، بیشتر صداهای این فیلم توسط همان صداپیشگان همیشگی ایفا می شود که امری نادر است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که هومر به طور تصادفی دریاچه اسپرینگفیلد را آلوده می کند و باعث می شود که شهر توسط سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا  EPA قرنطینه شود. فیلم از اینجا شروع می شود و سناریوها و ارجاعات متعددی به نمایش تلویزیونی را نیز به همراه دارد.

۴. پارک جنوبی: بزرگتر، طولانی‌تر و کامل  (۱۹۹۹) – ۷.۷

پارک جنوبی یکی از ماندگارترین کمدی های انیمیشنی است که تا به حال ساخته شده است. علیرغم شروع آن در دهه ۹۰، تا به امروز هنوز هم قسمت های جدیدی از آن ساخته می شود. البته این نمایش از زمان اوج خود تغییرات زیادی کرده است و سازندگان آن نیز اعتراف می کنند که اکنون کارهای متفاوتی انجام می دهند. همانطور که گفته شد، فیلم بزرگتر، طولانی‌تر و کامل  محصول ۱۹۹۹ هنوز هم فضایی مشابه اپیزودهای امروزی تلویزیونی این مجموعه دارد.

درست است که این فیلم ۱۹۹۹ نسبت به این روزها کمتر روی شخصیت‌های برجسته‌تری مانند باترز و رندی تمرکز می‌کند، اما همچنان از سانسور و سیاست که آنتاگونیست‌های اصلی داستان هستند، انتقاد می‌کند. این فیلم حتی تبعات موفقیت آمیز دیگری نیز داشت، مثلا « Blame Canada » نامزد بهترین آهنگ اصلی در جوایز اسکار شد. این فیلم بخش مهمی از این نمایش پر سر و صدا، جنجالی و دوست داشتنی است.

۳. فیلم کابوی بیباپ  (۲۰۰۱) – ۷.۸

کابوی بیباپ اگرچه اخیراً به دلیل بازسازی لایو اکشن آن توسط نتفلیکس در صدر خبرها قرار گرفت اما قبل از این، مجموعه ای از یک سریال انیمیشنی عالی در سال ۱۹۹۹ و یک فیلم در دهه ۲۰۰۰ بود. فیلم کابوی بیباپ برخلاف اکثر فیلم‌های انیمه، متعهد به نمایش اصلی است و داستان آن جایی بین قسمت‌های ۲۲ و ۲۳ اتفاق می‌افتد. این فیلم درست مانند سریالی که بر اساس آن ساخته شده است، امتیاز بالایی نیز دریافت کرده است.

از آنجایی که کابوی بی باپ اصلی یک اثر کامل است، این فیلم نیز ماجرایی اپیزودیک را دنبال می کند. در اینجا هنوز هم تمام شخصیت‌های اکشن و دوست‌داشتنی کابوی بی‌باپ اصلی وجود دارند و حتی داستان بیشتر با تمرکز بر Faye گسترش می‌یابد.

ماجرا در هالووین اتفاق می‌افتد و عناصر عربی بیشتری را برای ایجاد ظاهری متفاوت از سریال اصلی به کار می گیرد. با توجه به همه این ها، آن دسته از طرفداران انیمه که هنوز آن را ندیده اند حتما باید جایی برای دیدن این فیلم در برنامه های خود باز کنند.

۲. فیلم دراگون بال سوپر: برولی (۲۰۱۸) – ۷.۸

اگرچه چندین فیلم خوب از مجموعه دراگون بال با محبوبیتی عالی وجود دارد، اما غیرقابل انکار است که جدیدترین فیلم این مجموعه، دراگون بال سوپر: برولی ، در نقطه اوج این فرنچایز قرار دارد. این یک روایت ساده با صحنه های نبرد حماسی است که علاوه بر آن یکی از جنجالی ترین شخصیت های سریال را نیز تبدیل به یکی از شخصیت های مورد علاقه طرفداران خود می کند.

این فیلم عمدتا به بررسی گذشتۀ سایانس و گوکو می پردازد. چیزی که در طول این سال ها تفسیرهای متفاوتی داشته است اما هدف این فیلم ساده کردن همه چیز است.

نتیجه نیز نبردی میان گوکو، وجتا و فریز است که برای همه آنها به شدت شخصی است. این فیلم به هرحال در جایگاهی قرار دارد که گذشتن از آن برای ساخت فیلم بعدی چندان ساده به نظر نمی رسد.

۱. فیلم بتمن: نقاب شبح  (۱۹۹۳) – ۷.۸

مجموعه انیمیشنی بتمن یک انیمیشن کلاسیک در تمام دوران تاریخ است، اما این ورژن به خصوص از آن از نظر مفهومی در مکان عجیبی قرار داشت. این فیلم اساسا در راستای فیلم های تیم برتون در مورد مبارزان شنل‌پوش ساخته شد. با این حال توانست آنچنان هویتی برای خود بسازد که اجازه پیدا کند بال های خفاشی اش را باز کرده و فیلمی از خودش تهیه کند.

این فیلم یک قاتل زنجیره ای خطرناک و جدید به نام فانتاسم را نشان می دهد که در خیابان های گاتهام پرسه می زند. حل این معما برای بتمن بیشتر به گذشته خودش و همچنین جوکر بر می گردد. فیلم اثری حماسی و حسی با داستانی عمیقاً جالب است که به شکلی دیدنی به اوج خود می رسد. این فیلم اگرچه در زمان اکران عملکرد چندان خوبی نداشت، اما منتقدان در سایت IMDb با دید مطلوب تری به فیلم نگاه می کنند.

مطلب مفید بود ؟ ۲۲ ۲۳

3 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

ناشناس

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱


پس اسپایدرمن اینتو اسپایدرورس چی؟امتیازش 8.4/10!!!

ناشناس

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱


فقط باب اسفنجی.🧡♥️💛

ناشناس

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱


😑👎

شما هم بخوانید